Споделена история от Тинейджърски

Объркана съм, чувствам го като правилното нещо, но не знам как да се изразя
Здравейте! Аз съм момиче на 15 години.
От 6-7 месеца контактувам с момче, което ми е добър приятел. Той живее в друг град и е в моя само заради училище. По едно време хлътнах по него неозъзнавайки в какво се увличам. Той е много странен. Имам чувството, че е изтрадал от живота. Семейството му е много несигурно. Техните се разделиха, а той самият е голям непукист.

Това ме отблъсква, в училище е много зле има шанс да повтаря годината, скаран е с баща му много жестоко, майка му е в Гърция и изобщо както казах е много несигурен. Признахме си преди няколко дена, че имаме увлечение един към друг, но тогава като че ли бях заслепена и не осъзнавах що за човек е и в какво положение е. Аз съм момиче с много строги родители, гледам да взема стипендия, а той е точно обратното.

Имам чувството, че няма цел в живота, за разлика от мен. Много е ревнив, тъй като аз съм момиче, на което момчетата обръщат внимание. И тези дни ме ''трясна'' реалността. Ако съм с него тяма да задържим много. Той си има живот в другия град, а аз чувствам сякаш той не е човекът за мен. Много е добър спрямо мен, но просто каквото и да се опитаме да направим между нас, чувствам, че няма да издържи и само ще се мъчим. Накрая както той беше казал (защото мисля, че и той до някъде усеща това) ще се привържем един към друг и като не задържим само ще ни е гадно. Чувствам сякаш трябва да му кажа, че е по-добре да не се опитваме. Постъпвам сякаш малко егоистично, но мисля, че това е много реална преценка. Според вас?

Коментари

1.   Ти имаш цел в живота както каза. А той не осъзнава до къде е стигнал. Аз ти казвам да го оставиш и не не е егоистично. Въпреки че на мен ми е лесно да го кажа, а на теб ще ти е трудно да го направиш. Ще намериш и друго момче, което ще има цел в живота, ще е надежден просто. Дори и да се задържите представи си бъдещето с него. Деца, пари, от къде като не се знае дали ще има работа. Според мен не трябва да сте заедно.

2.   Ще изстрадаш и ще си навлечеш неприятности, ако не прекъснете той ще те дърпа назад и надолу. Рано ти е да оправаяш други съдби, а твоята...