Споделена история от Тинейджърски

Объркана съм , моля за съвет
Нека започна отначало, историята е дълга а въпросите са много.
Аз съм момиче на 13 почти 14 години, живея в малък град и явно нямам много приятели.

Всичко започна не отдавна..
Преди 2 години се преместих в гимназия началото на 6 клас ( сега съм 7-ми), новият клас ми хареса много нови приятели и т. н. там се сприятелих с ''ВИП-А'' на класа, 2 момичета - умни красиви.. Сприятелих се с тях говорехме си, споделяхме.
Годината мина, дойде лятната ваканция. Всичко беше страхотно докато един ден не се запознах с едно момче.. хареса ми, пък и аз съм му харесала и станахме гаджета. Обикнах го, той обичаше мен. След време любовта ми угасна.. но той ме обичаше.. не можех да му причиня такава рана, и така до ден днешен сме заедно. Не го обичам, но се привързах и просто не мога..

Ето и защо пиша тук :
Едно от тези момичета(нека я наречем К. ), с които съм тъй близка, не е това за което я мислех, започна да се конкурира с мен, да настройва другите, да клюкари зад гърба ми.. искаше да се покаже, искаше да е по добре от мен. Предполагам че е настроила другото момиче(нека бъде С. ) от компанията срещу мен защото като че ли тя се отдръпна.. Аз наистина много ценя приятелството ми с С. , но какво да направя те за заедно от много време, сигурно К. и е по скъп приятел.
Аз харесах друго момче не много отдавна, споделих им.. Не след дълго разбрах че въпросното момче е влюбен в К. е какво да направя, приятел ми е, не исках да развалям отношенията ни затова си мълчах. Тя знаеше че го харесвам, точно заради това тръгна с него, той и вярва, обича я, а тя не се вълнува от него, иска мен да нарани.. Объркана съм, не мога да спра да плача, не знам какво да правя, не мога да направя нищо..

Има още нещо.. имам един приятел, той има гадже и явно много се обичат, но е станало нещо, нещо за което той не можел да ми каже. Постоянно е раздразнителен, объркан и изглежда толкова зле, искам да му помогна, искам да бъде пак весел, но как като не знам какво е станало (не са се карали, нито пък разделяли)
Вижте може да ви се струва детинско но аз наистина се нуждая от съвет, освен това се опитвам да уча, не знам на къде да продължа след 7ми клас, а не ми е лесно...
Моля Ви за съвет, за някакво успокоение че всичко ще премине. Не знам какво трябва да сторя, не знам как да се предпазя от това... искам пак да съм усмихната...
Извинявам се за допуснатите грешки, но бързам..
Благодаря на всеки който си е направил труда да прочете жалкият ми разказ, и на този който че отдели малко време да драсне коментарче..

Коментари

1.   Направи така ако искаш кажи на този който харесваш че тази К е измамничка. И се стегни момиче, разведри приятелят ти, сигорно има проглеми с родителите ти.

2.   Тийн драми.. няма какво да се палиш толкова.. Всичко ще отмина както сама каза.. Тийнейджърите искат само да се конкурират и да бъдат по добри от други.. макар и аз да не разбрах какъв точно съвет искаш.. споко.. "не се коси" както казват тийновете хаха ;))

3.   Разбирам те отлично мила какво ти е! Сега си имай едно на ум за приятелите, на които споделяш твой живот. Недей се доверява на никoй, освен на родителите си в днешно време приятели почти няма има само за забавление ейтва е. Не се отчайвай ще мине всичко, знай всичко на този свят се връща рано или късно. И внимавай за напред на кой какво казваш един ден е като в приказка на другия е истински кошмар.
(Kati)

4.   Детенце, само да те питам какво означава ВИП, това хора дето като отидат до тоалет оставят в тоалетната чиния нещо по-различно от другите ли е.

6.   Здравей момиченце. Изглежда доста се вълнуваш от чуждите съдби но пък забравяш себе си. След време всеки от вашия клас ще тръгне в някаква посока и ще е най добре и ти да намериш своята. Тъй като те вълнуват съдбите на хората може да продължиш в някаква социална насока например психология, социален работник, ресурсен учител или пък право. Стегни се да имаш добри оценки и действай! Така ще можеш да помагаш на хората! Успех!

7.   значи приятелите ти са те използвали

8.   и аз съм в същото положение, само дето тези ме зарязаха ткаа изведнъж спряха да общуват е мене и започнаха с клюките с разни злобни статуси и кво ли не ;Хх ужасно е ама се опитвам да се държа както преди, ти гледай ученето а
тия ги за*би!!