Споделена история от Тинейджърски

Най-добрия ми приятел е влюбен в мен
Чувствам се много гадно. Днес разбрах че най - добрият ми приятел с който споделям всичко и ми е като брат е... влюбен в мен!!! Ужасно е! Човека който ти приемаш като брат и му споделяш всичко да ти заяви че е влюбен в теб. Той е гадже с най добрата ми приятелка а ми казва че е влюбен в мен... :(. Аз също си имам приятел а най добрия ми приятел ми шепне "Аз те обичам повече от него. Мнго повече". Кажете какво да правя... Гадно е, много...
Споделих с един друг много добър приятел, той се опита да ме успокои но виждам че и той неможе да измисли как да ми помогне. Дайте някакъв съвет.

Коментари

1.   Стига си се оплаквала и сама си реши проблема според желанията, не мога да разбера защото ревете за такива незначителни проблеми.

Death_Blade ^

2.   Аз съм за това да зарежеш всички и да тръгнеш с този ти най-добър приятел :)

3.   Аз не мога да разбера пък що за извращение е това любимият на най-добрата ти приятелка да ти се води "най-добър приятел"!
Достатъчно ненормална е тази ситуация, за да ме впечатли продължението, че някакъв там лигльо се сваля на приятелката на гаджето си.

Ама си е гадно, права си. Друг път да знаеш и поддържай прилична дистанция. Аз точно по тая причина не приемам даже покани за приятелство във Фейсбук от мъжете на моите приятелки. Така както ще ми е гнусно моят мъж да се привърта около дружките ми.

4.   N1:Ти си голям ид*от! И аз имам същия проблем с мощ най-добър проятел (само дето той не е гадже с най-добрата ми приятелка)!
А ти, кретен на авторката много се отваряш, ам да та видя как ще са отваряш на мен! Мене ме знаят като заразно зло в даскалото та... внимавай!

На авторката: Не си единствената с този проблен, и мака р, че съм свикнала да наранявам и да не ми пука, не искам да му разбия сърцето така! Не искам да се хаваля, но мен много момчета ме харесват и мога да избера всеки един от тях, но не ги възприемам така! Според мен опитай да му го кажеш с малък намек без да гонараняваш! Мен ме е страх да го направя, защото той е много чувствителен! ако не подейства пиши ми пак тук аз проверявам от време на време! И ще се разберем!

5.   N4:

Та до авторката: Най-добрият ти приятел ще ти е верен повече от всички други момчета и няма да те нарани да знаеш.

6.   Death_Blade ^, защо винаги започваш коментарите ти първо с обиди към авторът на темата, а след това /по изключение/ даваш някой що-годе полезен съвет? Е, в този случай не помагаш изобщо. Просто когато нямаш какво да кажеш по темата, най-добре не казвай нищо. Това нещо го забелязвам и в много други теми, не само тази!

До авторката: Хмм, не мисля, че има начин да не го нараниш. Ако не изпитваш никакви чувства към него, тактично му кажи, че обичаш повече настоящия ти приятел. Просто не виждам никакъв друг начин.

7.   Прави сте, не може без да се наранят чувствата му. Но и приятелството им няма да остане същото. Тя вече няма да може да споделя толкова открито с него, поне ако я е грижа за него, а в това съм сигурна! Според мен тази ситуация има два изхода... Единият е да станат гаджета(ако скъсат, ще го убие отвътре) Другият е да прекъснат всякаква връзка. (ще е болезнено и за двамата, но така е по- добре за него, защото всеки ден да виждаш човека в който си влюбен, да си говорите по цели нощи... малко или много подсилва чувствата му и никога няма да ги забрави, а така може да изпусне подходящото момиче. Знам, че звучи ужасно, но решението е в твой ръце!

8.   Напълно съм съгласна с номер 7.

9.   Ужaсно е.... сегa го преживявaм.
Човек, който приемaх кaто приятел, държaх нa него кaто тaкъв, дори го обичaх кaто приятелче....
Толковa ми е болно... и гaдно, тъжно..
Кaзa, че не може дa продължaвa дa говори с мен. Не може дa се държи кaто приятел с женaтa, която обичa по друг нaчин.
Зaгубих толковa любим човек, .. не го обичaм по този нaчин, никогa не съм го чувствaлa по този нaчин, a пък се чувствaм виновнa.

10.   Познато чувство.
Ако ти не искаш да имаш нищо повече от приятелство, с момчето, което ти казва, че те обича (защото той надали е сигурен в това) му го заяи в прав текст.
Това може да съсипе приятелството ви, тъй като всеки път когато те погледне ще се сеща как си го отряза, но все пак е по-добре, отколкото да ти досажда или пък да сте заедно, без никакви чувства от твоя страна. Погледни как се държи с приятелката ти, използва я, за да се добере до теб. Такъв не ти трябва, повярвай ми!

11.   Познато чувство.
Ако ти не искаш да имаш нищо повече от приятелство, с момчето, което ти казва, че те обича (защото той надали е сигурен в това) му го заяи в прав текст.
Това може да съсипе приятелството ви, тъй като всеки път когато те погледне ще се сеща как си го отряза, но все пак е по-добре, отколкото да ти досажда или пък да сте заедно, без никакви чувства от твоя страна. Погледни как се държи с приятелката ти, използва я, за да се добере до теб. Такъв не ти трябва, повярвай ми!

12.   Ти се радвай, че ти е признал...и аз съм влюбена в най-добрия си приятел, но не го признавам.

13.   Доста трудно е да се вземе правилно решение за такъв проблем. Имам същите проблеми с най - добрия ми приятел. Преди няколко месеца ми призна, че е влюбен в мен, но аз му казах, че не го възприемам така. Проблемът беше, че той беше супер подтиснат, защото го беше крил година почти. Мина месец, откакто ми призна и си мислех :, , Сигурно вече е добре, справихме се'', но всъщност той се беше изяждал отвътре. Нямах представа и на един рожден ден двамата се целунахме, защото аз нямах представа какво се случва (алкохол), а най - добрата ми приятелка (която познава най - добрия ми приятел) се опиташе да ми помогне, но накрая той продължава да е влюбен в мен и няма изход от ситуацията. Затова не питам за съвет, защото отдавна знам, че трябва да прекратя контакт с него, но колкото и да е егоистично не знам как. Скъсва ми се сърцето при мисълта да се подминаваме по улиците с едно помахване...

15.   момичета аз съм момче и имах една такава приятелка и се влюбих в нея но с течение на времето аз сам преодолях желанието да е с мен. Имам един съвет просто говорете , като си мълчите няма да се разберете изобщо. Кажете му за какъв го възприемяте. Да ще му е гадно ма момчето но само така ще се оправят нещата между вас. Ако не можете без него и ви е страх да не го изгубите , следователно имате чуства към този човек и вие имате проблем. Както е казано любовта боли колкото и да е малка тя. Опичайте си акъла и се замислете имали някой друг който да е бил при вас в тежък момент или винаги (така нареченият ви ) най-добър приятел се е отзовавъл винаги , всеки път. Защото ако не цените хората които се грижат за вас значи вие сте егоисти. И заключението е или сте с него или не сте. Неможе да се измъкнете от това само с търпение. И последно , запомнете някога , някой ден ще си спомните колко сте били глупави че не сте избрали човека който го е грижа за вас.