Споделена история от Тинейджърски

Татуировки и родители
Здравейте, момиче съм на 21г и още живея с моите родители едновременно с това съм студентка в друг град 3та година... Преди няколко месеца си направих татус на кръста. Първоначално сама я показах на майка ми и и казах че е направена с боя за няколко месеца и ще се изтрие. Но вече им казах че е истинска и майка ми полудя. Почна да крещи и да се ядосва а на мен ми идеше да и кажа че няма да ми е единствената...
Все пак аз съм такава и обичам пиърсинги и татусите за мен са изкуство, да изобразиш това което чувстваш и си на рисунка по тялото си. Не мога да повярвам че така реагира, а уж се имат за широко скроени... Все пак вече съм пълнолетна отдавна и тялото си е мое, не знам как да им го обесня, още повече че наистина няма да е единствената....

Коментари

1.   СТ1: Аз моята татуировка си я направих 7 клас. Разговорът с майка ми протече така "може ли да си направя татуировка" " може стига да е хубава" и готово. Ти не си малка ако искаш си направи.

2.   Разбирам те. Моят съвет е; Щом ти харесват татусите - прави си! В това няма нищо лошо. Родителите ти трябва да осъзнаят вече че ти не си малка, и че специално за подобно нещо нямат реална причина да ти правят излишни драми! Съветвам те да седнеш и да поговориш спокойно с тях. А ако не подейства това, тогава просто да не ти пука :) Горе главата и не се депресирай! Успех :)))

AEGUPS

3.   Не се сърди на родителите си. По начина, по който си написала историята ти ги разбирам защо са се ядосали- не си достатъчно зряла. Те от позицията си на повече жизнен опит са наясно, че човек с годините много пъти си мени вкусовете и нагласите. Сега на 21 ти харесва, това което си си направила, но на 30 може вече да не го понасяш, а на 45 дори да се чувстваш неудобно и да се чудиш как да я скриеш на плажа. От тази гледна точка майка ти е избухнала, което в никакъв случай не я прави по-малко широкоскроена, а напротив.

4.   Въпрос на личен избор и вкус. Аз например нямам и не бих си сложила. Щом ти харесват прави си г. Относно родителите подкрпям коментар 1. и 2. Ти сигорно си наясн, че те не са полезни, дори опасни. Вечи си зряло момиче и трябва да постъпиш разумно. :))

5.   аз съм на 14 и искам в края на месец април да се татуирам, обаче родителите ми са в чужбина и като се татуирам как ли ще го приемат но не се притеснявам за това някои ден ще разберат вкуса ми на изкуство, а да не говорим че ти си на 21 и това е вече твое решение и твоето тяло