Споделена история от Тинейджърски

Нямам приятели
Здравейте ето я и моята история.

Днес се скарах с уж най-добрата ми приятелка, а който се скара с нея остава сам и всеки ходи след ''гъза'' й. Така де и днес тя беше с едно момиче и постоянно ме обиждаха, с най-малките думи ме нараняваха и ме караха да страдам. Дойде и най-забавната учителка. Успокои ме и ги пита защо съм толкова тъжна, а те пред нея седяха като ангелчета и казаха какво се случи. Всички ме обиждат и пренебрегват зареди нея, но някои момичета се правят пред нея, че не са ми приятелки, за да не им се разсърди въпросното момиче. Всеки един е егоист и нямам нито един приятел. Помогнете ми много ви моля аз съм чувствителен човек и само ако чуя някой да ми каже тъпа, ми се иска и аз да го обидя, но не мога и ставам безсилна и се насълзявам. ПОМОЩ! Не искам да остана сама :(( знам, че ще се намери все някой когото да прочете историята ми. Благодаря предварително за съветите!

Коментари

1.   Ами виж аз доскоро също бях в подобна история. Е не съм останала сама но се скарах с приятелка която беше всичко за мен. Бях готова дори гаджето си да пренебрегна заради нея но тя не го оцени. Но виж мила накрая просто разбрах че не трябва да ми пука за човек на който не му пука за мен. Така спрях и аз да и пиша и въпреки че сме от един клас дори не си говорим. Но в твоя случай е малко по деликатно. Единственото което мога да те посъветвам е да намериш др приятелка която ти е по близка и да тръгнеш с нея за да не останеш сама. След това вече нещата сами ще се наредят. Но за това момиче което не обижда не трябва да ти пука защото тя не ти е била толкова добра приятелка щом така се държи. А ти имаш ли си гадже и на колко си???

2.   Ех, знам го това :(, изпитвала съм го много пъти, когато бях по-малка /сега съм на 14/. Тези „приятелки“ в класа ти ли са, или са и от твоя квартал? Ако са само в класа, нямаш ли други приятели, например в квартала, от другите класове? По написаното предполагам, че си все още в основното училище. Ако е така, когато стане време да кандидатстваш гледай да не си в същото училище, в което ще е някоя от тях. Отиди в училище, в което ги няма и започни на чисто. Но да знаеш, че и там няма всички да те харесват - винаги ще има хора, които няма да те харесват, хора, на които ще си им безразлична и хора, които ще те харесват и ще търсят приятелството ти :).
*Яса

3.   Слушай, бях в същата ситуация, но не съвсем... най-добрата ми приятелка отиде да учи след 7ми клас в друг град и останах самичка тук.... имаше подобно нещо с едно момиче: всички са й приятелки но незнайно защо не ме харесва и УЖ приятелките ми се правят че не ме познаваъ за да не си развалят отношенията с нея... знам колко е гадно, докато я няма сте заедно и като дойде й се лепват всички... също съм чувствителна и не издържах... понеже тренираме заедно съм с нея по няколко пъти в седмицата в една зала просто нямаше как и отидах и говорих с нея.... сега сме в по-добри отношения, но останалите пак си странят от мен докато тя ее нааоколо... отиди и говори с нея, ако не стане от първия път(както при мен) говори с майка ти, тя ще те съветва : )