Споделена история от Тинейджърски

Приятели?
Здравейте. Имам приятелки, които постоянно ме обиждат че съм била грозна, че когато излезнем на кафенце заедно никой не ни обраща внимание. Обиждат ме и после "нали знаеш че те обичам". Ами като съм грозна да не излизат с мене, защо ме викат да ходим на кафенце тогава? не ги разбирам. Не съм мн отворено момиче. Много ме боли като ме обиждат. Да липсва ми самочувстие, но защо позволявам да ме обиждат така незнам питам се този въпрос винаги и не мога да си дам отговор. И как да си увелича това тъпо самочувствие по дяволите? ХЕЛП!!!

Валя

Коментари

1.   Здравей! Защо излизаш изобщо с тези "приятелки" намери си приятелки който не им пука как изглеждаш, как се обличаш, колко кг си и т. н... И като знаеш че те обиждат постоянно защо по дяволите излизаш с тях на кефенце.. Изобщо не се занимавай с тях.. А за самочувствието.. И аз като бях на 13.. 14 години нямах никакво самочувствие... Постоянно ме обиждаха дебелаа сии.. грозна си.. какви ли не обиди.. Обаче сега 4-5 години по късно кфо.. Много си красива много си яка и какво ли още нее.. Простоо не им обръщай никакво внимание с една дума (с извинение) сложи си ги всички на оная работа и ще видиш че в тоя скапан живот ВСИЧКО СЕ ВРЪЩА.. убедена съм..

Успех миличка!

2.   Имах такива приятелки, е, не ме обиждаха поне в мое присъствие, мнимото ни приятелство се задържа до 5-6 години може би.
Тогава една от компанията ми направи мръсно, адски много ме унижи. Имам чувството, че си изляза злобата в онзи момент за целите 5-6 години заедно. Обиждаше мен, родителите ми и роднините ми по скайп. Поне да имаше смелост да ми го каже в лицето, ама -не, не посмя. Но от алкохоличка и боклук като нея не очаквам да ми каже долни лъжи в лицето, защото и тя самата не си вярва. Сега като я засичам по улиците гледа в земята, не смее да ме погледне в очите.

Не прави моята грешка, не чакай 5-6 години, за да разкарат, когато най-малко очакваш.

Не излизай с тях като те викат. Имаш работа и толкова. Не им давай обяснения и те ще оставят. Не ти трябват ''приятели'', които си правят смешки на твои гръб и потъпкват достойнството ти.

пс: Съмнявам се да си грозна както твърдят те. Сигурна съм, че е точно обратното, но искат да те смачкат, та никога да не бъдеш нормална жена със самочувствие.
Бягай от тях не му мисли изобщо!!!

Ajna

3.   Те не са ти приятелки-едни долни комплексарки са.
Аз не сам красавец, -в живота има по важни неща от обвивката на човек.
Горе главата Валя.

4.   Може би те са "готините" момичета или тези, които ти обръщат внимание за разлика от други. Сигурно заради това стоиш при тях и си готова още да понасяш, но просто няма смисъл. Хората обичат да си намират някой, който да тормозят, за да си вдигат самочувствието на негов гръб, особено децата. Ако им позволяваш да те тормозят няма да те уважават и харесват и ще продължават. Махни се от тях и дори отношението да се промени не се връщай. Точно с тези, които са на принципа, че за да уважават трябва да се държиш зле с тях, няма какво да стоиш, тъй като така или иначе не струват.

5.   Мила Авторке,
не знам каква е дефиницията ти за "приятелки", но поне по моята, описаните от теб момичета не биха се класирали. Опитай се да си потърсиш други хора с които да излизаш. Хора, които ще те ценят и уважават. Изобщо не се съмнявам, че си много стойностно момиче с редица качества и нямаш никакво основание, да търпиш разни кифли да си правят гаргара с теб.

6.   Ти каза : " Имам приятелки " Извинявай, но тези гадини изобщо не са ти никакви приятелки. Сигурно те използват за пари или те използват като попивателна кърпичка. В смисъл викат те само за да ти споделят нещо си, но ако стане въпрос ти да им споделиш или няма да те чуят, или ще ти кажат да добре и до там. Моя съвет е или да ги промениш някак си или да ги зарежеш. И аз имах лоши приятели и вече съм самичък, ама знам, че някой ден и аз, ще си намеря правилните хора. И да знаеш, че колкото повече седиш с тези твои "приятелки" толкова повече, ще те мачкат. Според мен ти си напълно земен човек и си много добричка и мила.

7.   Много мразя ей така някой да си мълчи. Я хвани някой път и ги затапи ама така хубаво да ги затапиш, че да не могат да кажат ГЪГ повече!!! Намери си приятели които да те уважават и уважавай себе си, защото ако сама не се уважаваш.. то няма как дугите да те уважават.