Споделена история от Тинейджърски

Татко, моля те, не искам да се отказвам от него!
Това е всичко, което искам да кажа на баща си за него, но нямам сили, защото се страхувам от реакцията му, от думите му.

Татко, не ти споделям много, но сега имам нужда да го направя. Опитвам се да бъда добра дъщеря, защото ти самият си много добър към мен. В този живот ти си моята най-голяма опора, най-голямата ми подкрепа. Само на семейството си имам най-голямо доверие. Знаеш ли,че нещата с мен се промениха?! Лъжа всеки ден, че съм добре, ти ми вярваш, но аз все пак те лъжа. Разкъсвам се отвътре.

Аз просто се влюбих. Този човек ме прави щастлива през малкото време, в което сме заедно. Знам, че искаш аз да бъда щастлива. Намерих човек, който ме изслушва и ми обеща, че ще говори с теб за нас. Не искам много от теб, само да ми позволиш да изживея тази любов, да не се крия и да те лъжа. Не знам колко ще продължи, но искам да опитам. Не искам да те обвинявам някой ден, че ти си виновен аз да се откажа от него. С него съм спокойна и толкова щастлива. Тук ще кажеш какъв ми е проблема ?
Проблемът е, че аз съм на 15, а той на 23. Да, точно сега ти идват какви ли не мисли през главата, знам, че му нямаш доверие. Но моля те, дай му шанс. Искам да го опознаеш. Казах му, че ако иска да спи с мен и да ме остави, това няма да стане, защото аз не искам такъв човек. Не веднъж съм му го казвала.

Всичко ще бъде както до сега, но искам да излизам с него без да се притеснявам, че някой ще ме види. Кажи му каквото искаш, но само не казвай да ме остави. За първи път се чувствам по този начин, защото преди него съм нямала приятел.

Всеки ден изгарям, заради тази тайна и това ме убива.
Може би съм наивна, но толкова се привързах към него, че не мога така лесно да си тръгна от живота му. Ако не беше искрен, дали щеше да иска да говори с теб ?

Това е всичко, но кога ли ще намеря смелост да му го кажа?!

Коментари

1.   Просто го заведи в стаята в която е компютъра ти настани го удобно на стола и го накарай да прочете "Есе" на тема любовта... представи му го като домашна работа и след като всичко свърши може да го попиташ..."Как е одобряваш ли живота който водя" или нещо такова. След това му кажи, че това е твоята история и поговори спокойно с него дори и да ти се скара остани спокойна и не се цупи... със сигурност ще го отсени и ще омекне след известно време ;) според мен така ще е най-добре.

2.   СТ1: Дано ако събереш смелост да му кажеш баща ти да ти каже да го оставиш баткото преди да си написала толкова срещаната тема какъв боклук се оказа. Хайде ако обичате момчетата кажете на това дете колко лесно се лъжат и колко лесно се използват и дано и дойде акъл в главата и да не се занимава с батковци.

3.   Колко наивни хора има по тоя свят...

4.   Ами честно, не очаквай баща ти да е въодушевен, ако разбере. Момчето може наистина свястно, ноо 8 години разлика на тази възраст са доста. Не искам да те стряскам, но най-вероятно е да ти забрани да се виждаш с него, което е разбираемо. И аз(нищо, че съм само на 16) като си представя един ден 15 годишната си дъщеря, едва влязла в пубертета и 23 годишен мъж... идеята не ме кефи.
Та не познавам баща ти, може да е от либералните, но все пак почти 100%, че няма да е съгласен. Всеки родител се тревожи за детето си.

5.   От авторката :

Да ви кажа честно понякога си мисля, че наистина съм някоя занимавка за него, макар че не искам да е така. Въпреки всичко, което ми казва, аз все се съмнявам в думите му. Не знам дали е добра идеята да спрем за малко да общуваме и ако това не ми се отрази толкова зле, предполагам, че няма да е толкова трудно за мен да го забравя. Дори искам да си намери приятелка, за да знам поне, че няма смисъл да продължавам.