Споделена история от Тинейджърски

Отслабване в краката
Здр-те
Аз съм момиче на 13 год. Тежка съм 49 кг и висока 157..
.... Пробвала съм много диети, обаче след време разбрах, че диетите които спазвам не действат. Проблема е в краката ми... Искам да ми предложите упражнения.
Всяка сутрин правя йога.. После като идвам от училище скачам на въже-10 мин... Правя упражнения 10-15 мин... Танцувам-15 мин.
КОЙТО ИСКА да ми предложи и диети.. Благодаря предварително

Коментари

1.   Ти си прекалено слаба за твоя ръст - идеалното тегло за теб е около 56 кг.
Върху костите на краката и под кожата има 2 неща - подкожна мазнина и мускули.
Според теглото, което имаш надали става дума за много подкожна мазнина. Тогава остават мускулите.
Как си мислиш че краката ти ще отслабнат, ако правиш непрекъснати упражнения на тези мускули???
Ако не си чувала, с упражняване мускулите се развиват и стават по-големи, а не по-малки.
Иначе казано, правиш краката си по-мускулести и ще изглеждат по-набити.
Диетите нама да ти помогнат - напротив - ще повредят здравето ти - няма на къде да отслабваш повече от това.
Ако правиш диети на тази възраст когато тялото ти расте активно, това означава че го лишаваш от хранителни вещества и рискуваш да повлияеш на собствения си растеж и то по неблагоприятен начин.
Ако не си харесяваш краката - изчакай някоя друга година да израстеш на височина и те ще се издължат и ще изглеждат по-слаби.
Ако искаш да помогнеш на фигурата си - не се занимавай с диети - храни се пълноценно - сложи още 4-5 кг отгоре, спри упражненията специално за краката и почни упражнения за равномерно натоварване на цялото тяло. И имай търпение - всичко ще си дойде на мястото!

2.   Колко такива теми ще пуснеш, дете?

3.   Авторката:
Благодаря ти, за коментара :) (номер 1 )
Кво искаш да ми кажишш ( Номер 2 )??

4.   мисля че не 56 а 62 63 кила трябва да си

5.   аз съм 170 см висок и съм 60 килограма и ако ме видиш на живо ще мислиш, че съм поне 65-70, така че твоето тегло е напълно нормално за твоя ръст :)

6.   Авторката:
Мерси за коментарите, но моля ви предложете ми упражнения :))