Споделена история от Тинейджърски

Майка ми
Здравейте сподели. нет!!
Аз съм момиче на 14 години. Майка ми вижда, че вече излизам доста често, много неща започвам да крия от нея нормално е разбира се всеки на моята възраст крие нещо от майка си. Тя започва да ми говори да бъда по-внимателна с момчетата да мисля с главата си и да бъда умна, защото си мисли вече, че съм тръгнала да налягам по момчета, а не е така. И днеска в колата започва да ми разказва на нейните години и т. н после започна да ми говори, че искала първо да се изуча после да се омъжвам иначе преди това никакво омъжване и някакви такива после ми казва, че дори може да не се омъжвам, а да си живеем така и после ако стане нещо всеки по пътя си.
Аз като я чух се шокирах, за първи път майка ми ми казва да не се омъжвам аз не, че съм тръгнала, но нали всеки нормален човек като порасне се жени. А преди това ми е говорела да съм си търсела богат мъж. Объркана съм!!!
Какво иска да каже майка ми??
Моля дайте си мненията и не ме нападайте.
Мерси предварително.

Коментари

1.   Само можем да гадаем какво е искала да каже майка ти в деня когато сте пътували нанякъде с кола и тя е отворила тема за брак и безбрачие.... Какво ли наистина е имала предвид!? Да правиш сравнение между едното и другото и да си избираш кое повече ти харесва.

2.   Здравей! Аз съм момиче на почти 14 години. Не излизам често, но майка ми все пак често говори с мен да бъда внимателна с какви хора се събирам, колко важно е един човек да бъде образован.. Хубаво е, че и твоята майка ти ги обяснява тези неща. Не виждам нищо лошо в това, че ти разказва какъв живот е имала тя на твоята възраст, майка ми също го прави. Мисля, че не си разбрала майка ти правилно - според мен тя е искала да каже, че не е задължително да се омъжваш, а не, че не трябва, то и без това много двойки нямат официален брак, а живеят заедно на семейни начала, имат си деца.. Наистина е много важно първо да се изучиш, да си намериш хубава работа и тогава да се омъжиш и да имаш дете. Все пак детето иска грижи, а ако работата ти е ниско платена, ще ти бъде много трудно.

3.   Искала е да ти каже, че не е задължително да сключите брак, защото ако случайно стане нещо и се разделите, развода ще ви струва не само много пари, а и много грижи.

4.   Хахаха се едно аз съм го писала и аз съм на 14, миналата седмица казах на братовчет си който е по - малък с 2 години кой харесвам и той каза на мама тате и всички от семейството заедно с нас на масата. От тогава мама ми ги говори такива - сега не ти е време за гаджета, мисли за училище, дори ми каза - купувай си по - затвоерени дрехи, а мойте дрехи - блезите - не са с голямо дколте, съвсем нормални са. Просто майкети ни се притесняват за нас или нещо такова, а и щом излизаш вечер значи тя се притеснява и от друго, може би се притесняма да не се напиеш и да направиш една голяма грешка - да правиш секс - защото майка ми и такива глупости ми е дърдорила каза ми - малка си за гаджета, и трябва да внимаваш с кой излизаш и какво правиш, също ми е говорила и ца цигари и наркотици.
S. I. S.