Споделена история от Тинейджърски

Как да скъсам с него?
Здравейте, аз съм момиче на 14 години. Имам гадже от вече два месеца, но за жалост вече не изпитвам тези чувства, които изпитвах в началото. В момента чувствата ми са само и единствено приятелски. Той е много мил с мен и е наистина много нежен. Може да се каже, че той е момчето мечта. Никога не ми е правил проблеми за каквото и да било. Аз просто не искам да го лъжа и да му давам каквито и да било надежди за нещо повече от приятелство. А и другата причина да искам да скъсаме е, че аз харесвам друг. Моля ви дайте ми съвет как да скъсам с него по най-деликатния начин. И имам още един въпрос... ако попита за причината, удачно ли е да му казвам, че е заради друг(другият е един най-добрите му приятели)???
Мерси предварително на всички, отделили време за да ми помогнат :)

Коментари

1.   Ужас... Горкото момче... Защо нормалните момчета се хващат само с момичета като теб, които ще ги използват, докато им се отвори друга вратичка...

2.   Ако учите в едно и също училище ще ти е изключително неприятно и за двамата.
Първи вариант:
За да скъсаш със това "момче-мечта" първо се запитай този който ти харесваш изпитва ли нещо към теб. Ако и двамата се обичате тогава можеш да скъсаш с приятеля ти, но според мен му кажи за другото момче. Ще е по-безболезнено отколкото да ви види да се разхождате по коридорите на училището хванати за ръце. Ще изпита огромен гняв (не ти го пожелавам! ), но може да се стовари върху теб. Ако е толкова мил и спокоен ще оцени жеста, че си му казала лично ти.

Втори вариант:
Обаче ако момчето, което ти харесваш не ти е казало, че изпитва чувства към теб и въобще не ти е давал "знаци" тогава се опитай да спасиш връзката си. Помисли какво те е привличал приятеля ти в началото и защо "искрата" е изчезнала. След като помислиш над това, тогава поговори открито с твоя приятел. Кажи му, че нещо не е както преди и се опитайте да го преодолеете. ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ ОБАЧЕ ЗАПАЗИ ДОБРИТЕ ОТНОШЕНИЯ С НЕГО, може да се окаже много добър приятел, тогава, когато такъв няма да ти е излишен. :)

Опитай всичко възможно за да спасиш взаимоотношенията си с твоя принц. :)

П. п--> Очаквай и коментари, в които ти пишат : "Много си малка за истинска любов " и пр. Да ти кажа, че НЕ Е така, всъщност аз съм на 15 НЕ СЪМ МНОГО ПО-ГОЛЯМА ОТ ТЕБ и.. с моят приятел сме.. не знам.. много щастливи.. но нашето е по различно. То беше начален курс, после аз се чудех дали да му кажа и той се чудел. Накрая стана каквато стана. :) Хайде късмет и пиши как е минало.

УсмивкА :)

3.   Ами по-добре да му кажеш... Аз така направих, вярно доста се вбеси, но поне ми олекна, че не го излъгах. Пък и ако му признаеш, ще ти е спокойно, че не криеш нищо. :) аа и да увери се, че другото момче те харесва, че накрая от 2 стола да не паднеш на земята. Успех :)
-MiMi P.

4.   От авторката:

До номер 1:по принцип помолих за съвет, а не за допълнителни обиди... аз си знам че не съм перфектна и нямам нужда някой да ми го напомня, особено ако е непознат

До номер 2:съветите са много добри, много ти благодаря, но днес всичко приключи. Един приятел реши че трябва да се намеси и директно му каза че не го харесвам и му каза абсолютно всичко.... първо не си говорехме за малко, но след това седнахме и си поговорихме и стигнахме до краен статус"приятели" което е много добре :)

5.   Номер едно е напълно прав въпреки че не си искала това той ти казва истината. Ти си разглезено детенце което не осъзнава какво е да имаш до себе си човек който наистина те обича. след време ще го осъзнаеш и ще съжаляваш за всичко.

6.   Преди 2 седмици, грубо, се намирах в абсолютно същата ситуация, но за разлика от теб, аз бях на мястото на твоя приятел. Гаджето ми ме заряза, защото не знаел какво чувства към мен. Сигурна съм, че е хвърлил око на друга. Та, по темата, как да му кажеш.. както и да му кажеш, него ще го заболи много :) дали ще му кажеш както при мен " не знам по какъв начин те обичам " или ще му кажеш, че изпитваш нещо към друго момче.. все тая, за него ще е еднакво болезнено, така, че не виждам особена разлика. Късмет!

7.   Още едно доказателство, че добрите момчета страдат без причина, а лошите винаги се измъкват

8.   Абсолютно съм съгласна с №7 ;] само че не са само момчета, има и добри момичета, които страдат без причина. Осъзнах, че ако ти сам/а не мислиш за себе си, друг няма да го направи, затова.. гледай на теб да ти е добре, разбира се, без излишен егоизъм, пък другото ще си стане само, искаш или не :Д Каквото е писано, ще стане, няма от какво да се притесняваш.

9.   От АВТОРКАТА: благодаря на всички за отделеното време, но аз попитах за съвет а получих куп нападки... вече всичко се нареди както трябва, тъй че моля ви спрете с упреците :)