Споделена история от Тинейджърски

За какво са ми приятели?
Здравейте! Аз съм момиче на 15 години, а ето и моята история:

Преди много време нямах приятели, бях аутсайдър! За мен съществуваше само училище-вкъщи. Много антисоциална бях. Но влязох в гимназия и дразнещите лицемери, надути кифли и тн се смениха с по-нормални хора, защото влязох в престижно даскало с висок бал... И като казвам нормални нямам предвид зубари, а нормални... Да, наистина странно е! Както и да е...

Е, намерих си приятели/приятелки и в началото ми беше супер яко, защото споделях всичко, отпуснах се и вече не съм същата комплексарка като преди, вече не ми пука какво ще си помислят хората за мен, научих се да излизам с приятели и да си говорим за толкова несъществени неща и тн... НО не знам какво ми става, защото отскоро започнах да изнамирам и най-малките косури на всекиго около мен... А аз не съм перфектна, знам го, но наистина започнах много да обичам себе си, е не чак толкова, че да съм кифла и да се снимам постоянно... Мразя да се снимам, защото не сям фотогенична...

Е, значи започнах вече да се дразня на всичко! Примерно някой не ми каже по скайпа "лека нощ" и вече се вбесявам! Една от приятелките ми е бие на лицемерка и аз постоянно я скастрям като почне да говори за другите и ме дразни много това нейно държание, ама съм й казала и тя си знае...

Друга приятелка много е запалена по модата, постоянно кядето и да отидем иска да се снима, държи ме през кръста, постоянно ми праща целувки и това всичко ми бърка в мозъка и наистина ме супер дразни! Шегувам се понякога като й казвам "Кифлооо", ама тя не се засяга, иначе е супер добро момиче, геймър и е яка...

Друг мой приятел е печен и много близък, ама е прекалено наивен, няма си гадже, супер отчаян е, завижда на момчетата къде въртят момичета на малките си пръстчета, а да и се прекалено много съжалява, абе слаб характер, слуша много тъпа музика и просто побеснявам като ми каже "Чаоче"...

Не знам какво ми става, но на моменти почвам да се държа супер грубо с тях, просто не се усещам, а те толкова тъпи, че са ми свикнали на характера... :X
Вчера се запитах дали са ми нужни наистина приятели? За какво са ми? Излизам с тях, губя си времето, харча си парите, изтъпявам... Може би искам да си върна аутсайдерския живот, където всички ме обсъждат зад гърба, всички ми се смеят и тн... И какво като няма да имам с кого да споделям... Няма да споделям и ще стана некъв с психични отклонения и ще почна да си говоря сама, о, чакай аз вече съм го постигнала това и май имам некви психични отклонения... Кво ми става бе, ебаси сноба съм... Не, наистина май съм сноб, защото няма достатъчно добри за мен...

Пиша тук, защото цял ден се измъчвам с мисли защо ми трябват приятелите, абе ще си пусна някое порно... А вие можете ли нещо да ми кажете? Ето прочетохте историята ми, очаквам смислени коментари... Не знам какво да правя, защото едновременно обичам приятелите си и едновременно съм отегчена от тях... Може би ми трябва промяна, абе ддз... Искам мнение от друг поглед на нещата

Коментари

2.   Момиче ти наред ли си??? Какви са тези смешни дилеми, неможела да понася приятелите си.. ами като неможеш си намери други пак да видим дали друг ще те тръпи с тези капризи. Явно на тях неможеш да кажеш това, нямаш си други приятели щот си била от аутсайдерите и сега като си се поодпуснала си мислиш че си нещо по вече от тях!! Чакай малко койте е извадил от блатото?? Забравяш от къде си тръгнала, не намирай кусури а виж себеси щот по написаното ти не си по ЯКА от тях.. а и по думите ти така ми прилича че ти се иска да си КИФЛА нали? Това ти е мечта ама зубар кифла не става!

3.   Май трябва да се научиш да приемаш хората такива каквито са. Тоя те дразни с това, оня те дразни с онова. И ти може да ги дразниш с нещо. Света не се върти около теб. Какво точно искаш и ти не знаеш.

4.   Благодаря ти 2! Наистина имам нужда имам нужда някой да ми смачка измисленото самочувствие :)

5.   Абе не ми звучиш много привързана към тях, така че не знам кой изобщо би могъл да определи тези хора като твои приятели или поне ти не си им приятелка. Не знам какво е тяхното мнение и какво чувстват към теб. Та така, те са някакви твои познати, с които си пилееш времето... Ами повечето хора имат такива човечета из обкръжението си и всъщност, те преобладават.
Защо са ти нужни ли си? Реална необходимост от тях не би трябвало да имаш, но пък влияят отчасти добре на психиката ти - например, когато искаш да излезеш, има с кой. Аз си изчистих обкръжението от познати за кафе и в момента дружа само с истински приятели - кхъм, двама са на брой. И от време на време чувствам липсата на познатите за кафе - тогава, когато приятелите са заети.
Щом обръщаш чак такова внимание на тези малки кусури в тях и те карат да си мислиш, че не искаш приятели, просто ги махни от графата "приятели", в която необмислено си ги вписала и ги премести в графата "познати". Готово? А сега отивай да си търсиш приятели, но да знаеш, че всеки приятел първо минава през графата "познати" - друг начин няма.

7.   Ти не си наред, как може да не понасяш приятелите си, нали затова са ти приятели, научи се да ги приемаш каквито са, защото всички са различни!
S. I. S.

8.   Тези твой приятели май наистина са доста лигави. Сподели с тях нещата които не ти харесват.. Пък и защо не се пробваш да намериш други, по - нормални преди да си се превърнала в нещо като тях? .. Пък и самочувствие да имаш си е хубаво.. но като гледам твоето е доста голямо.. слез на земята.

9.   Правиш това, защото най-вероятно и с тебе са правили така.

10.   Оставете момичето на мира, не виждате ли,че има нужда от помощ!!! И аз бях като нея и сега имам имам само 3ма истински приятели и не вярвам на никой друг! От това, което прочетох единствено номер 8 го е грижа за авторката!

Към авторката: Не се затваряй в себе си! Може да е един, но ртябва да си намериш истински приятели, с които да споделяш!
В противен случай вече ще си не само аутсайдер , но и вече няма да се възприемаш като човек! Знам го много добре, защото аз бях както си била преди и то продължаваше 5 години ( аз съм по-малка от теб )! Сега вярвам само на 3 ма човека! Те са ми истински приятели, е, да и аз не споделям много с тях, ноо......! Не трябва да си сама! Успех! Поговори с приятелите си и им кажи как се чувстваш около тях! Ако не проработи пиши пак тук! Аре успех с твоите хора!