Споделена история от Тинейджърски

Накъде е моя път?
Здравейте хора! Виждам, че тук всички сте много мили и взаимно си помагате, затова се надявам и на мен да помогнете. Моята история вероятно не е толкова сериозна, но за мен е неразрешима загадка. Аз съм на 17 години и живота вероятно е пред мен. Проблемът ми е, че незнам по кой път да тръгна. Незнам какво да правя с живота си. Явявам се нещо като най-отговорната в моята компания и помагам на всички с разумни отговори на въпросите им относно любовта, живота или нещо друго. ( не се хваля, но просто винаги ми казват, че много им помагам относно тези въпроси и приемам, че са искрени). Лошото е, че казвам това, което мисля, но не и това, което чувствам. Понякога имам чувството, че съм на 70 години, а не на 17. Чувствам се все едно съм си изживяла вече живота и сега ми предстои дълга почивка, но това не е тъка. Сега е времето, в което трябва да реша какво да бъде мястото ми в този живот и към какво да се стремя, но нямам никаква представа за това. Сега съм 11 клас и догодина завършвам, а незнам дали ще продължа да уча или не, незнам какво. Ако днес реша да направя едно нещо то утре ще се заема със съвсем друго и винаги се лутам между такива крайности, които нямат нищо общо помежду си и аз няма за какво да се хвана. Дори и не искам да имам приятел, което е много странно на моята възраст. Никога не съм имал дълготрайна връзка и не виждам смисъл в това. Никога не съм обичала някой, а и си мисля, че все е ще е рано за това. Мисля си, че имам толкова много време, за да осъществя всичко, което поискам, но аз дори незнам какво е то. Всичките ми приятелки си имат поне по една идея за живота си, но когато ме попитат каква е моята идея, аз си нямам ни най-малка прдстава за това. Имам усещането, че накрая ще трябва да решавам много проблеми наведнъж и ще избера най- глупавите решения. Не искам това да стане така, но си мискя, че каквото и да избера в следващия момент винаги ще намеря нещо по- добро и ще искам да избера него, но ще е вече твърде късно. Незнам и защо винаги става така, че мога да дам отговрите на всички въпроси, освен на тези, които си задавам аз. Незнам и защо съм толкова непостоянна. Това вообще ще се промени ли или цял живот ще вървя в толкова различни посоки? Наистина уважавам способността на всеки човек да се променя и да търси път към по-доброто, но когато тази промяна е съчетана с непостоянство това не е на добре. Не може цял живот да съм толкова непостоянна и не го искам, но незнам как да го променя, защото винаги когато искам да се променя...се променям..., но това е твърде често. Моля ви не да ми кажете какво искам, а как да разбера какво е то. Наистина се надявам да ми помогнете. :)

Коментари

1.   Проблемът ти е, че постоянно мислиш за това. Спри да го правиш и си живей живота, защото той наистина е пред теб. Всичко ще се нареди, не се плаши.

2.   Колко много приличаш на дъщеря ми. Умна си, насочи се към психологията. Това определено може да ти бъде професия докато се намъдруваш и откриеш себе си. Поемай повече отговорности за да си доволна от себе си, да не си умръзнеш. Не бои се ти ако не си избереш живот, той ще те избере.

3.   Здравей,
Аз съм на 22 години и когато бях на твоята възраст по същия начин мислех като теб. Дори и за гаджетата .Те не са най -важното в този живот! Тинейджърската любов е красива, но много наранима!

Спокойно!
Всичко с времето!
Успех!

4.   Номер 1 е напално права, но ако се пак не успееш просто намери нещо, за което да се хванеш и да те заинтересува помисли варху поговорката любовта прави чудеса.

5.   Наистина прекалено много ги мислиш нещата. На тази възраст е нормално да си непостоянна и да не знаеш все още какво искаш от живота. Аз на 18 и тая година завършвам а още не знам какво ще правя от тук нататък. Но колкото повече мисля толкова повече стигам до задънена улица. Така че не мисли а действай.

6.   Вгледай се в себе си, мило дете, защото там някъде вътре в теб се крие отговора на въпроса ти. Довери се на вътрешния си глас и го следвай уверено и без страх - той със сигурност ще те изведе на правилния път!
Бъди щастлива и имай вяра!
Имам и лекото предчувствие, че вече знаеш какво да правиш, но най-важното е да вярваш в себе си, успех!