Споделена история от Тинейджърски

Винаги си падам по момчета, които дори не биха ме погледнали
Здравейте ! Аз съм момиче на 15 години от София.
Винаги съм била срамежлива, тиха, почти не разговарям с повечето от класа ми, тъй като нямаме общи теми за говорене, те са много по-различни от мен, имат си гаджета, пушат, отварят се, докато аз съм пълна тяхна противоположност.

Има момче от друг клас, което е точно като мен. Всяко междучасие го виждам, както и той мен, но дотам. Много бих искала да го опозная, но за съжаление си има дори приятелка, която сигурно обича а със сигурност аз съм последнатa, с която той би искал да се запознае. Много ме привлича, бях питала едни момичета от класа му за разни неща за него, но честно казано не ми казаха много.. Защо винаги ние тихите, срамежливи момичета сме невидими за момчетата, които харесваме? Защо те винаги предпочитат другите, демек кифлите?! Много ми е гадно, чудя се дали трябва да се променя, че да ме забележи?

Коментари

1.   Да... на този въпрос и аз искам да си отговоря, но не мога... (можеш да прочетеш историята ми - Отчаяно влюбена) Същата работа... Не знам защи се получава така. Може би не успяваме да покажем истинската си същност... а и повечето момчета си падат по нагримираните до изкуствено, превзети момичета...

2.   Ехх да се променяш заради човек който не познаваш изобщо... ами ако те разочарова? Просто си бъди такава каквато си. Ако го харесваш прекалено много иди и му кажи директно в очите колкото и да ти изглежда трудно. Успеххх

3.   Здравей, аз също съм нещастно влюбена гимназистка.. не пия, не пуша, тиха съм, не разговарям с повечето от класа, нямам много приятели, даже не се и гримирам, не се обличам кой знае колко хубаво.. от 4 години обичам едно момче /също от съседния клас/, което не ми обръща внимание. Преди бяхме приятели, но от половин година не се и поздравяваме дори. Знам и за него, че не пие и не пуши. Има и хубави оценки, за разлика от мен. Знам и че си няма приятелка /засега/, но от негов приятел разбрах към коя изпитва чувства.. някакво средно на височина момиче, повече клонящо към високо /аз съм ниска/, кльощаво /аз съм нормална/, гримира се, пуши, може би и пие, но не мисля, че изпитва все още чувства към нея, знам, че момичето не му обръщаше внимание.. Не искам и да поглеждам друг, всеки ден плача за въпросното момче. Разбирам те напълно, но тъй като и аз съм в същото положение, не зная какво да те посъветвам.. поне ще знаеш, че има и други като теб. Задавала съм си същият въпрос като теб и един ден прочетох следното нещо:
„В живота винаги става така, че обичаме този, който бяга от нас и бягаме от този, който ни обича“...

4.   като мен си :) Е предлагам ти да се държиш естествено да спреш да се срамуваш защото няма смисъл. Отиди и говори с момчето намери смелост и му кажи че имаш чуства към него какво му е срамното успех ;)

5.   Та значи всички до тука са с един и същи проблем? Еми аз да помогна малко тогава ;D Значи за срамуването - бе няма от какво да ви е срам- сега, не казвам че трябва да сте от камък напротив, супер сладко е като някое момиче се изчерви примерно :P Ама това да ви е срам да говорите с момчетата дето харесвате, как ще стане работата? Никой няма да ви изяде - прочетох и Отчаяно влюбена - момчетата ви ще ви разберат каквото и да излезе, ако са свестни колкото ги описвате ( приемам, че тва е така :P) И да не издавам моя отбор тука, ама и нас ни хваща шубето чат-пат, няма кво да се лъжеме :D

Сега, не знам защо алкохола и цигарите изобщо са в тая тема - се едно е задължително да пушите и да пиете за да си имате някой и да сте щастливи заедно... пушенето е отврат и за двата пола според мене, а нз кой би хлътнал по пияно момиче.

Да кажеме че характера е 90% от това, което интересува момчето. Външния вид повече от 2-3% не е, вярвайте :D Е останалите 7-8 % са за всичко останало - шанс им кажете, всеки е различен. Цифрите обаче са горе-долу точни :D За една истинска връзка е важно да се харесвате като хора, и все пак трябва някоя част от вас да направи впечатление на момчето (колкото и маловажен да е, външния вид все пак се забелязва първи).. а тва ХИЧ НЕ Е ТРУДНО, във всяко момиче има нещо красиво, тва НЯМА как да е проблем.. така де за тия 2-3% за външния вид голям спор дали изобщо са в критерия, ма да кажеме че една прическа няма как да навреди... вярно си е тва :D Та никакви сложни "промени" дето им викате. Гримовете, спирали там сички останали неща (сори ма немога да ги науча сички тия фокуси :D ) са супер ненужни според мене, но тва си е ваше решение. За пушенето и пиенето няма какво повече да кажа. А характера.. ми той си е ваш, живота ни е направил такива.. който не ви го харесва да си гледа работата и тва е.

Имам грешки доста, но пък така цялото тва писание звучи по-добре :D
Айде.. горе главата и ходете си хванете момчетата ;D

M-16-----> означава момче на 16 :D не съм се кръстил на оръжие

6.   По заглавието разбирам че, си същата като мен. Аз харесвах момчета който мен никога не ме забелязваха но, когато един ми разби сърцето, забелязах човека който винаги е бил до мен и би ме обичал много. Сега съм със него и разбирам че, толкова време ми и бил пред очите а аз се мъкнех по неподходящи...

7.   здравей, аз съм на 17 и също съм момиче което е било в твоето положение бъди себе си и всичко ще е наред аз не станах кифла и съм горда с това сега си имам обожатели и съм щастлива

8.   5 - Мда :D ... забавен си :D.. И аз ще послушам съвета ти :D..

9.   здр. В никакъв случай не се променяй, ще съжаляваш..

Мери

10.   Аз какво да ви кажа. От 2 години харесвам едно момче.. Тази година се престраших и му го казах но в фейсбук защото не живея в България. Та той ми отговори с ''ОМГ'' и така и повече нищо не ми писа... Аз съм на 15 а той почти на 18. Писала съм му няколко пъти но не отговаря и като гледам как си пише с други момичета ми става супер гадно, но такъв е живота и трябва да го превъзмогна... Та искам да ти кажа, не се променяй заради някой! Правилния човек ще те хареса за това което си ти самата, а не заради това на което се правиш! Успеех :)

11.   Номер 10 е почти като мен! В друга държава съм, харесвам го от 2 години. Не пия и не пуша ама ся да не се гримирвам трудна работа ;DD Обличам се готино, много съм тиха и срамежлива и така. Преди бях супер задръстена, но за 1 година пубертета ме пооправи малко ;D!!

А доколкото до тфа да се променяш НЕ!! Бъди себе си, а ако не те харесва такава квато си значи не те заслужава! Макар че аз много се промених, но мисля че не трябваше. И аз цял живот се влюбвам в неподхадящи. Харесвала съм 3 момчета всички от които 3 години и едно все още супер е гадно. Късмет от мен дано се получи ;)

12.   Ей номер 5, обичам те! :) :D

13.   Бъркате се момичета... No 5 си го е казал точно както си е. Аз ще допълня един лек датайл. Не си мислете, че кифлите привличат момчетата освен ако не искате да се харесате точно на тия, които им се водят по акъла. Към 18 годишна възраст ще разберете една голяма разлика, а именно, че по- затворени момичета побъркват момчетата, както е казал народа "скромността краси човека", е на мен точно такива момичета ми правят впечатление, точно те се отличават и имат страхотен чар, който напудрените кифли нямат и никога не са имали. Така че не си мислете, че все така ще продължава. В тинейджърските години нещата се менят бързо и ще разберете, че ако запазите детското в себе си, ще се радвате на прекрасно момче до вас...

14.   Така - аз пия и пуша, момиче на 19 и най-добрите ми приятели /за момчетата говоря/ - всичките пияници и пушачи - поне повечето от тях си падат по по - скромни момичета. Дори и момчетата, по които си падате да нямат чувства към вас не е дошъл края на света. 2 години си преживявах бившия, така че знам колко е гадна несподелената любов, ама да се депресирате заради МОМЧЕ, който даже не си е направил труда да ви опознае... Следващия моля...