Споделена история от Тинейджърски

Шамар от най-добрата ми приятелка
Момиче на 14 съм. Ние сме 4 приятелки, тесен кръг. Две от тях са братовчедки и са най-добри приятелки, а другото момиче е моята най-добра приятелка и си споделяме всичко. Тя е много добра, умна и щедра. Аз съм мъжкарана и феминистка по природа, мразя мъжете и лигавите кифли!

Не ми е казвала право, но намекваше, че харесва едно момче. Една вечер седях на пейката пред блока и той дойде до мен. С него не си говорим, по-скоро се бием понякога. Попита ме как съм и ме заговори. Изведнъж ме целуна по устата... а аз останах без думи. Никога не съм имала гадже, а камоли да се целувам! На другият ден в училище клюките са стигнали до нея.

Вчера вечерта той споделил на негов приятел, а онзи се оказал злобар и клюкар и изпортил на цялото училище. Тя каза на междучасието да поговорим за нещо, а аз не знаех за какво. Излязохме и тя ми удари такъв шамар, какъвто никога не съм получавала. Чувствах се като уличница, като най-мръсното същество на света. Що за човек съм аз - провалям мечтите си да бъда защитник на женските права, провалям приятелството си с най-честният човек, когото познавам? ! И всичко това само заради едно момче!

Коментари

1.   толкова добри приятелки сте, че ти е забила здрав шамар. трябваше и ти да и забиеш един, кво е тва? няма никво право да те удря квото и да си направила

2.   Не си виновна ти, обясни и ще те разбере. Ти си нямала нищо общо затова имаме най-добри приятели за да ни прощават и обичат.

Иви

3.   1 е много прав/а! Каква е тя че да ти забива шамари, голямата приятелка... нито знае какво е станало, нито пък си прави труда да те пита. Това според мен е знак, че тя не ти е толкова добра приятелка! Ако беше, най-малкото, щеше да ти каже в прав текст че го харесва момчето...

4.   Както каза 1. о за най-добра приятелка е тя!? ! До колкото разбирам от разказа ти тя не ти е казала кое момче харресва и няма абсолютно никакво право да ти забива шамар.

5.   Ударила ти е шамар, заради момче което харесва, но не излиза с него? ! Ммм да, збавно... първо няма правото да те удря без да знае как е станало (целувката), просто отиваш и обясняваш всичко - няма да и стане по - леко от това, даже ще я заболи повече, защото той предпочита теб, а не нея. Но ако заради някакво си момче си развалите приятелството - ами ще ти кажа по - добре, явно не е истинска приятелка, напоследък все повече се убеждавам, че на приятел не бива да се доверяваш изцяло.... все някога ще си отиде. Така че постарай се да се сдобрите, но внимавай да не ти прости уж, а накрая да стане така че да ти отмъсти когато най - малко очакваш.... ние жените сме си коварни - е някой, не всички, но внимавай! И успех

6.   Помисли тогава колко ''добра приятелка'' ти е, за да те удари заради някакъв дришльо, който явно е решил да си направи майтап с теб! :)