Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми
Моите "родители" изобщо не ме имат за човек. Държат се с мен като с чуждо дете.. Имах ужасно детство.... Когато поискам пари от майка си за да си купя нещо(било то дреха или др. ), тя ми казва че когато си изработя сама пари, тогава ще имам. Аз съм едва на 14г. и няма как и къде да работя. Пък и нали това им е работата-да ме гледат? Сякаш аз като тръгна да изкарвам пари ще искам от нея? ! Плюс това ме обиждат за щяло и нещяло... Доста пъти съм мислела да се оплача някъде, но много ме е страх от баща ми, от който имам много лоши и незаличими спомени.... Повярвайте ми-писнало ми е от тях, постоянно си го изкарват на мен.. Не знам какво да правя и къде да ида, за да се махна от тях веднъж и завинаги. За това ви моля за някой съвет... Отчаяна съм!!

Коментари

1.   охх милата.. не знам какво да ти кажа... значи.. изтрай още малко.. ходи на гости на фр спи у тях по често.. ии знам четова не е много добър съвет но ако много те ядосат избягай.. отиди на гости на някой близо до вас.. наистина е кофти ситуация ама трябва да изтърпиш още малко... УСПЕХХ!!

2.   "Пък и нали това им е работата-да ме гледат? " - нямаш ли чувство за съвест? Не знам какво са ти причинили, но мрънкаш като малко детенце, че не са му купили играчка или захарен памук... Не се оплаквай от родителите си - това е моят съвет, просто не знаеш колко по-зле можеше да бъде положението. И аз съжалявах много, че съм се родил в моето семейство, но когато се запознах с един човек и той ми разказа неговата история, направо започнах да се чувствам привилегирован. Проблемите, от които ти се оплакваш, са наистина незначителни и не си струва да се хабиш по тях. Всичко ще се нареди, спокойно.

3.   И аз съм така.. на 14 години съм и имам само майка! С която не си говорим често, а когато си говорим, то е за това как не и стигат парите и за сметки! Не мога да и споделя нищичко, защото само като започна да говоря за нещо и тя ме прекъсва още на 3-тата дума и започва да ми вика и да се кара, не ми говори нормално, аз имам доверие единствено на приятелките си! И също ме обижда понякога.. не можем да стоим в една стая и да не се караме! Или се караме, или мълчим! Аз не я чувствам близка, имам чувството, че сме само ей така познати! Приятелките ми ми обясняват, че с родителите са си като приятели, но аз не мога да кажа това за мен и мама! Тя ме обича наистина много, но не знае как да го изрази! Колкото до теб - това за парите ами, не знам дали си от богато семейство, или може би ако си.. не казвай да родителите си ''дай пари'' ами ги помоли най -учтиво... Нормално е да има кавги и неприятности, във всяко едно семейство ги има, но опитай се да правиш всичко възможно, за да сте в добри отношения : )) Когато ти се развика някой от родителите ти не започвай и ти да викаш, а замълчи, ще видиш как ще спрат да викат ;) Бих искала да продължим да пишем, но тук не дават..

4.   Проблемът може да идва от много неща: ако имаш братя или сестри, ако родителите ти са в затруднено финансово положение, ако някои от родителите ти има проблеми, които да влияят върху семейството, а може би искаш твърде много от родителите си. Най-добрият съвет е да се поучиш от грешките им и когато един ден станеш родител никога да не ги допускаш

5.   Ако искаш, разкажи точно какво се е случило, за да имаме по-ясна представа. Можеш да поговориш с тях. Че се чувстваш ужасно и че не си заслужила да се държат така с теб. Можеш да използваш нещата, които си изживяла в детството си срещу тях. Поговори с тях, ако няма резултат можеш да се оплачеш в "Закрила на детето", въпреки, че не знам колко ще ти обърнат внимание. Успех занапред, миличка. Стискай юмруци, ще мине бързо. (:

GG