Споделена история от Тинейджърски

Зли родители
ОТ: Анонимко

Здравейте! Ами историята е такава. Аз съм ученик от 5 клас и обикновено имам доста добри оценки :5, 6. Така, имахме тест по математика и получих 4 и 50 (на всеки му се е случвало). Майка ми полудя! започна да вика, да крещи да ми казва че не ставам за нищо и разбира се защо другите имат шестици, а аз не. Според мен това не е честно, още по-малко само за една петица по математика. Чудя се защо го прави, като чели тя не е получавала никога 4 и 50. Обикновено съм отличник, но защо само когато получа една малко по-слаба оценка родителите ми започват да ми казват че съм не можещ и не ставам за нищо. Ако искате пуснете един коментар.

Благодаря!

Коментари

1.   Ако това е вярно, не си ти този който не става за нищо, а родителите ти.

2.   номер 1 е прав, без да се обиждаш.
Но не смятъм че просто така майка ти ще полудее. Замисли се дали няма някакви други проблеми, може би с баща ти и др.
Само знай че проблема не е в теб и не си виновен. Това е нормално. Аз до 5 клас съм бил отличник. Сега и двойки съм искарвал но винаги си поправям и съм с 6-ци за годината завършвам.
Не мисли за оценките като за нещо много важно. Важното е какво знаеш и какво можеш. И разбирасе какво изкарваш за края на годината и на матурата. Не се притеснявай за една 5-ца. Кажи на майка ти че това си могъл и това си направил, другия път ще е 6 и не се занимавай повече с това.

Успех!

3.   Не се притеснявай, може просто да е била уморена.
А затова дали е получавала или не, тя си знае. Аз до 8 клас имах само 6-ци. След това отидох в математическа гимназия и докато влеза в час си бях развалила малко успеха.
Сара

4.   Как може токова нещо тцтц 4. 50 е много добра оценка според мен де и аз да имах повече такива ;d

5.   ами кво да ти кажа има родители който искат децата им да са идеални но и аз бях като теб майка ми викаше по мен за всичко но почнах да и отговарям прави и ти така а иначе ако каже нещо от сорта ще те ударя. набия. смачкам ти и кажи пробвай или няма да посмееш нещо такова успех

6.   Миличко детенце, ще ти кажа какво да се научиш да правиш в такива ситуаций. Щом майка ти почне да вика, или да те плаши с поведението си, ти и дай знак да спре и и кажи, че го прави. Трябва предварително да се уговорите какъв да е този знак: може да е с ръце и да и кажеш "спри. Не ми викай, майко. " и тя трябва да види и да спре. Трябва сериозно да си поговириш с нея за това.

7.   Боже, боже, ти ако изкараш някога 3 или 4(недай си боже), те ще те удушат.. Майко мила, какви са тия родители... тц тц, поговори с тях, кажи им, че грешат.. петицата е хубава оценка... Голяма работа, че другите имали шестици..

8.   в 11 клас имах 5ци но имах ки заради 2 3ки 4. 36 ми са сметна и пак 4 аз не мога да се оплача даже мама искаше 4 да имам и го напрайх 12 клас не ми беше лесно но и 3 да изкарам пак добре

9.   майките са много гадни и никога недаржат на думата си на мен и за 5-ца ми се карат така че какво очакваш от тях

10.   понякога родителите реагират много остро-предполагам, че родителите ти са не много образовани хора, коиито искат с теб да не е същото, защото са видяли трудностите в живота и ти мислят доброто. просто го показват по техен си начин. не се съжалявай заради една петица и то в 5 клас-смешка... обясни на мама, че чак в 11 и 12 клас оценките ще бъдат от такава значимост. сега просто разбери материала и не бъди бележкар.... това е много тъпо!

Шушулка*

11.   Номер 10 искам да ти кажа че родителите ми са доста образовани.