Споделена история от Тинейджърски

Нямам приятели - самота
На 19 съм, а нямам почти никакви приятели. По цял ден седа у дома по често пред компютъра и не знам какво да правя. Гадно ми е да гледам връстниците ми когато излизат, забавляват се а аз да не мога.

Да си мисля че съм нещо по малко от другите, категория по нисш човек. Градът ми е малък, от клюкарските приказки на хората немога да издържа и за т'ва от безизходица седа у дома. Дори когато ми се наложи да илзеза (случва се 1-2 на месеца)-аз го приемам като събитие. Може би някои ще кажат да излизам, но как ще се чувствам сам, като скитник по тези улици.

Когато някой каже нещо за мен, аз го приемам тежко.Чувствам се отхърлен, но такъв начин на живот на мойта възраст е опасен, но се моля да има спасение. Искам и аз да заживея като другите. Не съм единствения с моя проблем, моля помогнете. Какво трябва да направя.

Коментари

1.   Кофти много :(. Защо не влезеш в някой университет. Нов град, нови хора, нови запознанства ще бъде супер, а и скоро идват кандидат - студенстките изпити и тогава е възможно да бъде събитие когато се прибираш във вас, а не когато излизаш.

2.   Аз съм 12 ти клас,за сега на това разчитам да стана студент в голям град, но ме е малко страх да не продължа по същия начин. До тогава има още малко време. Дано ми тръгне. :)

3.   Чакайте бе хора! Човека може да няма възможност да ходи по университети, за да се запознава с други хора.

Тук трябва да се потърси основателна причина за всичко това. А ти търсил ли си я? Задавал ли си си въпроса, защо си сам? Търсил ли си грешката в себе си? Най-вероятно си попадал в неподходящи свери и не си намирал подходящите хора, с който можеш да общуваш нормално. От тогава ти си се затворил в себе си и сега това става проблем.

Не те познавам и не мога да налучквам по този начин, но ако искаш просто да поговориш с някого пиши ми на този мейл.... mire_11@abv.bg

SFA

4.   А чудиил ли си се дали проблема не е в теб?
На мен ми се е случвало да говоря с хора, които ми отговарят само с "да" и "не", при което просто спирам да общувам с тях... все пак не съм латерна само аз да говоря, нали?

Или пък ми се е случвало да говоря с хора, които само се оплакват или се заяждат при всяка дума (може би с цел да покажат, че са по-велики, а може и несъзнателно - не знам) и факт е, че с тях също не общувам...nникой не обича такива хора и не му е приятно да говори с тях, а какво остава да излиза някъде с тях.

Препоръчвам ти първо да се вгледаш в себе си и да помислиш дали ти не си сгрешил някъде, за да те отбягват и ако е така опитай да се промениш, хората ще го оценят и забележат.

5.   Мии мани ги тия те всичките са много компетентни защо се случвало така, па да си се вгледал в себе си, пълни глупости. Аз също съм като тебе почти никъде не излизах, но си се записах да спортувам преди известно време и сега си тренирам редовно и не че си намерих приятели, но поне си излизам и се разнообразявам, избери си някой спорт който те влече и започвай :)

6.   Не се вглъбявай в самотата защото ще те погълне изцяло! Мисли че това е период в живота ти в който трябва да си направиш равносметка. Не се тревожи. Направи така че да се махнеш от там и когато това се случи започни отначало, изгради се като личност, разбери кои са приоритетите ти в този живот!! Учи, намери си приятна за теб работа. Така без да се усетиш ще има много много хора в живота ти.колеги съседи... не се измъчвай просто мисли за напред...

7.   Aко искаш да поговорим писето_боби1

8.   Ако искаш пиши на скипа ми plamenna ivanova pissii

9.   Проблемът е в твоя телевизор. Това е тежко заболяване. Съвсем сериозно имаш нужда от доктор. Нарича се депресия и меланхолия и е без видима причина в 99% от случаите. Просто си си навил нещо и си се самохипнотизирал.

10.   Или па просто си много хитър и забиваш мадами с номера на кучето с болният крака :)

11.   Аз съм същия, ама чак пък да сам болен, аз също имам приятели, които се броят на пръсти и се познаваме, излизат, но мен не ме викат, и въобще пък не ми пука, и 1 приятел (сериозен) да имам пак щеше да е добре. Така че не си само ти споко! Не се отчайвай, аз така правя...

12.   Всеки който иска да се запознаем и търси нови приятели ще се радвам да ми пише на goodboy_93@abv.bg