Споделена история от Тинейджърски

Прибират ме прекалено рано
Здравейте. Момиче на 15 съм и искам да ви помоля за съвет.

Проблемът ми е, че нашите ме прибират много рано. Часа ми е 21-21:30 най-късно, което много ме дразни, защото моята компания седят до 12-1, цяла нощ. Вярно, че те са по-големи и могат да си седят до колкото искат. Аз не искам това, защото разбирам, че е невъзможно, но поне до 11-12. Какъв е проблема при положение, че съм на 10 мин най-много.

Тъпанарите на моите години, че и по-малки дето грам съвест нямат, цифра глупави ги пускат посред нощите, защото просто техните са свикнали на простотиите им. То и аз мога така - да изляза и да не се прибера, но защо трябва да става така? Опитвам се да се разбера като човек с наште, а те грам компромис не правят.

Кажете как мога да се разбера с тях с добро. Защото съм на 15, а нямам търпение да стана на 18 и да се оттърва от тях. Ако не почвам и аз с краката напред пък да видим какво ще стане.

Коментари

1.   Повярвай ми, има корелация м-у това да си тъпанар и това да те пускат до късно и да нямаш родителски контрол, но е обратна на тази, която обясняваш - техните ги пускат, не защото са тъпанари, а те са тъпанари, защото имат подобни незаинтересовани родители, отдавна абтикирали от задълженията си.

Радвай се, че вашите се интересуват достатачно от теб, за да ти поставят някакви граници.

Друг е въпросът, че действително 21 ч. ПРЕЗ ЛЯТОТО за 15-годишна е прекалено рано. Правят ти мечешка услуга, защото най-късно като станеш на 18 и се отървеш от тях (същност чак като завършиш и печелиш свои пари, живееш отделно това ще се случи) всичките неща ще ти се струпат на главата. Ще искаш да наваксаш с мъже, дискотеки, а и ще си наивна към много неща от живота, с които връстниците ти са се сблъскали на 15. А, ако мен ме питаш - на 18 си не много по-зряла от сега, можеш да си разбиеш живота със същите неща - бременност, наркотици, цигари и алкохол, полово предавани болести - те и на 18 са точно толкова унищожителни и със същите последици като на 15!!!

Който иска децата му да са подготвени за живота, трябва малко или много да отпусне каишката, но съвсем без родителски контрол - това само ще произведе още един тъпанар.

Лаура

2.   аз съм на 13 и ми дават до към 00:00 понякога и 1:00 но зависи и от родителите те може би се притесняват за теб

3.   Всеки тийнейджър се е заканвал, че като стане на 18 и ще се махне от родителите си. Аз също съм го казвала не веднъж. Казвах си, че в момента, в който стана на 18 си взимам багажа и се махам. Е да, ама реално как да се махнеш, като нито работа имаш, нито нищо? И пак си оставаш при вашите, докато те приемат да следваш. Опитай се да поговориш с тях. Кажи им какво правите с приятелите ти, къде се събирате. Кажи им, че се чувстваш много гадно, когато всички остават, а само ти си тръгваш. Може пък да ги убедиш.

4.   Не бързай да порастваш... Ще съжаляваш после... След като се прибереш някоя вечер седни и поговори с тях, кажи им, че ти се подиграват, че те мислят за бебе или някакви такива. През деня можеш 1-2 часа да им помагаш за сметка на това да те пуснат за повече време навън.

5.   ОМГ.. ДЕТЕ ОСЪЗНАЙ СЕ..
Ти си на 15.. каде искаш да седиш по цели нощи... И аз като бях на 15 си казвах само да стана на 18 няма да се прибирам, но не е така.. чувствам се по същия начин за мен лично нищо не се е променило, освен че имам свободата да взимам някой решения сама.. А и не забравяй и, че по закон вечерият ти час е 22:00 :) Не бързай за никъде, имаш много време..

6.   Радвай се, че имаш такива родители и се опитай да ги разбереш. И мен са ме пускали по нощите, но като се замисля, ако имам деца не знам дали аз самият ще съм толкова либерален към тях :)

7.   Здравей, а мен като не ме пускат изобщо аз какво да кажа? (на твоите години съм )

8.   Осъзнай се, момиче. Имаш родители, които се интересуват от теб и ти мислят доброто, а в днешно време това е рядкост. 21 ч. за твоята възраст даже е късно. Моята дъщеря също е на 15, и в 20 ч. вече е вкъщи. (освен събота). Не бързайте, ще дойде времето да се скитате по цяла нощ, малки сте още. Ако приятелите ти са на 18-20, нормално е да водите различен начин на живот.

9.   3., говори за себе си. Някои сме се изнесли, веднага след завършване на средно образование. При мен това беше на 19 г. и беше доста тъпо да живея 1 година до завършване при тях - хем си пълнолетен, хем не съвсем. Затова като си взех дипломата и им казах „Довиждане“. Точно в един голям китайски куфар си събрах нещата и това е. От тогава са ми помогнали с две такси за университета и то в края на следването. Аз съм им върнала парите под формата на екскурзии след това.

Пожелавам на всички да се изнесат от вкъщи на 18-19!

Когато си независим носиш отговорност за живота си. До тогава някой ще ти виси на главата!

Лаура

10.   Знам колко ти е гадно, но всичко е за твое добро. Ти си на 10 минути, но това е достатъчно за някой наркоман например. Не те плаша, натвоя страна съм, но просто е по сигурно да си у вас в 11 часа, отколкото те първа да се пребираш по улиците

11.   Аз се изнесох на 21, за това пък се изнесох на 3000км. В началото ми помагаха (първата година), от тогава на татък се оправям сама.

Мило момиче, стой си на д-то и се радвай, че ти е напазарувано, наготвено и изчистено. Бързаш да се изнеш, обаче като се изнесеш, ще писнеш, че искаш при мама и при тате, защото живота сам, не се ограничава до партита и излизане, а до поемане на големи отговорности. А когато знаеш, че да кажем с 100лв ще трябва да изкараш до каря на месеца или че на следващия ден ще ставаш в 7, защото си на работа и ако не си свежа, шефа може и да ти махне за сбогом, хич няма да ти е до партита и излизане. И тогава няма да се прибираш в 21:30, ами в 18:30. Както казва майка ми:" Голямата свобода носи и големи отговорности".
Лола