Споделена история от Тинейджърски

Не мога да спя с друг човек в една стая!!!
Здравйте, имам този проблем още от много малка. Не мога да понасям да спя с друг човек в една стая. Когато бях малка като ходихме със семейството ми на почивки беше голям проблем със спането. Или ми взимаха отделна стая, или ако в банята на хотелската стая имаше вана спях в нея... странно, но ДА. Понякога нямахме възможност да вземем отделна стая само за мен, а нямаше и помещение, където мога да спя сама. Тогава настъпваше и моят ад. Когато дойдеше време за сън аз изпадах във вътрешна паника. Започвах да плача, чувствах се ужасно зле... Ставаше още по-зле когато баща ми започнеше да хърка... този шум ме побъркваше. С нетръпение очаквах да дойде сутринта и всичко да свърши. Така съм и до ден днешън, не мога да заспя ако някой спящ издава звук, какъво и да е той, я тежко дищане, а дума да не става за хъркане.

МНого хора ще кажат, че това е каприз, но повярвайте НЕ Е! Никога не съм срещата човек като мен. Но на никого не съм и казвала. Само семейството знае за проблема, който сигурно е на някаква психологическа основа. Искам да знам дали все някъде има човек с моя проблем :) Или поне да помоля за мнение и съвет. Благодаря ви предварително (момиче на 16 г. )

Коментари

1.   Мила и аз съм така просто това хъркане и дишане ужас :( Знам каквото ти е. Незнам един ден като се омъжим как ще спим с мъжете си

2.   Здравей! Прочетох написаното от теб и мога да кажа, че при мен е абсолютно същото. Винаги, когато се наложи да спя с нашите в една стая знам, че това ще е някакъв кошмар и най-гадното е, че не знам какво да направя, за да го предотвратя. Опитвала съм всякакви начини, например съм пробвала да заспя преди тях с надеждата, че така няма да ги чуя през нощта, или си пукам музика и опитвам да заспя със слушалките в ушите, но и това не помага......и просто чакам нощта да свърши.

3.   Ако всеки път, когато "не можеш" да спиш с човек в една стая ядеш по един много здрав пердах, със сигурност много бързо ще ти мине!

4.   Това нещо е само в главата ти.. и аз скоро установих, че имам дългогодишен проблем, на който не намирах причината за появата му, но на скоро разбрах, че е само в главата ми.. Потърси психолог, ще ти помогне :) Друго, което можеш сама да направиш е да се научиш да спиш на шумно, например да оставиш телевизора, и когато свикнеш и не ти пречи ще се надхитрила проблема :)))
Аз спя много дълбоко и се радвам, ако ми се спи лягам и заспивам, а майка ми ако чува някакъв шум се върти цяла нощ и не можа да заспи.

5.   Здравей! И аз съм като теб, наистина не мога да заспя при някакъв шум. За мен няма проблем, че спя в една стая с друг човек, стига да не хърка! Не знам какво да те посъветвам... наистина.

6.   Охх същата съм... ;/ Вземи си тапи за уши хд

7.   Хаха и аз съм така, не мога да понасям хъркането. Направо изтирясвам, като чуя някой да хъркаа!!!! Абее дразни ме всеки шум/звук, ако трябва да правя нещо важно или като спя...направо се побърквам, дори птичките навън взеха да ме дразнят вече хаха.... Не знам защо е така, не мога да ти помогна, но бъди сигурна, че не си само ти така!

8.   И аз съм такъв. Мога да спя на светло, но на шум, особено ако не е монотонен - никога.

9.   И аз мразя хъркането

10.   Някой ден като се събереш с любим човек, как ще спите на едно легло??? Нужна ти е някаква терапия според мен.

11.   Мисля, че е от самочувствието ти. Тоест, ти много държиш на това да не се изложиш и понеже знаеш, че не можеш да се контролираш докъто спиш, ти изпитваш паника от това. Просто си повтаряй (и усъзнай), че дори и да хъркаш или нещо такова, семейството ти няма да ти се подиграва или да го разгласява. Разбери, че те са любимите ти хора и наистина те обичат. Имах подобебен проблем (но беше с храненето пред други хора) и тако го преодолях.

Honahhh*

12.   Здравей, миличка. Да, има :)) Аз! Хъркането ме влудява и се чувствам отвратително с някой друг в стая. Когато ходех да спя при най-добрата ми приятелка, изкарвах цялата нощ в ужасни мъки и едва чаках да дойде време за ставане. Единствено можех да спя с майка ми или баба ми в една стая, но не и на едно легло. По време на една почивка като малка ми се наложи да си деля леглото с майка ми, просто щях да откача!!! Откакто имам сериозна връзка и живея заедно със съкровището, малко се пооправих. След година редовно спане заедно вече се отпускам, но само с него. С другите проблемът си остава.

Ако другите не ми пречат, се паникьосвам, че коремът ми ще вземе да стърже или нещо подобно и от нерви получавам киселини наистина...Луда работа :)))

13.   Ами трябва да идеш на психолог

14.   Не се бой не си единствена и аз не обичам да спа с други хора в стая и моят баща хърка и страшно много ме изнервя това и аз се събуждам от най малкия шум, затова когато ходим на почивки или някъде на гости в друг град при роднини и ни сложат да спим в 1 стая си слагам тапи за уши, не са скъпи продават ги в аптеките за 60-70 стотинки при мен вършат работа.

15.   Само специалист може да ти помогне (псилог най-вероятно)
иначе не си единствена, споко

16.   Ами нямам такъв проблем, но разбирам какво ти е. Понякога наистина пречи, защото не можеш да спиш с някой друг на екскурзия или нещо такова, но мисля, че трябва да говориш с родителите ти и да им кажеш, че не можеш така. По-малка съм от теб и не бих могла да ти кажа нищо друго освен да отидеш на психолог (подчертавам ПСИХОЛОГ, не психиатър, има разлика ;д) или просто да кажеш на родителите ти, че не можеш така и трябва да направят нещо, пък те да преценят. Въпреки, че това ти е вродено и може би с годините ще се оправиш. Нямам представа, но успех все пак :)

17.   Аз съм момче на 14 и изпитвам СЪЩОТО като теб! УЖАСНО Е!!! не може да се търпи, и брат ми който е на 23 много ми се чуди, защото компа е в неговата стая, той ляга да спи, а аз излизам! много се притеснявам и не мога да стоя изобщо до спящ човек! ;хх

18.   Здравейте! Аз имам същия проблем, с годините за съжаление не отминава, дори бих казала, че се задълбочава, тъй като вече се изнервяш от много неща и съвсем не можеш да се отпуснеш и да заспиш.
Моя приятел, с който живеем заедно също хърка, не е чак непоносимо, но на мен ми пречи, осъзнах, че единствената "оправия" е наистина вътрешно да се успокоиш, да се опиташ да се унесеш и това е. В началото ще ти е трудно и ще изкараш не една и две безсънни нощи, но поевярвай ми - САМО ТИ можеш да си помогнеш.
Психолога също е вариант, но можеш да го пребориш и сама, всичко е на наервна почва и идва отвътре.
Успех!

19.   На мен пък ми е все едно. Не ми прави впечатление, но пък спя сама в стаята си, защото нямам братя и сестри, а баща ми спи в друга стая (то остава до него). Обаче като съм у баба и дядо (от на мама страната) спя с братовчед ми в една стая по някога нарочно постиламе да играем на замята и докато се усетим записваме и така. Не ми е правело впечатление дали е до мен или не, а той на три пъти ме събуждаше (колкото мен е) за да гледаме филми на ужасите. Даваше ми да пия кафета и да ям шоколади за да не заспиваме и двамата. Като съм при майка ми не ми се налага да спя до нея, ама пак все ми е тая.

Йоана...

20.   Това е така защото или си единствено дете в семейството, или имате голям апартамент... Ако беше в ситуация като моята, в която от както се помня почти никога не съм спал сам, щеше да свикнеш и да преодолееш това неспокойство много бързо. Не казвам, че на мен ми е особено комфортно да спя с брат ми в една стая, но нямам друг избор. живея в двустаен апартамент, в едната стая спят родителите ми, в другата аз и брат ми. В кухнята не става за спане, защото е много малка, а на терасата става доста хладно понякога :D!

21.   Здравейте, аз съм авторката на текста. Искам да благодаря на всички ви, за това че коментирахте публикацията ми и за съветите, които ми дадохте! :) :) :)

22.   Някой все пак ще даде ли решение как човек да се излекува от това безпокойство!? Аз също немога да спя с друг човек в стая и то поради това, че чувам дишането му. Психолог може ли да помогне? С тапи мога да спя в компания, ама ме болят ушите ако ги ползвам всекидневно. Моля ви, давайте съвети как да се справим с проблема!

23.   Офффф, и аз съм така. Откачам от всякакъв шум, да не говорим за хъркане. Днес заминавам с нашите за няколко дни и за това търсих някаква тема за хъркането в нета(заради баща ми). Да сме честни и аз се замислях дали да пробвам да спя във ваната

24.   И за мен е истински ад ако спя с някой или въобще ако има някой в къщата, просто имам чувството, че като заспя и постоянно ще се стряскам за нещо причинено от този човек, я си направи кафе, я влезе в стаята за нещо.... Просто знам, че ще издаде някакъв шум. Не спя дълбоко и чувам всичко! Пробвай с тапи за уши но вече ме болят ушите от тях! Освен това не само шума ме дразни а и светлината, ако има дори лека светлина не мога и не мога. Толкова съм отчаяна вече, живея с приятел и мразя да е така, не мога да заспя нормално една вечер да си легна до него и просто да си спя. Няма как това да се случи, -освен ако съм много много изморена и тогава вече се получаво, но това не е гсранция. Пак го има това усещане, че ще ме събуди нещо или някой :( Вече мисля да си взимам някакви хапчета просто не издържам

25.   Аз не съм точно така, но имаше един в период, в който и мен ме дразнеха подобни неща, спях много леко, събуждах се от по-малки шумове и като цяло ми беше по-неспокойно, когато някой издава звуци, но се оправи от само себе си! Може би си по раздразнителен човек и искаш много тишина, това не е много странно! Проблема е, че не е трябвало да се паникьосваш и веднага да отиваш в други стаи, а да седиш в стаята, в която си с който и да си! Защото така свикваш всичко това да те дразни и мозъка ти вече го възприема по този начин! Знам че е теудно но се опитвай да заспиваш на шумове, колкото и трудно да е... ще ти е трудно да спиш 3/4 дена после ще се умориш от малкото сън, ще легнеш и ще заспиш! Тренирай се да спиш на шумове!!!

26.   При мен е точно обратното. На 12 съм, но умирам да спя с мама или тате през нощта.

27.   Здравейте на 28 години съм и ми е трудно да спя гушната с някой или изобщо да ме докосва докато се опитвам да спя. Също така не мога да спя на шумно и светло и се пристрастих към тапите за уши, също така не мога да свърша по време на секс с когото и да било и колкото и да ми харесва. Предполагам че това са проблеми с нервната система, изпускала съм си нервите и съм се разтрепервала не веднъж. Mисля да се опитам сама да преодолея тапите, шума и светлината и ще започна от днес. Дано лека полека успея да се преборя! От една страна ми е по- леко че не съм единствена и виждам, че има доста хора с такива проблеми. Желая ви успех!

28.   И аз съм така. Значи от малка спя в една стая с баба ми и по миналото лято тя от нищото започна да хърка. И така и до днес. Всеки ден като си лягах преди затварях очи със страх и вече като тя започне да диша тежко си казвам, , Край и тази нощ няма да се спи” но го преодолях този проблем. Вече мога да спя и при най силното хъркане. Просто си представи че хъркащия е любимия ти човек. Знам звучи глупаво но помага

29.   Лека форма на аутизъм - вероятно Аспергер.