Споделена история от Тинейджърски

Шегаджия или...
Момиче на 16г. От лятото харесвам едно момче, което на шега или не, малко или много ме сваляше. Има си приятелка от 2 години и може би това ме спираше да правя каквито и да било действия. За известно време спря да ми обръща внимание и бях много притеснена, но тогава се появи едно друго момче и почти го бях забравила. Преди два дни обаче пак ми напомниха за него. Отново говорил на едни приятели за мен. Но има един проблем- не мога да разбера неговия език. Като казва:" Ще я взимам" или "А така ще я обичам" ме подлага на съмнение дали изобщо намеренията му са сериозни, такива изрази ми звучат някак подигравателно. Въпреки че и съвсем сериозно си е казвал, че съм много красива и нежна, и много малко хора заслужават вниманието ми.

Харесвам го, но понякога с тъпите си изцепки ме кара да се срамувам от себе си дори. Постоянно намеква разни неща за секс, а аз го харесвам обаче никак не ми се иска той да ми е първия.. Ох, не знам вече какво да мисля и правя. Според мен иска само секс, а не сериозна връзка, все пак си има и приятелка. Признавам си, че един-два пъти ме е възбуждал само със свалките си и за момент умирам да си легна с него и да не спираме да го правим цяла нощ непрестанно в най-различни пози, но в следващия момент мисля съвсем различни неща и как просто ще се подиграе с мен. Искал ми е номера, но не ми пише в чата. Говори за мен, но никога с мен. Може би проблема ми може да ви се стори маловажен или "детска история", но когато поискам съвет от приятели те постоянно казват: "Не се впрягай толкова, момчето просто те сваля. Какво постоянно го мислиш дали те харесва истински или се базика. Благодари се, че се занимава с теб, защото нас не ни забелязва."
Искам съвет, а не нападки. Моля ви..

Коментари

2.   Не съм сигурна дали ние ще ти дадем правилен съвет поради простата причина, че не познаваме момчето и единствено по твоето описание трябва да си правим някакви заключения, които не се знае доколко ще са точни.
Лично на мен ми направиха впечатление няколко неща:

1) "Говори за мен, но никога с мен. " - странно поведение за момче, което би трябвало да има някакви чувства към теб (ако ги има). Не е ли по-нормално да дойде при теб, да те заприказва, да се опознаете... не знам, на мен лично ми се струва странно поведението му.

2) Относно това, което са казали приятелките ти: "Благодари се, че се занимава с теб, защото нас не ни забелязва. " - миличка, НЕ ТИ трябва да си благодарна, че той се занимава с теб, а ТОЙ ТРЯБВА да е благодарен, че ти му обръщаш някакво внимание тъй като както сама каза има приятелка и ти това го знаеш. Изобщо не се подценявай! И за нищо не трябва да си му благодарна, тъй като той нищо не е направил за теб!

3) Ако усетиш, че той е с теб само защото иска да преспите.. ами моят съвет е да го разкараш, защото после ще съжаляваш, но ще бъде късно. Бъди внимателна с него, защото по думите ти разбирам, че си доста разколебана относно него: "Постоянно намеква разни неща за секс, а аз го харесвам обаче никак не ми се иска той да ми е първия.. "
Щом НЕ ИСКАШ той да ти е първия, тогава няма да е той. Ти решаваш, НЕ ТОЙ! Изчакай по-подходящ. Да не мислиш, че ако "изпуснеш" този, след време няма да се появи някое друго (а и навярно по-подходящо) момче?

Пожелавам ти успех и дано вземеш правилното решение за себе си! :)

3.   ами аз съм момче и мисля че е луд по теб когато едно момче говори на другите за теб това значи че просто му е много приятно да си те представя а дори да каже нещо подигравателно това е друг признак че си пада по теб а това че на говори с теб е от притеснение щото се спича и не бива да слушаш приятелките си според мен те ти завиждат а онова за секса може и да му се иска но ако чувството е взаимно просто трябва да му се нахвърлиш късмет