Споделена история от Тинейджърски

Любовна "драма" :)
Здравейте на всички. Първо да предупредя, че всъщност не ми се иска да чета подигравателни коментари, а такива, които могат да ми помогнат.

В началото на учебната година (аз съм на 15, в гимназия), се запознах с едно момче. И двамата сме запленени от една и съща наука и много време прекарваме заедно. Не знам, дали ме харесва, понякога имам чувството, че отбягва другите момчета, когато съм наоколо. Много неща ни сближават. Двете ми най-добри приятелка знаят, че го харесвам и само гледат да ни оставят заедно. Много са мили, но аз съм твърде срамежлива. Какво да правя? Страх ме е да не бъда отхвърлена. :(

Коментари

1.   Покажи чувствата си ! Един живот живеем, ако не го направиш сега може да изпуснеш шанса си ;)

2.   Я веднага да му казваш! Какъв е този срам? ! Нищо не губиш.

3.   Не се притеняваи да покажеш чувствата си. Нищо няма да загубиш от това може единствено да спечелиш. Трябва да бъдеш смела, и не се притеснявай от това, че може да бъдеш отхвърлена няма да е първия нито последния ако се окаже, че не те харесва спокойно момчета- много ще намериш някой по-добър.

4.   Здр. Колкото и трудно да ти се вижда е най-добре да му кажеш, че го харесваш... Наистина 1 живот се живее и ако сега не се престрашиш да му кажеш или покажеш, че не ти е безразличен ще съжеляваш. Представи си, че и той те харесва и е същия срамежливко като теб? Какво правим тогава? Ще си седите двамата и ще чакате някой да се престраши..? Ами ако това не стане и си трайкате ден след ден..? Това са много въпроси, които съм сигурна, че си ги задаваш всеки ден.. Знам от опит, че това е много гадно да не знаеш, дали човека който харесваш също те харесва! За да не става гадно отиваш при него в подходящ момент когато няма хора около вас, стискаш зъби и си казваш сега или никога и му казваш:)!
Надявам се да съм била полезна!
Мери

5.   От автроката:
Много благодаря за коментарите! Следя темата, поглеждам я всеки ден! Просто.. нямам достатъчно смелост. Разбирате ли, с него сме и много добри приятели, а ако му кажа, а той не ме харесва.. ще си проваля и приятелството с него. А той е ценен приятел, такъв, на който мога да разчитам. И все пак... когато е болен например сърцето ми се свива, става ми много мъчно, всеки ден му се обаждам, за да го чуя и даже понякога му се карам като си премълчава, че е болен. Не искал да ме тревожи.. така още повече се тревожа, но хайде. Това е засега, просто нямам достатъчно смелост.

6.   Второ писмо от авторката към №4.

По всякакъв начин, се опитвам да му покажа, че не ми е безразличен. Обаждам му се, пиша му [отвръща ми], много по-мила съм с него и всички го забелязват.. само той не го.