Споделена история от Тинейджърски

Бягство от дома! А сега накъде?
Аз съм Blue, и съм на 16 години. Силно желая да избягам от дома и да тръгна към нови и непознати земи. Исках да отида да живея в Тибет, обаче проучих подробно въпроса с документите и няма как да стане, защото в Тибет не пускат чужденци да живеят, за да запазят по-добре уникалната си религия и философия. Страх ме е да отида в Африка, защото съм само бяло момиче... А така искам да избягам от този реален кошмар в който живея! Имам много проблеми с родителите си, защото не ме разбират.

И нямам предвид проблеми като "не съм си оправила стаята, не съм си почистила масата... ". Имам предвид сериозни проблеми свързани с много викане и каране. Дайте ми някакви предложения за държава, в която мога да избягам. Готова съм цяло лято да работя, за да си изкарам пари за билет! Само ми е нужна дестинация, по която да поема. Благодаря ви предварително! Blue16

Коментари

1.   Ами да ти кажа никъде не може да отидеш тъй като си на 16 години поне за чужбина.

2.   Не бяягай. По-добре се опитай да си решиш проблемите, колкото и да е трудно.

3.   Америка

4.   Нали знаеш страната на неограничените възможности - Ню Йорк
Може в Германия, Беларус, Полша, Италия.
Откъде пък ти хрумна да ходиш в Тибет?

5.   Виж.. не трябва от сега да бягаш от проблемите! поговори с вашите.. кажи им как се чувстваш и ако трябва отиди при някой роднина ( ако не те разберат ), но в друга държава!!? !? . Това е голяма стъпка и ти е нужна подкрепата на близките. А не избягването им! Но иначе мисля, че САЩ е доста добре ;) А иначе не помисли ли.. къде ще живееш, учиш!? То не става със щракане на пръсти ;)
* Флу * 12 год.

6.   Албания

7.   Нова Зеландия

8.   Холяндия, Амстердам. Испания, Палма де Майорка. Това е от мен.

9.   Ако все още не си избягала не го прави!!! Ако си върни се назад! Колкото и да не го осъзнаваш в къщи си на най-безопасното място. Особено на тази възраст още повече си и момиче. Ти дори в съседния град да отидеш вече си в опасност. Мъжете, сутеньорите и лошите момчета които са невероятно много дори в компанията ти може да има такива за които не подозираш само такива като тебе чакат. И аз бях като теб повярвай само Бог ме е пазил да не се забъркам в някоя беля. На косъм си да станеш прости тутка или бяла робиня а дори не го подозираш. Колкото и да са лоши родителите ти животът в къщи ще ти се стори рай ако знаеш какво те чака навън.

До 18 години стой си в къщи! После внивмавй, момиче си много е страшно на днешно време сам в света. Има хора които уж ти подават ръка а в същото време искат да се възползват от теб за лична облага. Никой не дава нещо за нищо! Нямай доверие на никого! Може да звуча като родителите ти но повярвай това е самата истина. Мъчно ми е за теб защото и аз съм била в подобно положение но слава богу ми се е разминало. Хиляди момичета са били на твоето положение и в момента са напълно пропаднали, къде доброволно, къде не.

Моля те не прави глупости за които после 100% ще съжаляваш. Животът не е филм с HAPPI END! Нямаш пари, не си пълнолетна, нямаш необходимото образование, само като отидеш за фалшиви документи и гадните "акули" вече са те надушили. Американската мечта е само по филмите. Пак ти казвам в къщи може да е гадно но навън е многокранто по гадно. Моля те остани си в къщи!

10.   По-добре потърпи малко (докато не станеш на 18). Знаеш ли някакъв език, какво учш в момента и един последен въпрос ... Сериозно ли искаш да избягаш .... не бях чел такова нещо и на мен ми са се карали супер яко, но на другия ден нещата вървят нормално.
Виж къде е проблемът? в теб или в родителите ти. Потърси помощ от експерт. има много телефони (някои дори безплатни) където можеш да попиташ за подобни неща ;)

12.   Абе момиче що не си седиш на д -то и като отидеш какво да не мислиш, че е лесно както тук.. ами представи си там какво може да стане това е друга държава, колко момичета ги пласират в чужбина като проститутки и какви ли не.. за това стой при родителите си и недей да правиш глупости, че може много да съжеляваш не гледай само от тази страна, че е красиво и хубаво и, че вашите няма да ги има помисли там какво може да стане ОСВЕН ДА МИСЛИШ ЗА НАЙ - ХУБАВОТО, ПОМИСЛИ И МАЛКО ЗА ЛОШОТО

13.   Да, в Тибет и Африка те чакат с отворени обятия да ти покажат чудните си райски земи... Животът е труден навсякъде, повярвай ми, още повече като си сам... Вземи се стегни и стига гледа филми.

14.   Може да отидеш на друго място в китаи доста е голям