Споделена история от Тинейджърски

Тя не е наред!
Здравейте аз съм на 12 години. От скоро мисля, че моята най-добра приятелка пуши цигари и пие постоянно Бира и Мастика. Аз лично много мразя цигари и алкохол. Мисля, че това е, защото гаджето и е по-голям от нея и той пуши по 2 кутий на ден. От скоро уча в ново училище и съм с нов клас, който е по-добър от стария, защото всички са, , АНТИ НАРКОТИЧНИ ВЕЩЕСТВА" понеже класната е по Човек и Природа. Сега моята приятелка ме моли да ходим да се крием и да пушим и когато и откажа тя ми се сърди и ходи с една друга приятелка!?
Според мен ми е рано да почна да си провалям здравето!?
А вие как мислите?

Коментари

1.   НЕ ставай като нея! Почти всички 12-годишни момичета си провалят живота чрез цигари, алкохол, ранен секс. Бъди разумна, не гледай от другите! Според теб има ли смисъл да започнеш на 12 да пушиш, да пиеш, че дори секс да правиш, а на 16 да си зависима от наркотици и с някой аборт, като е имало начин всичко това да бъде предотвратено?
Момиче на 14

2.   Струва ми се че приятелката ти не е наред, тя съсипва себе си но не е нужно да вкарва и теб в тези глупави навици, 12 годишна пикла ще ходи да пуши цигари да ти кажа ти си една от малкото които имат нещо в главите си. Не се прилъгвай защото после нямат спиране, надявам се че ти е напълно ясно как изглеждат дробовете на приятелката ти. Не се занимавай с нея гледай си уроците а пък тя да си пуши. Не те наемат на работа по това колко цигари си изпушил. КЪСМЕТ.

Иви

3.   И аз съм на същото мнение с номер 1! Най-добре и тегли една майна и си намери приятелка която няма да поставя приятелството ви между алкохола и цигарите! ;)
На 15 съм, и аз съм изпадала в подобни ситуации, надявам се ще вземеш правилното решение! ;)

4.   Аз съм на 14 и имам същата приятелка. Тя започна да пуши и пие заради момче което е с 1 година по голямо от нас. Колкото и неправилно ти се струва това което ти казвам е така. Ако искаш да бъдеш добре приятелка и да и направиш услуга кажи на техните, че пуши и пие. Това сега сигурно ти се струва недопустима. Тя ще ти се сърди много, но след години ще осъзнае че си и помогнала много.

5.   Моля те, зарязвай я тази! Тя пропада и иска да завлече и теб! Не си проваляй живота.

6.   Не може да я вкараш в пътя, мисли за себе да не тръгнеш по нейния път. Явно приятелката ти трябва да я очука малко живота, за да й дойде акъла в главата. Остави я сама да си ''научи уроците''.

Ягода

7.   Да се криете и да пушите на тази възраст?? Какъв е смисъла от това? .. Опитай се да накараш приятелката ти да се осъзнае малко и да слезне на земята. Разкажи и колко е вредно това което прави и ако трябва и бии 2 шамара да се съвземе... Пикла на 12-13 години да пуши.. Много нагли станаха тези деца..
Мери

9.   А защо трябва въобще да пушиш цигари? По-голяма ли ще се почувстваш така???? Аз съм на 32г. и никога не съм пушила и се чувствам много добре от това.