Споделена история от Тинейджърски

Много съм объркана
Напоследък се чувствам ужасно. От няколко години живея в къщата на баща ми, с жена му и сестра ми. Тя всъщност ми е полусестра, от втория брак на баща ми (само с година и половина по-малка от мен). Двете сме много различни и външно, и по характери. Тя е истински топ-модел, решителна и лесно избухваща, аз типичен зубър с ниско самочувствие и акне. И единственият път когато съм избухвала беше, когато един идиот с който тя излизаше започна да я обижда пред даскало.

В същото време обаче имаме и много допирни точки. Няма да ги изброявам сега. Въпросът е в това, че макар да не сме типични сестри и да не сме прекалено близки, и двете разчитаме една на друга.
Проблемите, ако мога да ги нарека така, започнаха миналото лято, докато сестра ми беше на лагер. Тогава в квартала се нанесе ново семейство, а аз се запознах с най-сладкото момче на света. До тогава не ми се бе случвало да харесам някой само след едно "Здравей". Аз полудях. Толкова много исках и той да ме забележи. Само дето ТОЙ гледаше през мен. БУКВАЛНО! Даже веднъж докато се оглеждах в огледалото се зачудих дали наистина не съм прозрачна. Чувствах се наистина зле, отказах се от всякакви опити да му привлека вниманието и реших, че ако го избягвам известно време ще ми мине.

Само че, нещо неочаквано се случи. Когато сестра ми се прибра, аз отидох за бира до магазина и на връщане ги видях да си говорят пред къщата. Тогава забелязах нещо познато в погледа му. Това беше същият поглед на кученце искащо прегръдка, който аз придобивах около него, само че сега ролите бяха разменени. В началото ми стана смешно, после обаче взе да ми лази по нервите. Сега когато минем покрай него със сестра ми той почва да се закача и с двете ни (основно с нея разбира се) и на мен ми иде да го удуша, а когато съм сама се държи така сякаш минава покрай уличен стълб... и на мен ми пак иде да го удуша. За да стане и по-лошо забелязах, че тя започва да хихика около него (сигурен знак, че е лапнала въдицата). Не знам какво да правя. Колкото повече се сближават, толкова по-често го виждам. Мислих да споделя с нея, но ако го харесва и се отдръпне само заради мен, ще ми стане много кофти.
От една страна още го харесвам, от друга въобще не искам да го виждам, най-малкото със сестричката ми. Мислех да се изнеса, но нямам достатъчно средства, а и не съм сигурна доколко ще реши проблема. Не мога да избягвам един от най-близките си хора вечно. Дайте съвет хора, защото направо полудявам!

Коментари

1.   Здравей! Не мисля, че съм много обективна да давам оценки, понеже съм хомосексуална, но тя може би го харесва и мисля, че е наистина само харесване! Ако наистина прилича на топ-модел /както казваш ти/, едва ли ще се занимава точно с него! А и той се закача - сигурен знак, че може би е недорасъл, тоест акълът му не му е дошъл на 100%! Гледай си сестричката, гледай си живота, питай я дали изпитва нещо към него, увери се и тогава ще знаеш истината! Ако тя е хлътнала, едва ли ще е за дълго, ако не е - продължавайте напред в търсене на нови момчета! Целувки! :*