Споделена история от Тинейджърски

Притеснение
Значи аз си падам много притеснителен човек. От най-малкото се притеснявам и съм 7 клас. Изпитите по обществени науки мина зле. Не знам ква оценка ще получа, но не искам да разочаровам родителите си. На всичкото отгоре съм и момиче и очакванията са по-големи. Страх ме е от резултата и дали ще ме приемат където искам. По цели вечери съм плакала и не мога да се успокоя докато не се свърши с тва даскало. Просто не искам да имам лоши оценки на тези изпити защото ще ми попречат да завърша с хубава оценка.

Кажете ми какво да направя за да не му мисля толкова, защото ме разяжда отвътре.

Коментари

1.   Ами ще ти кажа само едно - факт е, че човек никога не постъпва грешно. Очаквания ефект може да дойде по-късно. А аз ти предлагам да поговориш с родителите си, че се притесняваш много, от това какъв ще бъде резултатът. Никога не бива да се затваряш в себе си и да плачеш. Споделена мъка - половин мъка, споделено щастие - двойно щастие. :)

Не се притеснявай толкова много, всичко ще се оправи с времето. Горе главата.

Wednesday Addams

3.   Здравей аз съм същата. Справих се добре по география (любимия ми предмет) а по история ще имам 3-ка :Х. Виж просто кандидатствай с любимия си предмет :)). Все има нещо в което си добра..

4.   Според мен не трябва да го вземаш на сериозно!! Това sa просто някакви оценки, които не могат да те опр. като човек. Аз също съм момиче и съм в 7 клас. Наистина очакванята са по-голями... Не приемай навътре лошите оценки, дори и да не те приемат в училището, в което изкаш да учиш, ще влезнеш пък в друго... ;))
Аз лично по история също се изложих и 100 % сиг., че ще имам 4 ;)),

6.   Мила моя, успокой се! И аз бях така по време на изпитите след 7 клас. Бях нервна, скарах се с всички и бях на ръба на лудостта. Но няма нищо страшно- жива съм и съм в най-добрата гимназия във Варна :) И аз се притеснявах за оценките си като теб. Относно изпита по обществени науки не се безпокой! Той не се пише никъде, дори и в дневник, не влиза и в бала ти (освен ако не кандидатстваш в хуманитарна с география, история и т. н ) Важни са математиката и българският. До края на учебната година нямаш и 20 дни! Изпитите минаха и няма какво да учите повече. Излизай, разхождай се, спортувай, избухвай си на яка музика (ако искаш наистина да си избухнеш ти препоръчвам red hot chilli peppers, поне на мен ми действа успокояващо )
И не му мисли много :) Колкото и да не ти се вярва
Родителите ти също са минали изпити и са били така притеснени. Можеш да си поговориш с тях, ще ти олекне.
Хайде, дано да съм помогнала!!! :*
Пожелавам ти късмет с кандидатстването!
A. P. S

7.   Незнам.. не съм сигурен, но ако ПОЧНЕШ ДА УЧИШ мисля, че всичко ще се оправи..

8.   Странно това аз ли съм го писала??? Защото аз съм същата, и аз съм 7-ми клас и аз така се притеснявам, спокойно мила, утре ни е теста по английски език ще ти стискам палци, и да ти кажа едно СПОКОЙНО НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ЗНАМ ГАДНО Е значи на испита по бг аз толкова се бях притеснила, че повръщах няколко пъти - с извинение - щях и да припадна, споко нормално е.
S. I. S.

10.   Не знам защо към момичетата са по-големи очакванията, като после си остават само с оценките, без реални практически знания?

11.   То каквото е имало да се прави явно не си го направила. Единственото което можеш да направиш е да учиш. Учене. Да, учене. Страшно ли ти звучи? То нали за това е училище. Учи-лище. Учене. Айде късмет.

12.   Не се притесняваи толкова. Ще си докараш болест. Трябва да разбереш че оценките не са най-важното на света.