Споделена история от Тинейджърски

Объркан съм...
Тези дни ми се насъбра много и направо вече имам чувството, че главата ми ще гръмне. Искам да споделя с надеждата да ми олекне.

На 17 в 11 клас съм.
Проблема ми е свързан главно с професионалната ориентация.
Още от 7 ми клас наще и близки роднини ми натякват какво да избера да работя.
Мненията се разделят на 2 полюса. Майка ми и баща ми, който не са се реализирали и не работят, нито по специалността си, нито в България. Те са абсолютно на мнение, че трябва да се ориентирам към медицината или стоматологията. Сестра ми влезе медицина, но тя наистина го искаше. Тя е на същото мнение като родителите ни.
Другият полюс са леля и вуйчо, те са се реализирали по специалността си в България. И те настояват да уча същото като тях-право.
Аз обмислих, че стоматологията от дадените вариянти най ми допада. Но си нямам и понятие от химията, биологията не е по-далеч, вследствие на това не съм уверен това чувство се добавя и от факта, не съм вътрешно амбициран за тази професия.
Не казвам, че съм добър, но историята поне ми е интересна в по-голямата си част, за разлика от химията и математиката.
Вчера ходихме да търсим частни учители по биология и химия за да ме подготвят за кандидат студентските изпити, изискаванията и домашните, които ми дадоха ми се струват АД. Абсолютно не послилни за мен.
Освен това аз искам да се реализирам в България.
Просто не ми го побира главата, схващането да учиш 6 години, без специализациите и да отидеш да бачкаш в чужбина!? Че то без да се учи може да се отиде в чужбина.
Края на учебната година е - в даскалото е супер натоварено, жега е, започнах и шофьорските курсове, и попаднах на супер, изнервящ ме инструктор. Всичко това направо ме побърква. Миналото лято ми беше загубено по др. причини. И мисълта, че още едно лято ще мине без грам почивка...
Хормоните и те се обаждат и просто незнам-млад човек съм, живее ми се!
Сега разбирам възрастните, като ми казваха преди, че това ми са били най-лесните години.
Трябва да се стегна и да взема може би най-важното решение в живота си, но съм толкова объркан...

Коментари

1.   Моля те, не прави тази грешка! Учи каквото ТИ искаш, не слушай мама, татко, стринка и не знам си кой. Твоето бъдеще, твоят живот. Щом не те влече си обречен. Разбирам те напълно, защото и мен се опитаха да ме натикат математика, та изгубих 2 години в мъки. Успех. :)