Споделена история от Тинейджърски

Момиче с мъжки глас
МОЛЯ ВИ БЪДЕТЕ СЕРИОЗНИ. Аз съм момиче на 17 години. Имам мъжки глас. Избягвам да разговарям по телефона, срамувам се, това ме притеснява, по гсм не може да се разпознае момче ли говори или момиче, супер странно е. Притеснявам се какво ще се случи след години. Имам проблем с щитовидната жлеза, възможно ли е там да е проблема.. все пак хормони глупости. Моля ако някой може да помогне. Имам дни в които направо изпадам в депресия, чувствам се зле, плача. Дайте съвет моля ви :(

Коментари

1.   Наистина може да е от щитовидната жлеза, според мен. Не изпадай в депресия заради това, нито си виновна, а пък може и да ти се оправи гласа. Правила ли си си изследвания на хормони? Иначе знам момичета с мъжки гласове, които са на около 17-18, но не мисля, че е чак отблъскващо. Моят глас си е момичешки, ама пак не е хубав, отгоре на всичкото и не мога да произнасям някои звуци правилно и фъфля.
*Яса

2.   Не се разстройвай! Дори и гласа ти да не се оправи ( в което се съмнявнам ), трябва да вдигнеш самочувствието си малко!

3.   Гадно, но не знам какво да ти препоръчам. Мисля, че се прави операция, но не съм изобщо сигурна а и не е желателно.

6.   Искрено се надявам твоят проблем да отмине с времето и с... пубертета, защото знам какво е нещо да е по- различно в теб!

8.   Логопед :)

9.   Аз познавам едно момиче с мъжки глас. Мисля, че е просто от хормоните :)

10.   1. Успокой се бе момиче!
Поговори с майка си , или с баща си!
Някак ще решите проблема...
Успех!

11.   От авторката: Благодаря на всички много за съветите. Наистина се надявам да се оправи след време, колкото до хормоните, ще отида на изследвания, писах на една лекарка, която ми обесни как стоят нещата и а ще отида при нея в Сф за изследване на гласовите връзки. Честно казано това си ме притеснява, колкото до нашите според тях няма проблем, тъй като нямам симптоми, че съм болна. Преди година личната ми лекарка се съмняваше за това и ме изпрати при специалист, които каза, че нямало проблем, но искам да се изследвам за да се успокоя. надявам се гласа да се оправи след време, странно е някак си.

12.   До номер две от авторката : Имам си самочувствие, там нямам никакъв проблем, дори бих казала, че е доста голямо, хората ме харесват, но за мен е странно това с гласа, притеснява ме.

13.   Направи си хормонален тест - може да е от свръхтестостерона ( поне така съм чувала )

14.   Аз пък съм точно обратното-момче с женски глас (или като на по-малко момче). Това също е много гадно и често се чувствам много зле. Когато говоря по телефона някои мислят, че говори жена. Направо е смешно да говоря така на тази възраст (18 годишен). Питах УНГ специалист, но той ми бръкна в гърлото и каза, че нищо ми няма. Възможно ли е проблема да е свързан с някоя от жлезите? И какъв доктор да се обърна?

15.   От авторката: Да ще отида да си направя, надявам се да се оправи гласчето ми.

16.   До номер 14: от авторката Най-добре иди и ти на изследвания на хормоните, а после отиди да ти прегледат гласните връзки. Аз писах с една лекарка от Сф, която ми препоръча да отида при нея за връзките, ако желаеш мога да ти дам телефона и.

18.   Момиче -бъди чаровна и не се притеснявай-аз съм момче в 12 клас и си харесвам една сладка блондинка от 10
но тя има мн мн мн мъжки глас. Това ми промени мнението за нея само за известно време-та е страхотно момиче.
Изводът е че трябва да приемех себе си и да си чаровно момиче

19.   Може да си хермафродит :D кой знае.. но стига с шегите.. аз съм момче на 14 влизам в пубертета сега гласа ми е дрезгав, после ще ми стане писклив и тогава вече ще се оправи.. поне така ми казва баща ми.. а не трябва да се притесняваш за това :)

20.   Лолз хора притеснявате се напразно аз като съм момиче на 13 г. от край време си имам дрезгав глас и това не ме притеснява даже си го харесвам. Според мен не е притеснително

21.   Недей да плачеш, мъжете не плачат!