Споделена история от Тинейджърски

Изненада по телефона?
Това, което ще напиша, ще ви се стори адски глупаво, но имам нужда от мнения.
Пиша си с едно момче вече повече от половин година. С него сме повече от приятели. Живеем в различни градове и за съжаление, точно през този месец няма как да се видим. Казвам, , точно този'', защото през този месец е рожденият му ден.
Може би ще прозвучи странно, но досега не сме се чували по телефона никога. Той искаше да си поговорим, но когато видя името му, изписано на дисплея, ме обзема огромно притеснение и си глътвам езика. И поради тази причина никога не вдигам, когато звъни. Той, естествено, усеща, че само си измислям оправдания, и мисля, че му е обидно. Затова и спря да ми звъни - защото знае, че няма да вдигна.

Според мен не очаква да му се обадя и мисля да го изненадам, но ме е страх как ще реагира. Най-добрата ми приятелка каза, че щял да се зарадва, че не съм минала с поздравления само във фейсбук, както правят всички. Но ако си каже, че му досаждам или нещо такова... По принцип винаги се е държал много мило с мен, но се притеснявам въпреки това...

Коментари

1.   Не прави от мухата слон! Давай званни му кво толкова?
И аз съм сигорна че ще се зарадва, ест че няма ти се разкрещи по телефона само защото си званала да му честитиш рождения ден.
Когато искаш да чуеш някои звани му.
Когато харесваш някои кажи му.
Когато искаш да се срещнеш с някои покани го.
Когато харесваш нещо покажи му.
Когато обичаш ДОКАЖИ ГО!
Толкова е простно, но много момичета винаги правят нещата трудни... давай смело на пред!
Момиче на 15.

2.   Няма никакъв шанс да те помисли за досадна в този случай! Та ти няма да му звъниш през целия ден по пет пъти на час, а само веднъж. Къде виждаш проблем? Той няма да види нещо нередно, ще го зарадваш много сигурно :)
А относно това, че си глътваш езика, когато видиш името му на дисплея... Трябва да го превъзмогнеш! Аз винаги изпитвам притеснение, когато трябва да говоря с някой по телефона и преди това не сме се чували, но просто вдигам. Не си оставям и секунда за размисъл, защото точно за тази секунда може да натисна червената слушалка или пък да си изключа звука. Тактиката е да хвърлиш много бърз поглед на дисплея, колкото да знаеш с кого говориш, след което веднага да вдигнеш! На мен понякога ми личи, когато съм притеснена при разговор, което се забелязва от отсрещната страна, но никога не са го приемали лошо. Не робувай на притеснението си, то се отмива с времето - само че трябва да го надвиеш някак. :)

3.   Хехе, спокойно : ) Обади му се, убедена съм че ще се зарадва! Щом не сте си говорили до сега, ето ти добър повод за това. Не се притеснявай, ако трябва си напиши на един лист какво ще му кажеш, за да не забравиш ако се паникьосаш/от личен опит знам/Действай и успех! : )

4.   На колко сте години? Каква е тази ''връзка" повече от година, в която даже по телефона не сте се чували, да не говорим за реално виждане? Иначе обади му се със сигурност ще се изненада приятно. А нещо друго, ти виждала ли си го това момче и ако си го виждала на снимки сигурна ли си, че е човека за който се представя?

5.   обади му се какво имаш да губиш

6.   ще се зарадва разбира се.

7.   Звънни му, ще се зарадва. Виж някое хубаво пожелание и го изненадай.

8.   На теб той ти звъня звънни му и ти без страх на истина ще се зарадва

9.   Да ти кажа честно, аз съм 16, имам приятелка с която говорим ден и нощ по телефона тейче спокооо!!!