Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на родителите си, че съм гей?
Здравейте,
на 16 съм! Вече твърдо осъзнат какъв съм- хомосексуалист! От 3-4 години знам това! Имам перспективи за бъдеще!

Нищо не ме привлича в момичетата- пробвал съм, но нищо не се получава!
Докато в същото време съм пробвал и с момчета- това чувство не може да се сравни с друго!

Мислил съм за варианти да им кажа:
Директно:
Мамо, тате аз съм хомосексуалист!
Да им пусна филм за любов между двама мъже, например "Планината Броукбек"!
Мамо, тате един приятел е хомосексуалист, каза на техните, но те са реагирали бурно.. вие как бихте реагирали?
Да го вмъкна между другото в някои разговор!
Да дам любопитни факти за хомосексуалистите!

Пробвал съм да говоря с баща си на тази тема, но се оказа, че той е хомофоб!

Разговарях с най- добрата си приятелка за това...
тя ми каза да се преструвам, че харесвам момичета. Но за мен това би било ад!
Не искам разговори с родителите си за деца, сватба, семейство и т. н.

Разговорите на другите момчета за момичета, секс и т. н. НЕ МЕ ВЪЛНУВАТ! Освободен съм от физическо за да не ги слушам!

Изчетох доста форуми по въпроса и там хората обясняват, че е заради възрастта и пубертета!
- Тук казвам твърдо НЕ! Вече съм осъзнал какъв съм!

В тази тема ще очаквам Вашите предложения и съвети за това как да им кажа!

Коментари

1.   В Древния Рим любовта между мъже се е смятала за по-висша, отколкото тази между мъж и жена.
Просто си объркал епохата, пък и мястото. Затова пък, сложността на предизвикателството, което си си избрал, си я бива...

2.   Разбирам те много добре аз съм транссексуален и се крия познато ми е ако няма с кой да си поговориш аз съм насреща.

3.   Пусни им по едно писмо (email) и на двамата едновременно. И вместо да се чудиш какво да им пишеш вътре - просто копирай това, което си написал тук в тая тема (цялото - от началото до края). Даже и заглавието на писмото може да е същото.

В това което си написал вече, е казано всичко...

4.   Не им казвай. Прави се на асексуален или изобщо на безразличен.

5.   Какъв е смисъла да се криеш? Отиваш и си казваш направо. Родители са ти. Може да им е малко трудно, но ще го приемат! Може и да им отнеме време, но това си ти. Такъв си и те нямат правото и силата да те променят.

6.   И аз смятам, че е по-добре да не им казваш. Само ще те посъветвам да внимаваш с тия връзки защото повечето търсят само секс.

7.   ето какво мисля аз
1. не казвай на родителите си. нашите не знаят за мен и това много ми улеснява живота с тях, просто се прави на херетеросексуален
2. потърси други като теб в града - може да си допаднете с някой карсавец, но повече гледай да е свестен и чувствителен
дано съм помогнал, успех!

8.   До автора: И аз съм в твоето положение, не мога да им кажа, а и се срамувам от приятелите си, които вече започнаха да забелязват и ме наричат " гей"...
Но и аз мисля че е по- добре да не им казваш, просто се преструвай че харесваш момичета.

9.   От автора:
Аз съм казал на няколко приятели, всички останаха до мен(това говори, че са истински приятели)! А колкото до родителите ми НЕ ИСКАМ РАЗГОВОРИ ЗА ДЕЦА И СЕМЕЙСТВО!

10.   Имам приятелка, която е лесбийка. Беше малко по-голяма от теб, когато реши, че техните трябва да разберат това поради същата причина като теб - постоянно говореха за семейство, тоест мъж и деца. Не знаеше как да им каже направо заради това си сложи снимка на десктопа как целува друго момиче (тогавашната си приятелка) с език и също така си остави фейсбука отворен, а там пишеше, че е обвързана и беше посочено с кое момиче. Оставила си лаптопа отворен на бюрото, казала че излиза и бърза и като се върнала техните вече разбрали. Големи скандали, голямо чудо стана, ултиматуми - накрая техните почти я изоставиха. Спеше си у тях, ядеше си у тях, но не й даваха пари, не й купуваха дрехи, за бала й дадоха 100 лв май за рокля, обувки, аксесоари и каквото и да е, за екскурзия с класа й не стана и дума. Девойката обаче изтърпя това, завърши, замина на някаква бригада в Германия и техните скоро след това я потърсиха и започнаха да я подкрепят усилено. Сега, доколкото знам, те й плащат висшето, но не съм много сигурна, защото и тя работи. Малко изгубихме връзка (което ме подсеща да я потърся). Само че тя беше близо до 18, когато разбраха, както и до завършването си и махането си от вкъщи, така че... Не знам до колко е разумно ти да им признаеш докато си на 16, дългичко ще търпиш скандалите и лошите погледи. Ако не са разбрани, разбира се. Ама щом баща ти е хомофоб не знам до колко ще отстъпи.

11.   Авторе много бих искал да си пишем в подобно положение съм

13.   Според мен не трябва да им казваш сега. Ще последват бурни скандали. Най-вероятно майка ти ще започне да плаче, ще се питат къде са сгрешили. Не им казвай, още повече, че баща ти е хомофоб. Крий връзките си, въобще избягвай разговори с тях на тази тема. И помни едно нещо - в този живот трябва да си нахален, иначе всички те мачкат, особено като видят, че си добър. Нека това бъде твоята тайна.
~*Отхвърлената*~

14.   Аз съм момиче, но ще те посъветвам да им кажеш! Те са ти родители и въпреки, че баща ти е хомофоб, ще трябва да те приеме такъв, какъвто си! Ти не можеш да го промениш, това е в характера ти, в съзнанието ти и трябва да те приемат, ако ли не, то тогава какви родители ще бъдат.. Кажи им, рано или късно ще се разбере, щом си хомо ти ще си намериш приятел, това не можеш да го криеш дълго, по-добре да им кажеш и да знаят към какво се насочваш, отколкото изведнъж да ги шокираш с ''мамо, тате ами имам си гадже момче''. Чисто приятелски съвет ти давам, родители са ти и те трябва да знаят всичко за теб! Разбира се, ти също трябва да имаш тайни, но точно за това - КАЖИ ИМ! ;)

15.   А защо изобщо е необходимо да даваш обяснение на родителите си? Бъди такъв, какъвто си и ги дръж далеч от личните си терзания и мисли. Не мисля, че сега е моментът да споделяш с тях подобно нещо. Това по никакъв начин не би ти помогнало или улеснило, напротив, би ти донесло нови главоболия...

16.   здравеи да ти кажа честно това трабва да го пазиш още малко в таина поне докато не се оделиш от вашите. Тогава щети бъде доста по лесно а и ще имаш доста време да разбереш да ли искаш това. аз лично несам казал още на родителите си но като му доиде времето.