Споделена история от Тинейджърски

Как да го спечеля?
Здравейте, моята история е малко старичка шегувам се разбира се, всичко се случи преди 5 години, влюбих се безумно в едно момче, не можех да мисля за друго-само за него, денонощно, имах чувството, че и той ме харесва, но изведнъж край, сякаш се стресна, когато започнах да му показвам, че го харесвам. След една година в лутане и въпроси, дали ме харесва или не и той тръгна с друго момиче. Как се почувствах, може би се досещате-бях разбита, бях на ръба да полудея, много исках това момче, дори и да беше с друга аз пак го исках, имах усещането, че и с него е така, всеки път щом го срещнех, погледа му сякаш го издаваше.

На днешна дата той вече не е с нея, тоест разделиха се преди 2 години, срещам го от време на време и пак изпитвам същото-пеперуди в стомаха ми, не мога да забравя това момче, това чувство е по-силно от мен. Какво да направя, по-срамежлива съм, а го искам, моля ви, помогнете, дайте ми съвет, предварително ви благодаря.

Коментари

1.   Ако не се срещате често, просто му кажи че го харесваш. Не е зъдължително да те отхвърли, но не се разочаровай прекалено много ако нете обича. Просто си позволи да го оставиш и даобичаш някой друг.

2.   От авторката:благодаря много за съвета, но се страхувам от това да му разкрия чувствата си, да бъда толкова директна, иска ми се да имаше някакъв друг начин да разбера дали наистина има чувства към мен, искам да уточня, че той също е притеснителен и за това ме е страх да не го отблъсна, уф нещата са наистина доста сложнички при нас, а го обичам безумно и не искам да губя още време в чудене, дали той е момчето за мен или не.

3.   От авторката-чудя се, виждам, че се чете това което съм писала, а никой не ми дава отговори, х... ъм, эащо ли? Може би вече ви е омръзнало да четете подобни истории, както и да е, няма да ви досаждам.

4.   Моят съвет е да му кажеш... Срамежлива си, но това няма да ти пречи цял живот... Преудолей срама, а ако той не отвърне на чувствата ти, поне ще си сигурна, че си опитала, защото иначе ще ти е по-гадно, защото никога няма да разбереш дали и той е чувствал нещо. Страхът го има при всеки и щом едни успяват да го превъзмогнат защо ти да не можеш? Просто бъди смела. Пожелавам ти успех, ако имаш други въпроси питай, а ако не, ни кажи какво е отговорил ;) :)

5.   От авторката:благодаря за съвета и да знам, че трябва да бъда смела, но всеки път когато се видим сякаш си гълтам езика, а сърцето ми бие лудо, чудя се дали и няма ли някакъв друг начин, в смисъл не толкова директен, за да види че още го обичам, при положение че преди време имено аз бях, тази която се издадох че го харесвам, може би наистина не ми достигна смелост да отида и да му кажа това, което изпитвам и за това го изгубих тогава и онази натрапница ми го взе, знаете ли имено тя го заряза, наистина не го е заслужавала според мен, но той е наивен(знам го, така са ми го описвали и мои познати)А, какво мислите има ли вариант да се срамува че постъпи така с мен и как да разбере че вече не му се сърдя, защото на моменти исках да го намразя и си мислех че го мразя, но не съвсем... Не знам, наистина адски ми е мъчно, че се получи така.

6.   Ало, авторката :) Недей да се чудиш повече, ами кажи на момчето, че имаш чувства към него!!! Прави каквото трябва, а да става каквото ще!!! Ако и той те харесва - супер, ако ли не - майната му, има и други. Но знай едно, докато не му разкриеш истината това няма да ти дава мира и няма да успееш да го забравиш ;) Имам подобна история като твоята. Харесвах ужасно многго едно момче... така и не му признах, а сега е много късно. Вече с него няма каде да се срещнем, той замина за друга държава... останаха хиляди въпроси. Ако можех да върна времето със сигурност бих му разкрила чувствата си :) Аз съм момиче на 16 години, ако има някакво знаечение... УСПЕХ!!!

7.   От авторката:мерси за съветите ви, но какво да му кажа''Здравей, знаеш ли малко ми е неудобно, но от доста време насам те харесвам и искам да го знаеш, извинявай но ти какво мислиш, споделяш ли чувствата ми? ''Някак ми е тъпо да го направя, ами ако си помисли и аз не знам какво... Срещаме се наистина рядко, той учи в друг град, обичам да тренирам, бягам за разтоварване, понякога се виждаме на стадиона където ходя, но не е сам, винаги е с приятели... Какво да правя, наистина незнам):

8.   Аз съм N-6. Ох, мила не знам какво да ти кажа..наистина разбирам те, но сама трябва да прецениш дали имате шанс да бъдете заедно!!! Според мен ще е по-добре ако му признаеш, все пак каквато и да е реакцията му, никой няма де те обеси!!! Всичко е съвсем човешко и нормално :)

9.   Най-накрая отговор:благодаря за разбирането 6, така е нормално е да те отхвърлят, но все пак може би скоро ще опитам нещо и си мисля първо, дали няма да е по-добре да се сприятеля с него чрез общи познати и чак когато съм по-сигурна в чувствата му да направя следващата стъпка, а може и той да я направи, нали? :))