Споделена история от Тинейджърски

Момиче от класа ни!
Здравейте! Има едно момиче от нашия клас което за всичко ми завижда. За оценки за гаджето за всичко добро.
Казва че била по-добра от мен по-красива и разни такива.
Даже се е лепнала за гаджето ми. Казва постоянно
хайде М (да приемем че М е гаджето ми) ела с мен да ходим до магазина ела до стола да хапнем. А когато се опитам да говоря с него да съм си с него тя пак ми пречи.
Така е с всичките ми приятели.

Помогнете ми какво да правя искам да се махне от живота ми.. и да престане да ме следи. Тя също си има приятели
но аз не правя така с нейните приятели!

Коментари

1.   Това е модерно и затова не се нарича завист, а е съвсем нормално женско поведение.

2.   СТ1: Прави както се прави с досадните мухи не им обръщай внимание не ръкомахай и те сами ще се разкарат.

3.   Случайно да сте в 4 клас? Все си мисля, че момиче над 9-10 години няма как да напише подобни простотии. На пък знае ли човек...

4.   Преби я от бой не го позволяваи

5.   Нахалница и интригантка е :(...
Приятелят ти глупав ли е, че не може да я постави на мястото й? Достатъчно е да й отговори с насмешка или да й каже - спри, излагаш се вече. Или - голяма си досадница, писна ми.
Ако се поддава на ухажванията и не прави нищо по въпроса да я отдалечи - трябва даже да си и благодарна на въпросната лигла, защото така имаш възможност да се убедиш лично, че гаджето ти не струва.

6.   От авторката:Това момиче е толкова нахално че съм я бутала казвала съм и много други неща да се махне да не ни следи тя продължава и продължава!

7.   Казах ти - не ти, а ТОЙ трябва да я изгони. Когато тя му каже: хайде с мен - той ако е на място ще й каже просто: я, марш.
А виж, друго нещо е ако той няма нищо против нея и ходи по командите й като куче на връвчица или му е приятно нейното присъствие... Тогава не нея, а теб трябва да дойде някой да те бутне, защото явно ти не се усещаш и им пречиш.
Уважавай се! Или приятелят ти е много смотан и не те заслужава, или се колебае между двете - но и в двата случая неговата пасивност е унизителна за теб.

Само веднъж го помоли той да се държи мъжки и да й каже да се махне, защото не си ти мъжът, за да браниш връзката ви. Ако не е в състояние - това значи че е глупак или тарикат и няма смисъл да се мъчиш с него повече.

8.   Не обръщай внимание на такива хора имало е, има и ще има винаги.

Иви

9.   Мила има много такива момичета, но едва ли е по - красива от теб или нещо такова, не се комплексирай! Значи с моята най - добра приятелка си говихме, и тя ме попита по кой се падам от училището, аз и казах и на следваия ден тя започна да го сваля, а братовчетка му и каза, че той лесно ще и врже, на мен ми стана много гадно, и и тя започна да си липка нарочно при него, нз дали за да ме дразни или нещо такова, просто този вид хора са малко гадни!!

10.   Ами забий и 2 шамара като я видиш да се разхожда с гаджето ти(или там к'вот правят)и и кажи че с лепки не искаш повече на се занимаваш да ходи да се лепи на някое др момче на задника и ако се оплаче на директора макар и да те накажат ако директора те попита причина да си я ударила кажи че ти се е прискало и си е струвало ама преди тва обясни на вашите какво е положението и защо ще удраяш момичето да не им дойде като гръм от ясно небе!

11.   Номер 7, като идея съм съгласен с това, което казваш, но все пак авторката не е попитала "струва ли си да съм с гаджето си", а е попитала как да се отърве от досадницата. Остави отношенията им с гаджето й на тях самите.

А и откога само (подчертавам САМО) мъжа трябва да брани една връзка? И аз ще се отклоня малко от темата, но като дойде ред да се мият чиниите, изведнъж няма мъжка и женска работа, всичко по равно, но иначе "кой е мъжът във връзката". Като говориш за уважение, уважавай малко и ролята на жените в една връзка.

Иначе съм съгласен, че авторката колкото и да "бута" досадницата, няма да има ефект, трябва този, който е обект на ухажване да отреже натрапника, а не този, който е в ролята на конкуриращия. Това важи без значение кой е мъжа и кой е жената.

От друга страна е възможно на него наистина да му е приятно присъствието й, без това да означава някакви намерения към нея. Жена ми има няколко познати, с които не могат да се траят, но аз се разбирам добре с тях и се виждаме чат пат на по кафе. Това не значи, че имам някакви намерения, просто всеки си има лично пространство и лични контакти.

Но така като гледам за каква "детска градина" става дума при авторката, не вярвам някой от участниците да е достатъчно зрял да умее да разделя нещата.

Кубрат

12.   От авторката:Благодаря за отделеното внимание върху тази тема и написаните коментари но плюс това гаджето ми вчера
и перна два шамара за да спре да върви след него!! Но аз не съм му казвала нищо... по този въпрос защото исках да чуя и вашите съвети. А това момиче продължава само дето вчерашния ден тя продължи с моите приятели! НО сега вече знам как да се оправям!

13.   Разбирам, че ти е неприятно, но според мен трябва да говориш с приятеля си и да намерите заедно решение на въпроса. А колкото до нея тя навярно се чувства изолирана и отчаяно търси вниманието на гаджето ти, успех!