Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми ме пренебрегват заради брат ми
Здравейте. Аз съм на 14, момче и имам брат близнак, но разнояйчен. Сигурно веднага се досещате, че с него трябва да делим една стая. Проблемът, обаче, е, че никога не сме се разбирали. Винаги сме се карали. Но най-много ме дразни, че нашите непрекъснато му угаждат или на моя сметка, или само на него.

Аз винаги съм се стараел да имам хубави оценки в училище, а той никога не учи и винаги му се разминава. Като се прибира с двойка и наще казват нещо от рода на: Е, няма нищо другия път се постарай. А мен веднъж ме изпитаха и получих 4 и наще ми се развикаха и едва ли не искаха да ме накажат.

Винаги ме карат аз да върша всичко, а той си цъка на компа с неговите малоумни приятели, с които също не се разбирам, и гледат голи мадами, слушат музика или си цъкат игри или какво още не? ! Онзи ден нашите ги нямаше и му позволиха да си напраи купон в нас.

После на другия ден ядеше в хола с татко, а аз помагах на майка да измием чиниите и по едно време ми подхвана темата, че детската стая била кочина. И аз я питам закво на мен го казва? И тя ми изчисти сега ти, а пък другия път брат ти ще изчисти.

Само че досега не е имало такъв случай. Винаги той ще е другия път, а той е единственият, който разхвърля. Ако имате идея какво да правя много ще ви бъда благодарен, защото според мен не е честно да предпочитат единия.

Коментари

1.   Истината е, че нямаш какво да направиш. На теб ти се карат за четворка, защото знаят, че успехът ти е много по-добър и че ти си точен човек. Разбирам те, знам, че е супер гадно да те сравняват с други и все да не си достатъчно добър, но от друга страна ти така израстваш, свикваш да се справяш сам. И в определен момент, когато родителите ти няма да ги има, кой от вас двамата ще се справи по-добре?

До скоро се оплаквах, че никога не съм достатъчно добра, че чистя, имам добри оценки и нормални (не, не са нормални) приятели, а нашите дори не забелязват. До скоро, но вече не. Ненадейно ме озари невероятна идея, че всъщност аз се справям сама и няма смисъл да искам каквото и да е било от нашите. Отделих се от тях емоционално (което не значи да спра да ги слушам и да се правя на интересна) и все едно ми падна тежък товар от плещите. Вече те няма как да ме накажат, да ме наранят, или да ме обидят независимо от думите и делата им, просто аз знам, че си живея живота, а те са просто моя кръв и запалени коментатори. Могат да кажат, че съм изкарала ниска оценка, да ми викат, че съм мърлява, да ме нападат за определени постъпки, или да се съмняват в мен, но не могат да живеят моят живот и не могат да ме накарат да се чувствам малоумна и недооценена.

Това ти препоръчвам и на теб, осъзнай се, отърси се, ти не си идеален, но си достатъчно добър, че да си им дете и те никога няма да те мразят. Сега аз виждам нещата така, както преди не можех. Разбирам се с тях по-добре, а ако тръгнат да ми крещят всичко свършва до 1 минута, просто защото знам какво и как да им кажа. А интересното е, че скоро време яко ме удрят хормоните и не съм примерно дете, само че те знаят какво правя и не крия нищо от тях, следователно отношенията ни са добри и точни, макар че съм по-лошата версия на мен самата.
Зу-За

2.   Според мен поговори с вашите и брат ти. Тоест съберете се и им кажи, че не е чесно спрямо теб

3.   Еми според мен ще е най-добре да говориш с вашите. Друго не се сещам ама кво пък учи си ти пак той нека искарва 2-ки ще видим след някоя др година

4.   Ти трябва да се чустваш поне малко поласкан. Може да се държат с теб лошо, но само, защото знаят, че от теб ще излезе човек. Когато брат ти получава лоши оценки, родителите ти виждат, че няма да се промени и няма смисъл да му се карат, той пак ще получава слаби оценки. Но когато ти изкараш слаба оценка те ти се карат, защото знаят, че ти си умен и не искат да ставаш като брат си. Когато майка ти ти казва, че иска да изчистиш стаята тя ти им доверие, защото знае, че брат ти няма да го направи Тоест родителите ти много те ценят, но може би не го показват.

Co0onfused girl

5.   Много мразя такива родители! Учи и като станеш на 18 се махай!!! Вземеш ли висше ще те носят на ръце, прави всичко един ден всичко ще се върне ;). И аз съм горе долу така на 13 от София съм аз винаги чистя, уча и пак аз правя всичко! Само аз чистя и непрекъснато уча а учителите подаряват оценки на сестра ми и какво.. ако изкарам двойка не знам а тя има над 100 неизвинени и никой не и се кара. А и аз живея при баща си, майка ми дори не говори с мен защото кака ми я настрой срещу мен. Животът е нечестен! Всичко се връща :). Изобщо да не ти пука! Успех ;)

6.   В лошо положение си... Опитай се да обясниш на родителите си например, когато те карат да изчистиш стаята, че брат ти никога не го е правил. Ако пак те накарат да изчистиш въпреки това, можеш да направиш като всеки един от нас, тинейджърите, да вдигнеш голям скандал и бунт. Когато ти се карат за 4, 3 или 2 ( много лош случай са тези оценки, знам за какво викане става въпрос), изтъкни, че брат ти често се прибира с някоя лоша оценка, а ти рядко, но ти се карат повече. Виж реакцията им и отново може да се посъветваш с нас, но никога ама никога не стигай до там, че чак да слугуваш на близнака си - това вече е аут! Не се примирявай със ситуацията, говори с родителите си. Те са за това, за да говориш с тях за всичко, което те притеснява. Като по - опитни би трябвало да те разберат.
Ес

7.   Пич, и имам брат близнак също разнояичен, също беше с по-слаб успех от моя, също на мен възлагаха много "задачи" а на брат ми нищо.... абе всичко, което си казал и аз бях така.

И това, че вашите искат и очакват повече от теб може само да се радваш, защото ти имат доверие и знаят, че си точен човек. Човек, на когото могат да разчитат за каквото и да е :) Като пораснеш малко ще разбереш, че е така. А и ще имаш повече отпит и ще знаеш какво и как да направиш изобщо. А брат ти едва като порасне ще разбере нещата, които ти вече знаеш.

Препоръчвам ти, да не се оплакваш, а да си вършиш възложената работа. Това само ще те дисциплинира и доста ще ти помогне в живота. Знам, че е кофти, но някак съм свикнал. Нали знаеш, че понякога трябва да направиш това което трябва, а не това което искаш. Споко, ще дойде и твоят момент да направиш това което искаш!

NoBody

8.   Аз имам по-малка сестра с която също делим стаята. И мен ме пренебрегват и винаги аз отнасям наказанието а тя си живее живота. Та искам да ти кажа, и да те успокоя, че не си само ти в това положение. Познавам много хора които се чувстват така и при всички момчетата и дори без значение от пола - по-малките се оттървават без нищо. Просто така е скроен този грешен според много хора свят.

9.   Опълчи се на вашите. Трябваше да не чистиш стаята. Развикай се и ти. Покажи твоята гледна точка. Ако трябва иди на гости на баба ти ама сам.

11.   по добре кажи на родителите си как се чувстваш или ако вече си опитал се сдобри с брат си и си поговори с него може да ти е от полза и не се ядосва за дребни неща не че това е дребно де

12.   мен ако питаш не трябва да търпиш това напълно те разбирам и аз имам по малък брат мислех си че майка ми и баща ми нарочно не ми обръщат внимание но поговорих с тях и всичко ще се оправи пробвай и ти

13.   аз съм по малко от брат си но аз съм по умна от него брат ми го карат на всякакви курсове не защото е добър а защото искат да го научат на нещо аз съм на 10 той на 13 не ми е много лесно в една стая с него и определено не ми е приятно да делим компютара вече е голям и наще го карат да ходи на работа през цялото време е на работа и вечерта когато се прибере откачам почва да ме боли глава и изобщо не се разбираме много съм буйна и не мога да търпя малумници като него вече съм в стрес и не знам какво да правя моля HELP ME!

14.   Здравей :)! Аз съм момиче на 13 и имам брат близнак! Историта ти е едно към едно! Чувствам се пренебрегната от страна на родителите ми! ;( Еднин път майка ми ми обеща да ми направи спагети с кайма, но чак след 4 дена я купи! Още по-ужасното беше, че не я направи на спагети, а на филии с кайма за брат ми! Така аз си легнах глана, а спагети някой друг път! Или когато съм в една стая с него винаги си лягам около 1:30 - 2:00, но той ми прече да заспя... като се оплаквам на нашите само му казват "лягай си" без да правят нищо друго! Но това е с продължение на 2-3 години!! Най-тъпото, че един път исках да остана за ПРЪВ по-дълго време на компютъра! Брат ми си легна и мрънкаше в продължение на 5 мин. да си лягам! Но аз като него се правех на луда! Майка ми дойде и се разкрещя да си лягам инъче ще ми спре компютъра, но аз стоях до колкото той стоеше всеки ден, докато аз съм си легнала? ! По едно време баща ми спря тока и си загубих всичко в играта! А майка ми само мрънкаше "Зомбясала" " а-а-а"! Не беше чесно, понеже никога не са го правили това на брат ми! Буквално станах и се разревах, защото не издържам да ме делят така с него! И аз изкарвам много по-добри оценки от него но нещо, а той си щрака с пръсти и получава всичко незаслужено! Истината е, че и аз търся помощ и попаднах тук! ;( Не знам и аз какво да правя!

15.   Избягай от вас и не се връщай докато не докажат, че и ти си значим за тях.

16.   Виж момче вашите те обичат те искат най доброто за тебе и затова се държат така. Не се обиждай, но брат ти няма да има хубаво бъдеще сигурно ще стане някой дилър и ще го убият. Ти ще станеш истински мъж, може даже да станеш богат и като те види брат ти той ще се оплаква тук не ти. Доколкото вашите отиди при баба си и и кажи какъв ти е проблема или сподели с приятелите си, но недей да прекаляваш. Като имаш семейство един ден и пак имаш такива отношения с брат си може да не разказвш много на децата си за него. Когато се изнесеш ще стане много по добре. Тъпият ти брат няма да е при тебе но искам да знаеш че вашите очакват много от тебе а от брат ти нищо не им се сърди обичай ги.

17.   На вашите оценката 4ка им се вижда като 2ка Не им обръщай внимание