Споделена история от Тинейджърски

Писна ми...
Здравейте, аз съм момиче на 16 години. Моят проблем е следният: с баща ми въобще не се разбираме. Много пъти ме е удрял, ходила съм с кръвоизливи, посинена по целия гръб.

Последно когато ме удари ми разби носът. И то за някфи незначителни работи, като не му изнесе нещо ме бие. Майка ми много се тормози заради това, много пъти е говорила с него и той все и обещава, че е за последно.

Постоянно се караме, убижда ме... едва ли не ми налага психически тормоз.. никои не знае за това и ми е много трудно. Дори не съм ходила на у-ще защото имам синини по лицето. Аз отдавна го мразя, пребирам се в къщи със страх понякога. Не издържам. Започнах да пуша трева от време на време.

СТРАХ МЕ Е... Ако може да ми дадете някакви съвети... Благодаря Ви :)

Коментари

1.   Божичко, това е домашно насилие! Ако майка ти не може да се справи със ситуацията, трябва да говориш с психолог. Има ли психолог в твоето училище?

Попитай някоя по-свястна от учителките ти. Или някой близък роднина, на който мислиш, че можеш да имаш доверие. Трябва някой да ти помогне и да те посъветва какво да правиш.

Баща ти НЕ МОЖЕ да ти прави синини и да ти чупи носа! Непременно кажи на някой в училище, на който можеш да се довериш какво се е случило. Дори и тайно от майка ти и баща ти, ако се налага. Някой трябва да те защити. Не може да те бият и да те е страх да се прибираш вкъщи. Пиши ни пак. Има ли с кого да говориш?

2.   Център "Надя" - София
nadja@mbox.cit.bg
Предоставя помощ за жени и деца преживели домашно насилие. Психологически, юридически и психиатрични консултации за жени, преживели насилие.

3.   От Авторката: Благодаря на номер 2, но не смятам да предприемам тези мерки. Ще стане по лошо... :с.
А до номер 1 благодаря за разбирането, ще се опитам да намеря някой, който може да ми помогне.

4.   Аз съм номер 1. Хубаво е, че си започнала да говориш или поне да пишеш тук, дори и анонимно. Знам, че се страхуваш, но има начин да се справиш с малко помощ. Пак ни пиши, когато решиш да говориш с някой и продължавай да пишеш какво се е случило. С мен можеш да се свържеш на: antenae@gmail.com

5.   Гледай ти маи не си запозната с нещата. Не се страхувай имаш свидетел до теб (майка ти) отиди в полицията и им разкажи за какво става на въпрос. Ще го осъдят по бързата процедура и при следващ опит да ти ПОСЕГНЕ дори ще го вкарат в затвора. Сигурен съм понеже знам поне 3 случая такива. Не си съсипвай живота с трева и т.н. няма да избягаш от това единственият начин е да се оплачеш а щом имаш и свидетел няма да имаш проблеми повярвай ми. Нито на теб нито на майка ти ще посегне вече. Няма какво да му мислиш още утре се оплачи. УСПЕХ.

6.   От Авторката: Благодаря много на всички. Към номер 5 наистина не съм запозната с нещата за това поисках съвети от вас. Моля ви не ме съдете, че не съм предприела нещо. Просто не знам дали някой ще се застъпи за мен. Ако кажа на майка ми тя ще почне да ме разобеждава.. познавам я добре, ще ми каже, че той се е променил (в действителност той не ме е удрял от около 2 месеца, да се надяваме, че така ще остане.) Просто няма никой зад мен, на който мога наистина да му имам доверие.

7.   От Авторката: ако някой би желаел да ми даде съвет може да ми пише лично на deskata46@abv.bg . Благодаря за оказаното съдействие и подкрепа.

10.   Трябва да вярваш на себе си. Само ти можеш да си помогнеш и то ако го поискаш.

11.   Според мен трябва да се обърнеш към асоциации за такъв тип проблеми-домашно насилие, защита на детето...

12.   Виж ся довечера докъто спи хващаш един нож и бам в гърдите, щото тоя грозен олигофрен не е никъф баща, а майка ти не е никаква майка щом не прави нищо по въпроса. Спри да пушиш трева грозно е... (До тва за ножа просто НЕ!!! го прави)..

13.   Знам, че е мн гадно, дори ужасно, но ако това подължава трябва да говориш с някой... ;(

14.   Мила трябва да поговориш с някой за това да ти е по спокойно. Сподели с някоя приятелка а когато имаш нужда да спиш у тях докато ти дойде силата да съобщиш на полицията това е домашен тормоз, дори ми стана ужасно гадно за тебе поговори с приятелка .. и се обади на полиция. Това трябва да спре. Много ми стана гадно за теб, направи това което ти казах! :(

15.   Оооо,милата,разбирам те душа и мен така ме третираше в къщи баща ми,добре,че мама го напусна и сега сме щастливи двете.Бях 3 клас,когато се разделиха,сега съм 8 и от моя клас(бившия де)ми казваха,че съм изглеждала по-добре от 5 нататък,станала съм по красива.

Нормално,оттърсих се от натиска и издеватилството върху мен и т.н,предложи на майка ти да го напуснете,аз го направих и тя ме послуша...има и дрруги неща,но това най ще ти е от полза

16.   Да, настоявай пред майка ти да се махнете оттам, това е най-доброто решение. Не бива да се стои при насилник...

А дотогава, говори за проблема - с учители, с приятели, кажи на всички. НЕ СИ ТРАЙ, говори... не се мълчи за такова нещо.
Бори се, търси изход!

Ако трябва намери си работа и иди някъде - при баба, при приятелка... а на училище ходи само да те изпитват .Кажи на учителите за този проблем!
Майка ти щом те разубеждава и ти казва че той ще се промени, не постъпва добре.Направи нещо по въпроса, това не бива да се оставя така, последиците са необратими