Споделена история от Тинейджърски

Неморално е за мен 15-годишна да правя секс!
Здравейте! На 15 години съм, близо 16. Тъй като четох доста подобни истории, реших и аз да споделя своята и да поискам съвет. Ходя с приятеля си вече 6 месеца (като това не е преподставка да спя с него) и все още съм девствена. Не ме е страх да го направя, но е неморално за мен, 15-годишна, да прави секс. Просто възрастта ме притеснява. С него сме говорили доста на тази тема и той е готов да ме изчака, за никъде не бърза. Любовните игри, милувките и целувките са страхотни. Винаги успява да ме възбуди, много е нежен и винаги си тръгвам мокра след такъв вид акт. Не ме е страх да го направя (пак да кажа), знам, че ще боли и че при всяко момиче е различно, не се страхувам, но пак повтарям, че ме притяснява възрастта ми. Чувствам се готова физически, но ума ми казва, че е неморално. Как да премахна това чувство? Особено след като се начетох на всички подобни истории, имам чувстсвото, че съм с по-странен вид мислене, по-старомоден...

Коментари

1.   Момче 20 : Щом той е готов да те изчака колкото трябва, физичести си готова, а си казваш не.. Какъв е всъщност проблема? Ще ти прозвучи банално, но и ти незнаеш какво искаш!

2.   Какво съвпадение!! :д
Аз също съм момиче на 15 год. и също съм с приятеля си от 6 месеца! Докато четях това което си написала имах чувството че съм го писала аз, с изключение на това че аз съм наясно че това не е възрастта за секс. Не мисля че си с "остаряло мислене"!! Аз също съм на мнението че възрастта ми не е подходяща за началото на каквито и да е сексуални актове. По-добре се вслушай в съвестта ти ;)! Иии едно съветче- потърси из гугъл за петинг ;)

3.   Толкова е просто...направи го когато си готова..това е. Проблема на малките които правят секс не е че не са узрели физически. Проблема е че са неотговорни. Ако се чувстваш достатъчно отговорна за такъв вид акт - направи го. Ако не, чети по темата, провери какви рискове крие, прочети за начините на контрацепция и т.н. Защото секса не е само удоволствие, а и огромна отговорност и може да промени изцяло живота на човек.

4.   Момиче, това момче е свястно.. или поне така ти го описа, щом ще те изчака и те разбира, направи го само ако искаш! момичета на по 11/12/13 години почват а ти си почти на 16 и то не с някой си ами с човека, когото обичаш! :)) ти си решаваш, но ако искаш, няма смисъл да чакаш и ако си сигурна! Успех :*

5.   Правилно си мислиш ! А щом приятелят е готов да те изчака по-добре ;)

7.   За да е по-хармонична една връзка трябва да има и духовна и физическа любов, но все пак избора си е лично твой. Да знаеш всяко момче рано или късно ще иска да те вкара под завивките а и не е толкова страшно :) PEACE

8.   Изобщо не си със странно мислене. И за мен това е неприемливо момиче на 15 да прави секс. Аз лично съм на 14 и не съм си помисляла за секс. А при положение че има и по лоши случай. Първият път на една позната е бил на 11 с момче на 16. Това направо не е нормално. Не си измислям и знам от момчето това, а момичето не отрича.

9.   Духовна връзка има, физическа - донякъде. Той наистина е страхотен, но предпочитам да стана на 16 поне. Благодаря ви искрено и се радвам, 1е не само аз мисля така ! Продължавайте да давате мненията си по въпроса. Благодаря предварително :* !

10.   Нещо не си наясно с думата "морал". Прочети за нея не можеш да сториш неморално нещо с/на себе си. Моралът е отношение към хората, преценяват се действията на друг, дали са морални.

11.   и аз съм на 15 и тази година правя 16 и също не съм правила секс още. Приятеля ми е на 20 колкото и невероятно да звучи с него сме от 8 месеца и той също е готов да ме изчака колкото е необходимо. Обичаме се но аз също като теб не мисля че трябва толкова рано да почваме с сексуалния живот ще изчакам да стана поне на 16 и тогава ще видим какво да правим. Успех :)))

12.   Ако се чувстваш сигурна с него и си решена за тази стъпка го направи, но според мен още ти е рано :)

13.   Рано ти е. Мозъкът ти работи по-добре от тези на съвременните тийнейджърки, затова не сглупявай в последния момент и му се доверявай до края. Нямаш напрежение, защото и приятелят ти е готов да те чака и не те притиска. Тогава какъв е проблема? Човек първо се обучава, после си устройва живота и тогава идва връзката секса. А днешните млади научават нещо криво-ляво, после забременяват и накрая свършват с нископлатена работа и дете на главата си. Затова се чака, докато се ограмотиш достатъчно и проумееш важните уроци на живота. Помнете - всяка може да си отвори краката, но сексът не е само това...

14.   Най-кратко - сексуалното съзряване не е само физическо, а и психическо. Щом ти се замисляш за това, щом все още не си го направила, значи не си готова от пхисическа гледна точка. Практически тялото съзрява на възраст 13-14 години, но това не значи, че и психически индивида е готов за това.

PG

15.   Секса не е всичко но и без него не може достатъчно сте големи да си фащате гаджета а сте малки да загубите дественноста си закво тогава изобщо тръгвате с някой като не ви е страх да ви...

16.   Права си! Не ти трябва да го правиш толкова рано.

17.   Наистина не мисля че е проблем след като се чувстваш готова да го направиш а и дали сега или след 2 години примерно е едно и също.