Споделена история от Тинейджърски

Тези тъпи оценки
Здравейте, аз съм на 12(5 клас) години, на скоро получих 3 по математика(единствения труден предмет за мен), и сега отново, уча много но няма кой да ми обясни мама и тате са на работа цял ден, а сестра ми е по-малка, господина е ужасен и има фаворити от класа на които дава да правят нови контролни. Проблема не е в самата тройка а в мама която е толкова стриктна че може цял ден да уча и тя да не ме спре, при това още не знае че дори имам 3. Да и кажа ли?

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Господи, та на мен максималната оценка ЗА СРОКА ми е 4.

2.   Ами виж, не мисля, че майка ти ще те убие заради една 3ка. Не я крий, моята майка ми казва винаги да и споделям оценките, защото рано или късно се разкрива /я от учители, я от бележника/. Или пък има и друг вариант - изкарай 1 или 2 шестици и чак тогава сподели за тройката. Следващия път учи повече и се постарай да не изпадаш в такива ситуации (знам, че е трудно, и на мен математиката ми е проблем :D) Радвам се все още чета за такива проблеми за деца на твоята възраст :) Успех.

3.   По-добре и кажи, защото после може да ти се кара.
А когато някой от родителите ти е свободен му кажи, че имаш проблеми по математика, и ако може да ти помогне.

~ImmortalSilence~

4.   "може цял ден да уча и тя да не ме спре"

Какво имаш предвид? Тя трябва да те спира ли? Нямаш си представа какво е за един родител да гледа как детето му учи :)

5.   Щом си 5 клас сега би трябвало да учите дроби. На тях не им трябва много учене просто трябва да ги разбереш и да запомниш някой прости правила. Хубаво е да кажеш на майка си дано седне да ти ги обясни. В краен случай седни сам/а и прочети целия дял от учебника там има едни изречения на цветен фон където пише правилата.

6.   Виж сега, и аз съм имал 3ка в 5ти клас и сега пак имам но ги разбирам задачите не се притеснявай ти ще я оправиш на 6
не обръщай внимание на тоя господин на мен добре че е госпожа, за да може да ми ги обясни и да ми е по- лесно пожелавам ти да оправиш 3ката и да имаш само хубави оценки не знам по кой предмвет ти върви но математиката е важна

7.   и още нещо Винаги като получа 2 или 3 преди криех защото се срамувах и аз бях като теб но вече споделям

8.   В училище нямате ли консултации? Отиди и питай господина това, което не си разбрал(нищо, че ти е гаден.. нали е важно да разбереш уроците, какво от това, че има фаворити? .. )

9.   Ако имаш познати от по-горните класове попитай ги дали може да ти помогнат.

10.   По-добре кажи на майка си. Така или иначе ще разбере, но по-добрия вариант е да е от теб :) Иначе, след като е толкова стриктна, би трябвало да ти обръща все някакви внимание за уроците, домашните и т. н. След като не можеш да помолиш ужасния си господин да ти обясни задачите, напълно нормално е да поискаш помощ от родителите си. Независимо кога. Аз, когато съм имала подобни проблеми, съм решавала и до 1-2 часа през нощта задачи с майка ми (след като се върне от работа, да си почине, да наготви, да си изгледат новините и т. н. но накрая винаги е оставало време да ми помогнат) така, че по-добре и кажи за 3ката, поискай да ти обяснят вашите нещата, защото ако сега си премълчиш и изпуснеш нещата, нататък ще стане още по-сложно.

11.   По - добре сподели с майка си и наистина накарай някой да ти помогне със тях.. защото аз в 5-ти клас си гледах кефа и хич не ме интересуваше за тези дроби.. а сега когато съм 9-ти клас искам да върна времето и да си ги науча, защото освен 3-ки с 300 зор.. други оценки по МАТЕМАТИКА нямам!

12.   Не крий, че ще стане по-лошо. Казвам ти го от личен опит.

13.   От авторката:

Благодаря ви за съветите, ще се старая колкото мога повече.

14.   Мила Авторке,
Първо - за оценката - нея крий! Твърде вероятно е да ти се поскарат и да ти трият сол на главата за тая тройка, но в последствие само ще стане по-лошо.
Второ - ако нещо не разбираш, защо не попиташ тук? Може и някои измежду тук пишещите да можем да ти го обясним. :)
Поздрави!

15.   Здравей, и аз съм 5 клас като теб. Признавам, е материала не е лесен, но не е и кой знае колко труден. И моят преподавател е господин. И той си има фаворити (аз съм един от тях) и ти не трябва да мразиш твоя господин за това че си има, защото учителите са тук, за да ни преподават и няма да си губят времето с тъпанари, които ги мързи да мислят и четат. Те ще се занимават с учениците, които имат потенциал. Моят господин преподава много хубаво, но все пак има ученици, които не разбират и това си е техен проблем. Препоръчвам ти да чете6 от учебника и да си преглеждаш тетрадката за работа в клас, решавай, ако имаш възможност допълнително задачи и взимай участие, защото времето свършва и трябва да поправиш оценката. Успех!!!

16.   Имах същия проблем, когато бях малък и знам, че не е леко да кажеш да родителите си за слабите оценки. Съветвам те да им кажеш, защото така те ще имат възможността да ти помогнат и да "влезеш в релси". Нещата, които се учат в 5. 6. и 7. клас, са основата на Алгебрата и Геометрията и не се ли разберат те, то е малко вероятно да разбереш и следващите неща. Рано или късно, те ще разберат, дори ако решиш да не им казваш в момента. Тогава обаче ще е късно да се реши проблема и може и да не разбереш някои неща, които са ти преподавани.

17.   И аз съм на 12! При това математиката ми е най-лесния предмет (и най-интересния и приятен) Мога да ти помогна! Пиши тук какво ти е неясно- ще ти обясня! На въпроса дали да кажеш на майка си-повярвай ми майка ми винаги разбира, когато имам проблем, така че дори да не и кажеш, тя ште разбере!