Споделена история от Тинейджърски

Депресия
Здравейте, , аз съм момиче на 14. Тази година ми е първата в новото училище /след прием 7 клас/ Така де заек съм. На първия учебен ден се запознах с едно момиче от моя клас и станахме по-близки, но края на ноември се разболях и влязох в болница. Отсъствах повече от месец и когато се върнах, момичето с което се запознах вече беше различно. Сближила се се с друго момиче и така. В момента трите сме си приятелки. Движа се с тях, но се чувствам малко излишна. Когато излизат някъде в междучасията не ме викат с тях или пък си говорят за момчета а мен ме игнорират. Проблема е, че в момента съм в голяма депресия. Започнах да надебелявам, не съм чак толкова известна в училище, имам чувството, че никой не ме харесва. Започвам дори и да намразвам някои хора, а за мен това не е нормално.

Самочувствието ми липсва и съм много срамежлива. Въобще някога ще ме хареса ли някой!? А и освен това баща ми ми натяква постоянно, че съм започнала да надебелявам, да спра да ям сладки работи и т. н. Аз се грижа за себе си, спортувам но не мога. Имам чувството, че е заради тази ужасна депресия в която съм изпаднала.
Моля ви, кажете как да се справя с нея?

Коментари

1.   Ех, нямаш ли други приятели извън училище, например.. или пък от другите класове? Аз също съм на 14, първа година в нов клас /след прием след 7-ми клас/ и съм много срамежлива, добре, че на третия ден едно момиче поиска да се запознае с мен и след няколко месеца се сближихме и сега сме приятелки. Ако не беше тя, сега все още щях да съм без приятели. Имам познати и от другите класове. И аз доскоро бях в депресия, но сега съм по-добре. Някъде в историята ти прочетох, че си се опитвала да се захващаш със спорт. Това е много хубаво! Не само, че ще ти помогне да влезеш във форма, но тъй като при спорт се отделят хормони на щастието, можеш да излекуваш депресията. Наистина помага, много хора са излекували депресията чрез спорт. Също така, когато бях болна по едно време пиех едни чайове, в които една от съставките е жълт кантарион. Жълтият кантарион действа като антидепресантите. Докато ги пиех тези чайове се чувствах много щастлива. След 1 седмица ще се оправи времето, защо не излезеш на разходка с майка ти или баща ти, например? Разходките са много полезни. Като беше по-топло, всеки ден се разхождахме с майка ми по 2-3 часа навън. В моят квартал връстниците ми не са ми много интересни и затова излизам повече с родителите ми :D. Към 9 вечерта до 10 правя упражнения за отслабване.
Успех!
*Яса

2.   Мацки :)
Отдавна минах през вашето положение.. и... уау жива и ок съм си и то доста

Пухкава съм била цял живот, при мен поне не помагат диети и фитнес, явно си е от мама наследство, но
След училище всички и всичко се забравя, кой е бил готин там и кой не, кой е имал известност и кой не..
Освен това, ако си сам, първо ставаш по-силен, 2ро-защо са ти хора които не им пука за теб, да седя сама на чин ми беше невероятно приятно, междувременно не си общувах с конкретна "приятелка" в даскало, а с всички едновременно. Никой не му пука, че "се движите сами или че нямате това или онова, не и на готините хора
Под готини хора имам впредвид, такива които ще можете да си говорите на всякакви теми, които няма да ви прецакват, които не им дреме, че са или не са "натегачи"те в своето даскало
Точно известните в даскало не са интересни за общуване...

И ако не Ви пука колко са Ви килограмите, или дрехите модерни ли са или с гадже ли сте на 14 или девствени ли сте на 18... Тва е без смисъл, да, и гадно ми е било или самотно, но пък хората които съм спечелила заради себе си, сега след 7-8 години живеем в различни градове и още ме наричат най-добра приятелка.

Най-важното за прохождащите тинейджърки като вас е да се опитате да сте свестни и съвестни хора, а как изглеждате няма да им дреме на другите свестни хора, и би трябвало да искате за приятели и обкръжение хора дет ще ви се кефят на глупостите и ще ги правят с вас а не некви киФли дето ще ви заебават или ще си правят шеги на ваш гръб като дойде готино момче в стаята...