Споделена история от Тинейджърски

Как да махна тези гадости?
на 16 години съм и имах проблем с пъпки по лицето... пъпките с времето се махнаха останаха съвсем малко от тях, но сега имам доста черни точки. Знам че това е насъбрана мръсотия, но можете ли да ми дадете някакъв съвет да ги премахна? Нещо ефикасно и с бързо действие... без лептен и куп други мазила, нещо което мога да намеря във всяка аптека и което ще помогне. Знам че има и други с моя проблем и се надявам да ми помогнете.

Коментари

1.   Ами да, отиваш на козметик и си записваш час за почистване на лице, то е точно с тази цел, прави се в края на лятото и началото на пролетта, аз така съм научена и винаги има ефект, 2-3 дена съм по зачервена, но после се чуствам супер :) Ти как така не си чувала ?

2.   Да най добре е да идеш на козметик аз лично ходя на 3 месеца веднъж или по рядко не е с мн дълготраен ефект но пак се махат :))

3.   Знам знам за козметик, но не знам защо, срам ли е или просто притеснение но не се решавам да ида.

4.   Направи си парна баня и си ги махай сама. След това дезинфекцирай.

5.   Лептен за нищо не става. Пълна лъжа е.

6.   Ходи на козметик да ти направят ултразвуково почистване. Или да те изстискат. До 2 дена няма да имаш и следа от чистенето.

7.   Ако не искаш да използваш никакви козметични средства определено решението е козметик, аз съм в същото положение като теб... нещо не набирам смелост да отида на козметик въпреки че знам че това е най-доброто решение... иначе аз използвам Garnier PURE 3 in 1 помага но трябва да го ползваш редовно... УСПЕХ!

8.   Почти всеки има този проблем.. просто се мажи с почистващи лосиони иди на козметик.. Слагай хубави кремове.. коректори за пъпки.. против черни точки! Използвай маркова козметика поддържай лицето си ..чисти го всяка вечер прави си маски.. така пъпките и черните точки ще изчезнат.

10.   Купи си отровен брашлян и го натаркаи по лицето си след това намери една коза гони я докато се изпоти след това я издои
и я накараи да се изсере в млякото земи и една шепа тиня и го смеси разтаркаи го по лицето си падни на колене и пеи :) повярваи ми ше ти мини

11.   Е,номер 10,супер си,направо паднах от смях! :ДДДД (съжалявам...) Мога да ти кажа да си почистваш лицето след всяко излизане,защото докато се разхождаш или си на даскало по лицето ти полепва,невидима с прост око,мръсотия,която ако не се премахне става на черни точки.Но не винаги е така...някой път,ако имаш по-проблемна кожа,можа да е и от пубертета.
Сиво

12.   Аз пък ще ти кажа друг начин. Може да използваш Клийн Дийпър или просто да си купиш кремче за премахване на черни точки и пъпки,и за избелване на лицето (което го има във всяка аптека независимо кфа марка и т.н(плюс това цената му е в рамките на 5 лева, така че ще ти излезе евтино (: )) Бърз и лесен начин. Аз мислех да си купя Клийн Дийпър, но преди това намерих едно кремче, за което вече ти казах, и след около седмица постоянно мазане пъпките изсъхнаха и кожата ми стана мека и приятна на допир. Това е! Късмет с търсенето :)

Снежанка

13.   Имах същия проблем.. парните бани помагат, аз лично не съм доволна от продуктите на AVON като цяло ;) , кремовете и маските им са пълни боклуци, на 3-4 месеца се вясвам при козметика, обаче всяка кожа е специфична отиди на лекар, който по твое искане може да ти даде точни указания относно това какво е добре за кожата и какво не .. Не знам до колко мога да помогна на някой, обаче няма нищо по добро от професионална помощ и все пак зависи от козметика .... КЪСМЕТ []]

14.   Ще ти помогнт много продуктите на нивеа-YONG-на мен лично много ми помагат,защото имам същия проблем като твоя1=]

15.   Използвай продуктите на нивеа от серията ЙОНГ!Аз съм на 13 и те много ми помагат-имам същия проблем като твоя! Повярвай ми има огромен ефект,а и не се много скъпи-гела за измиване е към7-8лв.,крема към 5-6лв. а ролончето към десетина лева!Използвай ги редовно =]
УСПЕХ!!!

19.   clean & clear като го използваш редовно има чуден ефект!

20.   На мен мама ми каза, че като е била малка си е залепвала левкопласт и той е изсмуквал пъпката и я е изсушавал! Помага пробвайте.

21.   Аз също имах пъпки и реших да не се мажа с нищо и един месец през латото не използвох нищо за лице миех се постоянно с вода и нищо друго. След като мина месеца имах само две три пъпки най мноу.

22.   Еми значи аз съм на 14 и имах такъв проблем значи направи следното : зимаш едно тенджере пълниш го с вода и го слагаш на котлона да се згрее водата (да е толкова топла че да излизат пари от ) после слагаш тенджерето на маса или на друго място (да ти е удобно на теб) заставаш отгоре и лицето ти трябва да поема парите (така порите се разширяват) после отиваш пред огледалото и започваш да ги изкарваш (макар и да ти звучи гнусно да ги изкарваш действа) после зимаш лимон и запошваш да го търкаш по лицето (нещо кат дезинфекция) еми това е от мен .. !! дано ти помогне

23.   И аз имах този проблем.. В продължение на 1 седмица ,всяка вечер се мазах с паста за зъби (не цялото лице) и когато ставах сутрин си изплаквах лицето. За 5-6 дена пъпките изчезнаха :)) сега всеки ден почиствам лицето си с лосион, препоръчан от козметичката ми ...

25.   и аз имах този проблем искапваш се порите да се отворят отиваш пред някое огледало и ги истискваш и после се мажеш с лимон или спирт или някво крем

26.   при мен пък нищо не помага

27.   Аз имам същия проблем. Пъпките обикновено са по бузите, брадата и челото ми. Затова отидох при личната ми лекарка и тя ми каза да взема "Хлоракол" на Галафарм и "Краставично тоалетно мляко"на Ефтерпа. Нанася се сутрин и вечер Хлоракола сутрин а, Млякото вечер. Първо трябва да си измиеш лицето и след това с памук се нанася. Много помага поне на мен ми махна пъпките и черните точки. Много е са ефикасни опитайте ги.

28.   Не може да се мажете с никакви мазила просто се мийте лицето си с сода и вода около 50 грама сода във вода и се намажете два пъти на ден и после лицето ви е перфектно чисто аз така направих и сега нямам една черна точка или пъпка.. Дано ви помогне както и на мене..!!

29.   Здравейте, аз съм на 10 години и знам, че съм още малка, но имам много пъпки по лицето! Пробвах почти всичко, кремове и разни други глупости, накрая реших да оставя пъпките си намира и се къпех 3 пъти на ден и след няколко седмици пъпките ми малко, по малко се махаха. Вие си мислите, че са от ония обикновени, но не е така, аз имах много разни пъпки, но накрая ми писна и затова се къпя редовно което е полезно за тялото както и за проблема с пъпките. Надявам се да съм ви помогнала!
УСПЕХ!!!... ОТ КАТИ!!!

30.   Ами аз може би съм единственото момче тук :D на 16 съм фен на пистарките :P така за пъпките не трябва да ядеш много сладко миеш си лицето 3 пъти на ден със сапун правиш всяка вечер маска и мажеш с кремове аз лично имам повече кремове маски и разни такива глупости от момичетата :D също така в аптеката смесват салицилов спирт с някакъв антибиотик ко имаш много пъпки за 3-4 дни редовно ползване изгарят и изчезват :) малко съм неграмотен надявам се да си ме разбрала :D

31.   Здравей, имам позната, която такъв ужасен проблем имаше с това акне, постоянно си криеше лицето с косата, но ползва натурална козметика от серията с чаено дърво на BTANICUS буквално за месец лицето й се излекува. Всички колежки видяхме как тази козметика реално помага, сега всяка от нас си взе по нещо от тази продукти. От 2-3 дни и аз ползвам крема с Чаено дърво, виждам как раничките заздравят бързо. Опитай и ти!

32.   Козметика не е изобщо най - доброто решение, защото така се отпушват порите и се замръсяват още по - дълбоко.. По добре с парната баня така умекват и като ги стиснеш леко излизат сами.. След това пбаче задължително трябва да дезинхекцираш.. Съжалявам ако има грешки.. :)

33.   31, Къде във Варна се предлага тази козметика :)

34.   и аз имах проблем като твоя но най-добрият ми приятел ми препоръча да ползвам akneaut и го ползвам вече два месеца и следа от пъпка или черна точка не съм виждла от тогава. :)

35.   и аз имах проблем като твоя но най-добрият ми приятел ми препоръча да ползвам akneaut и го ползвам вече два месеца и следа от пъпка или черна точка не съм виждла от тогава. :)

36.   Аз съм момиче на 15 години със същият проблем.. ;)
Моят метод е следният : парна баня, стискане на пъпки и намазване със спирт или ракия ;)

37.   Аз съм на 13 г. помогнете ми как да махна пъпките от лицето си всичко пробвах кремове, маски за лице, но не става дай те ми савет.

40.   Лично аз винаги след като се изкъпя, маба пъпките с трици и изплаквам с топла вода. След което ги намазвам със сок от алое. Ако го правиш всеки ден или орез ден, гаранция, че ще се разкарат.

41.   С лепенка за черни точки!