Споделена история от Тинейджърски

Имам нужда от ново начало!
Момиче на 15 години съм.
Висока - 1. 60, с тегло - 65кг.
Съответно, вероятно вече всички се досещате, че въобще не изглеждам добре за годините си. Е, така е.
Преди време бях дори по - зле. След месеци на труд и лишения, тогава успях да сваля 11 килограма. В резултат от диетата обаче, косата ми започна да пада. Бях в пълен шок. Уплашена и постоянно плачеща. Тръгнах на специални процедури, които трябваше да възтановят щетите. Но ми казаха, че трябва да ям и някои от храните, които преди си забраних. Е, така и направих, само и само да си върна дългата и гъста коса. След месеци нещата се оправиха. Бях по - спокойна. След това, обаче, ми се отвориха нови, големи проблеми, за които няма да говоря. Отново същият стрес. За капак на всичко и напълнях. Освен проблема с килограмите, имам и други. Забелязала съм, че окосмяването на тялото ми е повече от нормалното. Това ме депресира и комплексира ужасно много. Да не говорим и за това, че едната ми гърда е по - малка от другата, вероятно с един номер. Просто не се понасям вече. В училище вървя, сякаш надолу. Не се имам със съучениците си, нямам и любим предмет. Нищо не ме влече, правя всичко насила и от от задължение към родителите си. Не се чувствам себе си. Постоянно слагам разни маски, за да не ме мислят хората за слаба и затоврена в себе си. Просто не издържам. Това не е живота който искам да имам. Не искам цял живот да бъда никоя. Бореща се с множеството си недостатъци, глупачка. Имам цели и мечти, но всичко това ми пречи да ги посгна. Винаги съм била срамежлива, мачкана, недооценявана. Просто не се понасям. Искам да започна наново, а си нямам и на идея как, просто, защото мисля, че вече съм пропаднала прекалено много. Нуждая се от някой, или нещо, което да ми отвори очите и да ме мотивира. И ако може, не използвайте репликата '' За всеки влак си има пътници. '' Не се целя в това, някой глупак, досущ като мен, да ме избере и да продължа да живея по същия жалък начин. Искам нещо истинско, което аз сама съм си избрала. Дайте ми съвет, ако можете... ще ви бъда много благодарна!

Коментари

1.   Незнам защо хората предпочитат да се подлагат на скапани диети които водят до здравословни проблеми от колкто да излезнат в парка или на улицата да потичат и да поспортуват. Както се казва движението е живот.

Rebel

2.   Според мен всеки е красив по собствен начин. Първото, което трябва да направиш е да започнеш да се харесваш такава каквато си. Какво като не си слаба? ! Имам приятелка, която също е пълничка, но това не и пречи да е едно страшно готино момиче, което всички харесват и уважават. Не е важно какъв си отвън-хората се променят. Важното е какъв си отвътре. Колкото до гърдите, окосмяването и т. н. -това са нормални неща за пубертетчета като теб и мен ;D И наистина мисля, че спортът е по-доброто решение от диетите!
Just Smileee ;P

3.   И аз съм имала такива периоди - ужасно е! Най-важното нещо за да преодолееш проблема, е да повдигнеш самочувствието си! За да го направиш първо: пребори се с килограмите като спортуваш (както каза Ребел), не се лишаваш от нищо но и не прекаляваш със сладкишите, пий само вода, без газирани напитки и чипсове.

Второ: обескосмявай се където има нужда-кола маска, бръснач, епилатор, каквото си избереш. И най-важното: обичай себе си , за да те обичат и другите!!! :))) УСПЕХ

4.   На твое място не бих се притеснявал толкова. Все пак живота е пред теб. Макар да съм само на 16, съм минал през много и сам имал и твоите проблеми. Спорта е нещо много хубаво и ако се задълбочиш, лесно може да откриеш себе си в него. Няма някои, които да не се е почувствал добре. Колкото до родителите ти, на сила хубост не става. Така, че те съветвам да си поговориш с тях, или поне да им кажеш какво ти харесва да правиш. Много е важно да разбереш, кои са истински приятели, защото не са малко тези които само те използват или манипулират. Никога не трябва да забравяш, че семейството е на първо място. Горе главата, живота не е за слабите! Много е важно да се усмихваш и да мислиш положително. Покажи че имаш воля и не те интересува хорското мнение. Светът е за всички. Наслаждавай се на живота!