Споделена история от Тинейджърски

Защо?
Момиче на 14.

Имах си "гадже". Беше много красив, умен, държеше се с мен много добре. Познавахме се от 3/4 месеца. Тръгнахме, но той живееше в друга държава и трябваше да се разделим физически. Разстоянието не ни спираше да говорим по телефона, видео разговори в скайп, и то денонощно. Знаех, че вниманието му ще намалее постепенно, но не знаех, че рязко ще спре да се интересува от мен. Изведнъж спря да пише, да звъни, да показва интерес към мен. Преди около 2 седмици му влезнах в профила във фейсбук, за да видя там ли е,поства ли, какво става. Виждам, че някакво момиче показва доста бурен интерес към него и решавам да й видя профила. Виждам, че е във връзка с кого ? С човек със същото име и фамилия като на моето момче. Излиза, че той си е направил втори профил, за да се обвърже с нея. Доста жалко от негова страна. Жалко или не - доста тежко го приемам. Без да му пиша нищо го блокирах и го разкарах отвсякъде - скайп, фейсбук, блокирах му номера, така че да не може да се свърже с мен.

Сега приятелки ми казват, че им пише постоянно. Пита за мен и ги кара да го свържат с мен по някъкъв начин.

Знам, че е боклук и че сигурно има още 5 такива профила, и че може би е обвързан със седем други момичета, но чувствата, които изпитвах към него бяха по-силни от всякога. Начинът, по който ме излъга е брутален. Някой да ме лъже по този начин? Чувствам се ужасно. Дърпам се от всички момчета, правя се на недостъпна, и изведнъж какво? Нож в..сърцето...

Знам, че трябва да продължа.
Знам, че мога да продължа.
Но не знам как да стъпя на краката си. Депресията яко ме беше обвзела. Леко се изправих, но най-трудното предстои - да се изправя пред проблема, тоест пред "моето момче".

Тъй като е трудно да бъда разбрана или изслушана, реших да напиша горе долу какво се случи. Ако не да го споделя някъде, то да чуя съветите относно тийнейджърчетата момчета. За бога, аз му давах всичко!

Оттеглям се оттук. Ваш ред е. Пишете, каквото ви скимне. Някой кога ви е лъгъл или съвети как да премина през това.

GG

Коментари

1.   трудно е, забрави го, забрави че съществува и намери друго умно, мило и красиво момче, което няма да те предаде

2.   Намери си друго момче и да не ти пука за него. Спри да мислиш за него. Горе главата :)) Има живот и без него.

C.... :))

3.   Искам да знаеш, че трябва да продължиш на пред в живота. В такъв момент трябва всички твой приятелки или
най - близката ти приятелка да бъде с теб, не мисли за него, забавлявай се, сега живота ти започва. Вярвам ти сигурно много боли. Надя вам се да съм ти помогнала поне малко.

5.   Аз хич не съм запозната с любовта... нито добри съвети няма да дам... Но може да има няколко версии за неговата измама... Може момичетата да са му добри приятелки... Нали знаеш как момичетата се обвързват или женят за най-добрите си приятелки, може и той така да е направил... тва е абсурдно, нооо може да е истина :D Мисля, че за сега тряа да почакаш да се върне и да поговорите на четири очи...

6.   Забрави го, но не като се правиш на недостъпна, а напротив! Флиртувай с момчетата, намери си приятелче. Ходи на купони с приятелки, забавлявай се! Най- лошото е винаги да се почва с депресията, помисли той дали заслужава да страдат по него? Не мисля. Така че главата напред и всички ще е ОК. А мен колко пъти са ме лъгали и точно в момента и аз съм зле, но вече мина достаа време и почти го преодолях, само дето моя случай сега е много различен! Успех :) М. П. =)

7.   Аз мисля, че начина по който те е излъгал е просто ужасен.. Не мисля, че си заслужава да се провалиш заради това момче. Но ако мога да те посъветвам, то съвета ми ще е да го изслушаш какво ще каже, и ако мислиш, че начина по който се оправдава или каквото там каже, е жалък, не мисля, че си заслужава!

8.   В живота на всеки има такива моменти. И такива, които постъпват по този начин. След една такава постъпка се чувстваме.. недооценени, наранени и прочее. Независимо от ставащото ти трябва да знаеш, че животът продължава. Дали ще е с този пичага или с друг, факт е, че животът продължава. Не се оставяй на депресията. Излизай навън с приятелки, в парка, спортувай, ако не го правиш още. Намирай си развлечения, по този начин ще го забравиш. За това как да се изправиш срещу него. Какво има да се изправяш, решил е така, направил го е. Късно се е осъзнал. Помисли си дали би искала такъв човек в живота си.

9.   Всеки в този живот има право на втори шанс!