Споделена история от Тинейджърски

Мога ли да играя физическо докато съм в цикъл
Искам да питам мога ли да играя физическо, докато съм в цикъл? Всъщност, това не ми е точно въпроса. Имам едни момичета в класа и когато стане време за физическо те:

" Неразположена съм, не мога да играя... ", ама всички до една. А аз си играя физическо, ходя на танци и на фитнес дори когато съм в цикъл. Сега съм на 14. Имах една приятелка, когато бях в 6 клас и тя казваше " Ако играеш физическо по време на цикъл, ще получиш кръвоизлив? " Пълни глупости, аз не вярвам на това.
Кажете, греша ли като играя физическо, танци и т. н по време на цикъл?

Коментари

1.   Хм, ами аз съм чувала, че ако играеш физическо докато си в цикъл би могло да ти прилошее или да те заболи корема..

2.   Здрасти... Първо - научи още от сега разликата между цикъл и менструация, за да избегнеш някои недуразумения.
Цикълът е периодът между първият ден на една менструация и първият ден на предишната. Повечето жени имат цикъл от 28-33 дни. Смята се за оптимален цикълът от 28-30 дни. Менструацията е към 3-7 дни. Някъде към 14-тия ден на един цикъл е овулацията.
Търси и се образовай. Питай чичко Гугъл относно термините „цикъл“, „менструация“, „овулация“, „забременяване“, „полово предавани болести“. Добре е да знаеш предварително, какво те чака....

Иначе, ако се чувстваш добре, не виждам причина да не правиш спорт по време на менструация. И аз на твоята възраст (от срам повече) не пропусках физическото, но... не мина много време и менструацията стана по-обилна, болезнена и не беше възможно да правя спорт първите 2-3 дни. Най-вероятно момичетата от класа ти или са леко по-развити, или просто си търсят извинение за физическото. Като се замисля, това бяха най-готините часове - ходили сме дори по кафе-та в по-големите класове, а и използвахме времето за преговаряне преди важни контролни, съгласуване на домашните.

Днес съм на 27 г. Правя фитнес в последните дни на менструацията, но за мен лично правенето на спорт в първите дни си е чисто мъчение. Всяка жена си знае тялото, слушай го и няма да сгрешиш. Ако не те боли и нямаш проблем, прави си спорт... но щом се почувстваш зле, извини се и ти - няма лошо, човешко е!

3.   Не не грешиш щом не те боли и не чустваш дискомфорт няма проблем. Колкото до твоите съученички те просто искат да се измъкнат от часа.

4.   №3 защо нейните съученички да нямат проблем с менструацията? Аз на тяхната възраст 1995г ми даваха болничен по време на цикъл 3 дни всеки месец, повръщах и бях с ужасни болки и силно течение. Правех пътека от повръщано от училище до вкъщи. С години по три дни месечно не се хранех, само лежах и се увивах от болки, чак след като родих се оправих. Или на чуждия гръб и 100 тояги са малко.

5.   Да де, имах предвид менструация :)

6.   Можеш да играеш физическо по време на менструация, ако не те боли корема, но щом си добре може. Носи по-големи превръзки, ако течението е обилно, защото може да ти протече. Няма да предизвика това кръвоизлизи, не знам си какво.
*Яса

7.   Когато бях ученичка, използвах менструацията като идеалното извинение да не караме физическо. Явно съм прекалила, защото имах двойка за срока по физическо, представете си :D

Ако не ти е зле, не се преструвай, но ако пък ти е кофти, не влизай, ако ти минава номера, защо не?

8.   Аз си играя и физическо и ходя на тренировки. С това нямаш никакъв проблем. Даже на мен са ми казвали че това е полезно, тоест да се движиш докато си в цикъл, само да не се изцапаш иначе си играй без грижи.

9.   Аз когато съм в цикъл не играя, но преди играех , ако не изпитваш дискомфорт , си играй спокойно нищо няма да ти стане , но ако не се чувстваш добре не играй и готово. :)

10.   Абе може да си играеш!

11.   Амии аз си играех и след няколко мин. м болеше корема.. :)) не мисля, че може да стане кръвоизлив ама....

Момиче на 13 год. :)

12.   Може да си играеш физ, но менструалната кръв ще тече по обилно, все пак има движение и е логично изтичането да е по-голямо. Но ако няма ддвижение става още по-лошо, защото натрупаната кръв изведнъж изтича и не е много комфортно...

13.   Виж, освен да те заболи корема друго не може да стане. Всяко момиче може да прави каквото пожелае, когато е в менструация. Това, че не можеш да плуваш, не можеш да ядеш сладолед, не можеш да спортуваш и др. бабини деветини... забрави ги, който и да ти ги е казал - не са верни. Вече излязаха куп книги, в които подробно се обясняват всички неща, свързани с анатомията на жената. За да не ни питаш, ти препоръчвам да си купиш някоя от тях. Нищо особено и ненормално, просто информация, защото, ако не си добре информирана за собственото ти тяло, ще си задаваш въпроси, които отдавна са " разбулени мистерии" и ще се притесняваш. :)
Момиче на 13

14.   Ами как да кажем на учителя, че не можем, защото аз имам господин и ме е срам.

15.   Можеш да си играеш, не се притеснявай. И аз съм като теб, спортувам и ходя на танци по всяко време, не знам дали е така при други, но съм установила, че точно когато се движа, спортувам и т. н. болката ми затихва и ми става по-добре, а когато си седя на едно място (на лекции примерно-ужас) коремът ми се свива още повече и по-силно ме заболява. Така че продължавай. :)

16.   Аз тъкмо влизам в цикъла. на 12 съм. И утре имам физическо много ми помогнахте и на мен.

17.   Аз лично не играя...Всеки път ми тече много силно и това ме притеснява, когато бягам с късите панталонки...
Зависи...ти си решаваш дали да играеш...

19.   Извинете ако се повторя, защото не четох всички коментари. Значи аз тренирам още от много малка мисля че от 6 годишна, а сега съм на 12 нямам никакъв проблем с менструация, нито ме боли корем, нито глава изобщо нищо. Спортувам и когато съм в цикъл и нямам никакви проблеми.

20.   Може ли да ви попитам как да кажа на господина ми че не мога да играя защото не искам да му казвам, , ооо господине мен ми е дошло"
:D

22.   Аз съм на 13 години и тази година ми дойде за първи път. На мен ми е доста продължително (около 7 дни) и е доста обилно. Много ми некомфортно да играя ФВС, не защото ме боли, а защото ме е страх да не протече. Първо ме беше срам да цъфна пред господина и да кажа, че съм в мензис и си измислях оправдания от сорта на боли ме корема, лошо ми е, кракът ме боли и т. н. Но после разбрах, че това е грешно и следващия час по ФВС просто казах "Господине, може ли да не играя, защото съм неразположена" и той ме освободи. Дано да съм ти помогнала :)

23.   До No. 22 ако се притесняваш да не протече, просто си сложи две превръзки и готово, а до авторката не се притеснявай ти сама усещаш дали можеш или не ожеш да игреш ФВС. Това е от мен Star

24.   Ти чувстваш дали можеш или не, ако ти няма нищо... защо да не играеш?

25.   Така, не бива да играеш физическо в цикъл!!! Първо, ще ти се оцапат гащите, и ако не си носиш разни салфетки и превръзки, работата е....
По-добре да попиташ учителя, а ако не ти позволи, кажи на майка ти да те освобождава от чесовете, като говори с учителя, или ти праща медицински бележки, или бележки, по домашни причини.

26.   Наистина това са пълни глупости! А онези момичета просто се правят на интересни и големи. Без да ти дреме играй си физическо! ;)) Само избягвай да вдигаш тежко, в смисъл, няма да получиш кръвоизлив, но може да те заболи... :)

~Дисни~

27.   Хей aз сън нa 12 и зa 1-ви път ми дойде нa 11. Получих кръвоизлив от фвс. Сегa съм aнемичнa(с мaлко кръв
В тялото)Не игрaй!!! НИКОГA!!

28.   Ами то не се играе, защото можеше цялата да се омажеш, ама ако няма дискомфорт и не се цапаш не виждам проблем :D.

29.   Стига да се чувстваш добре, можеш да правиш всичко.
Аз примерно съм обратно на повечето момичета. Когато ме боли най-много не мога да стоя на едно място. Още по-малко в седнало положение, защото така още повече ме стяга и свива корема. Движението те отпуска. Затова спорта винаги ми помага през менструацията.

30.   Какви са тези глупости, които говорите, когато си в цикъл в никакъв случай не трябва да се мокриш, да танцуваш и да играеш физическо, защото това засилва течението и да..

31.   Мен господина като ме пита защо не играя без да се замисля си го изръсих , че съм неразположена и той ме освободи а някои даже го лъжат така че направи като мен и го изтреляй набързо нищо няма да ти каже .

32.   Аз също играя физическо когато съм в цикъл. Може след часа по физ. да тече малко повече, ако си наемала тежести смисъл например баскетбол ако играете, но това е много далече от кръвоизлив. Така, че играй няма да ти има нищо! :)

33.   Можеш да играеш...
Аз от около 4-5 меца имам (септ.) и играя ФВС

34.   Какви ги питате бе.... Аз правя шпагати, колела и още много неща докато съм в цийъл и нищо не ми се е случвало до сега :дд :)

35.   Ще следя темата защото и аз съм в цикъл и имам ФВС. Но при мен е по зле защото не казах на майка ми защото ме е срам. А пък господина ни по ФВС и майка ми са били колеги и се познават и той може да и каже за цикъла ми.

36.   Да можеш да играеш, но почва да ти тече по-силно, ако те изпитват по гимнастика не е препоръчително.

39.   Попринцип при менструация движението е полезно и няма проблем ако спортуваш-само не се превъртай тогава матката ти може да се обърне лесно и да нямаш деца иначе колкото до съученичките просто не им се играе физическо и в моя клас всичките са така - напълно те разбирам :)

40.   Заглавие: Грях ли е любовта? . Ти си вятъра, с който ме галиш всеки ден. С теб ни събра случайността. Всеки един твой поглед ме изгаря като свещ. Целувам те, защото те обичам. Искам да те прегръщам силно без да те пускам. Искам да усещам аромата ти ден и нощ. Очите ти са като диаманти. Ти си мисълта, с която заспивам и се събуждам. Ти си моята усмивка на моето лице. Ти си моята мечта. Обичам те, когато ми говориш. Обичам те, когато се усмихваш. Обичам те, когато те прегръщам.

41.   ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ. На 17г. съм и тренирам художествена гимнастика от 5-годишна играла съм на състезания по трико (това си е все едно гащи), била съм в цикъл с превръзка мятала съм се като луда хвърляла съм уреди хващала съм ги без грам да се оплача и когато някакви кифли на по 13-14 започнат да ми се оплакват, че не могат да играят физическо ''и щели да получат кръвоизлив'' ми идва да им се изсмея в лицето!! На това му се вика нямам желание.

42.   Здравейте!Аз съм на 13. Не че много разбирам, но ще споделя мнение.
Ако мислиш че можеш да играеш-играй няма проблем. Лично аз не играя защото ме е страх да не се случи някакво протичане.Иначе не ме боли корем(е боли ме ама се издържа)
Надявам се да съм помогнала!