Споделена история от Тинейджърски

Проблеми в училище
Здравейте! На 16 год. съм, момиче. Уча в гимназия. Като всеки втори ученик имам тийн проблеми. Съученичките ми всеки ден ме тормозят психически, като ме обиждат и ме заплашват, че след училище ще ме набият. Бях се обърнала към класната и уж нещата утихната за няколко месеца, но днес пак започнаха. Най-често ми се подиграват за това, което казвам или за разговорите ми с учителите. Не ми дават да изразявам мнението си. За щастие за сега не се е стигало до бой. Проблемът е, че не знам какво толкова ги дразни в мен. Питала съм ги, а техния отговор гласеше -, , Еми, просто те мразя! ''. Моля Ви помогнете ми и ми кажете какво да правя? ! Казах на майка ми и тя реши да говори ОТНОВО с класната, но няма да помогне. Преди не помогна пък камо ли сега.. Моля Ви без подигравки!
Благодаря Ви предварително! :)

Коментари

1.   На колко си години? Ако можеш премести се от там. Аз на такива простачки не обръщам внимание.... много бавно минава времето в училище с такива идиотки, но повярвай ми, по-добре ти е без тях! Опитай се да търпиш, какво като те мразят?? Пука ли ти? По-добре да те мразят, отколкото много да те "обичат" че току гледай са те забъркали в някоя интрига. Така поне можеш да дишаш спокойно, че никоя от тях няма да те забърка в нещо, даже можеш да гледаш отстрани колко са лицемерна една към друга.... рано или късно ще се изпокарат :)

2.   Ох и аз съм в подобно положение, обаче нямам представа как да ти помогна.

3.   Да да редовния проблем. Това е като в затвор, ако поискаш закрила от надзирателите става по-лошо. Не знам какво се плашиш толкова. Трябва да им покажеш, че не те е страх. Кажи им следващия път няма да ви търпя повече, който иска ще се разправя с мен по друг начин. Ама после да не се оплаквате. Ама бъди твърда. Не знам аз винаги съм била тая дето се бие и досега никой не ме е тормозил. Просто не да се биеш а вътрешно да преодолееш страха си от това, че може някога да ти се наложи. Просто трябва да ги победиш на думи. Те да не са по-добри от теб. Като ти каже, че те мрази кажи и и ти и аз те мразя ма к'во от това.

5.   Бях в същото положение като теб само че съм момче. Имаше 1 човек от класа, който все намираше нещо с което да се заяде с мен и да ме унизи пред другите. Бодеше ме с габърки, ронеше гризки над косата ми в час по рисуване, рисувал ми е дори и пишка на якето, което се беше случило в час по физика. Е, накрая се ядосах. Един ден, когато имахме Психология са беше заял пак с мен и тъй като аз го направих за смях, той се провикна на учителката с думите "госпожо, тоя е мноу задръстен, няма ли да го изгоните". Стана ми смешно, станах, взех му чантата и я хвърлих на най-горния рафт в стаята и с кеф гледах как той се мъчеше да си я вземе. Дребничък си беше. На следващия де се стигна до бой. Макар че съм против агресията това преля чашата. Няма да разказвам подробности, ще кажа само това че го изключиха за което съм благодарен много. След тая случка всеки ме гледа с уважение. И така трябва

Момче 16г.

6.   Може би просто ти завиждат за нещо. Понякога хората се подиграват на някой, само защото виждат, че е по-добър от тях. Недей да им обръщаш внимание. Гледай си живота, а ако можеш си смени училището. Ако не обръщаш внимание на глупостите им и ги игнорираш в един момент ще им стане безинтересно и ще те оставят. Успех!

8.   Ами като цяло мой близък човек има такъв проблем но аз маи дадох грешен съвет ако те мачкат ти ги мачкай повече но не се получи и аз се намесих със физическа саморазправа 100% беше грешка но не издържах...