Споделена история от Тинейджърски

Как да го накарам да престане?
Здравейте пише ви едно 17 годишно момиче. Историята ми е следната. Ходих с едно момче в продължение на година и половина, но той отиде да учи в друг град (студент) и аз се влюбих в друг, казах му го но той не го прие и все пак се разделихме... но и от тук започват проблемите той започна да ми влиза в скайп аз си сменях пароли и той отново ги научаваше и влизаше ... един ден прати една хронология на баща ми между мен и приятеля ми придружена с писмо каква малка кучка е неговата дъщеря и не знам си още колко купища глупости... баща ми се ядоса и ми забрани да общувам и да се виждам с приятеля ми, но аз не го направих и така нещата се поуспокоиха аз си мислих че е престанал и че е забравил за мен, но това далеч не е било така един ден ми се обади да се видим аз му казах че не мога и че не искам да го виждам след всичко което ми причини, но той ме чакаше пред вкъщи пожела да идем на кафе оотговорих му не ударих му шамар и си тръгнах а той ме последва... спрях се и му казах да спре да ме следи и да не ме търси вече обясних го че го ненавиждам и след това се разделихме... но преди два дни останових че отново ми влиза в скайп и праща хронологии...

И днес го видях с приятелката му... не му казах нищо след около час той започна да ми кликва на тела непрекъснато аз се ядосах и му звъннах питах го какво иска пак а той каза ама нищо аз нищо не съм ти направил просто да ти кажа че аз бих те поздравил ако те видя а аз му казах че е изглеждал прекалено щастлив и не съм искала да му развалям настроението... казах това на приятеля си и той се издразни че съм звъннала на въпросното момче и каза че явно още го обичам и да съм се връщаа при него...и сега не знам какво да правя как да го накарам да спре да ме тормози и да ми досажда и как да накарам приятеля ми да повявва че не изпитвам нищо към въпросното момче а си обичам само него.

Коментари

1.   Измисляш някаква много завъртяна парола на скайпа си, ама много... или си харесваш една по сложна дума и я пишеш два пъти - например тъпактъпак (това ти е паролата - няма да се сети ако е нещо такова..) И не му обръщаш никакво внимание - обърни се към мобилния си оператор да не може неговия номер да те търси - в смисъл той ще ти звъни, но ще му дава че е избрал несъществуващ номер. Ако вземе да ти звъни от друг номер - що му чуеш гласа - затваряш.. той сам ще се откаже по някое време.. но не му обръщаш никакво внимание!!! не му звъниш по телефона, не му вдигаш-нищо...

За сегашния ти приятел-кажи му че го обичаш, че искаш да си с него и това че си звъннала на бившия е, защото ти е дошло до гуша от неговия тормоз, че си искала да му креснеш,да му кажеш "какво искаш" и че осъзнаваш че постъпката не е била много уместна, защото(би трябвало да разбираш) бившия - пак е успял да привлече вниманието ти по някакъв начин. Дори и чрез дразнене. Затова и приятелят ти се е бъзнал - че си се вързала на бившия и си му звъннала-и от там и съмнението-а може би тя още си пада по него. Обясни му нещата и смело напред.

2.   Ако ти знае паролата на емайла винаги може да ти сменя паролата ... А ако бях на мястото на приятеля ти щях да отида и да му разбия фасона.

3.   Защо не създадеш нов скайп и да прехвърлиш контактите си от стария към новия. Сменяш и емайла, т.е в новия скайп посочваш нов емайл.

И новия е смотан щом реагира така.

4.   Има едно решение, да го сплашат и да го предупредят при други прояви, да очаква неочаквани травми !!!