Споделена история от Тинейджърски

БОЛКА при кола маска на триъгълник
Здравейте :) Моя проблем е че като отидох на кола маска на триъгълника адски ме боля...четох много и навсякъде, всички пишеха че след 1-2 процедури се свиква но аз дори не издържах цялата процедура. Козметичката ми направи само половината триъгълник. Да попитам има ли някакви средства за намаляване на болката при самата процедура? Например бях чела че могат да се взимат някакви болкоуспокояващи... Благодаря предварително :)
п.с на 18 съм

Коментари

1.   то при всички е така. ходила съм... ами нз колко пъти и винаги ме боли еднакво и едвам издържам. така че не се притеснявай. поне при мен нямаше никаква разлика, но не знам за другите жени.

2.   когато си правиш кола маска няколко дена след цикъл боли малко по-малко от обикновеното. има обезболяващи за кола маска във вид на спрей или лосион, но ефекта е минимален. Свиква се :)

3.   пийни нещо твърдо, но малко ;)

4.   Ами, честно казано не е нещо ненормално според мен или плашещо.. някои хора имат различен праг на търпимост.. аз съм на 19 и от 4-5 години си чистя триъгълника и продължава да си ме боли все толкова силно.. Ноо не взимам нищо, търпя и това е.. :) Ако ти не можеш, консултирай се с лекар за евентуални болкоуспокояващи и т. н.. :)

5.   Естествено, че боли!!!

6.   Днес бях на кола маска на триъгълника за първи път на козметик. Мислех си че срама ще бъде по-голям от болката.. оказа се че нямаше чак такъв срам а болката беше поносима!!! С две ръце за кола на триъгълника

7.   Моята козметичка ми е казвала че преди цикъл боляло повече!

Sisy Star ;*

8.   А мен ме е срам да отида на кола маска, защото имам големи и грозни малки срамни устни. Болка понасям, но такъв срам не бих понесла.. ;хх

9.   Значи, от опит ти казвам, че кола маска на триъгълника боли всеки път. На 16 съм, ходя от една година. Не помагат нито болкоуспокояващи, нито нищо. Просто ходи на козметик между 3 и 5 часа следобед, тогава сме най-малко чувствителни на болка, освен това избягвай кафето и напитки, богати на кофеин :) болката не изчезва, но е по-търпима.

10.   Аз свикнах по-късно, нно свикнах и сега не осещам болка. Просто трябва да започнеш да си оправяш само бикини линията, за да свикнвш. Или поне отдолу да те вземе зялата, а на самия триъгълник само малко отстрани. Също зависи и от кола маската. Моята козметичка я прави с една восъчна (от поІстарите е, но ме боли по малко), докато при другите с лентички и аз съм викала от болка. Мога да ти помогна, ако си от моя град.

11.   Пак е номер 8 - Искам да отида на кола маска, но имам по-големи малки срамни устни от обикновеното и ме е срам да отида. За болка не се страхувам, но този срам... Сигурно за да ми направи кола маска на бикини линията трябва аз да си придържам срамните устни с ръка. Толкова ми е кофти моля дайте мнение

12.   До номер 11..
Лелее ти явно имаш някаква комплексия с себе си.
Не се притеснявай, не си само ти в тази ситуация, а относно срамът не се притеснявай, козметичките са свикнали да гледат всякакви п****и с извинение.

13.   Номер 11. Не се притеснявай. Козметичките всеки ден виждат тези работи. Просто се отпусни и не мисли за това, колко те е срам. Може би всички ни е било срам първия път, но се свиква. Има болка, както казват другите момичета. По принцип и аз знам, че боли по-малко, след като ти е минало, но аз ходя 2-3 дена преди да ми дойде и за мен болката е една и съща. Не намирам разлика. Успех и не се срамувай! Поздрави!