Споделена история от Тинейджърски

Депресията, през които минавам всеки ден
Здравейте 16 годишно (след 2 месеца почвам 17) депресирано чувстващо се като плужек и нямащо причина да живее.

Съшата банална история за момче на 17 без приятелка (нямал съм до сега) с много познати и 3-4 приятели които имам за истински с проблемно семейство безкрайно обичаща майка и баща пияница който си е изпуснал шансовете в живота и затова сега неможе да ни осигури бъдеще на мен и сестра ми.

Изглеждам обикновенно докато мойте приятели са доста добре изглеждащи и това до някъде ме комплексира(смисъл не си избивам комплексите просто сравняли се с тях и ми става тъжно защо не изглеждам не много малко по-добре) щото всички са сменили по няколко момичета не ми е приоритет да си хвана приятелка но нуждата се усеща.Обичам да чета книги обичам литературата обичам да спортувам по-специално да играя футбол но ми харесва и фитнеса и лостовете имам невероятно чувство за хумор(време за реклами) тормозя си главата с кви ли не излишни теми кво става с страната ни господ съществува ли или просто е начин на "някой си" да ни управлява.
Обичам да мисля над такива неща обичам да анализирам такива теми и честно да си кажа замислиш ли се над живота ти става много тъжно обичам да анализирам и хората смешно ми е като си говоря с филмирани тийнове които си мислят че им вярвам на екшъните които разправят.Мразя училището особено някой от супер тъпите учители добре съм (под добре имам впредвид 5-6 като оценка) като цяло само по-няколко предмета бе/литература история английски и още 1-2 другите са ми безкрайна дупка от скука.Човек на думите съм кажа ли нещо спазвам го затова мразя лицемери и тем подобни въздухари а едно от най-лошите ми качества е че мразя и себе си (външния си вид) както и да е просто исках да споделя с някой.(имам още много да кажа но просто ще ви отегча)

Коментари

2.   Относно темото дали съществува Господ или това е начин някой но ни управлява, искам се замишлиш над тези думи "ВСИЧКО СЕ ВРЪЩА" при мен винаги е така, направя ли лошо то ми се връща даже удвоено, направя ли добро също ми се връща с добро. Аз мисля че има Господ,защото когато искам нещо силно с цялото си сърце(което е рядкост при мен защото характера ми е гаден) то става.

Аз съм сигурна че дори и да не е точно Господ, си има някаква сила КОЯТО ВСИЧКО ВИЖДА И ВСИЧКО ЧУВА. Аз също много обичам да анализирам такива теми, да си вадя изводи и заключения и т.н. преди и аз го правех често но случайно попаднах на една мисъл в интернет която ми помогна да се откажя да размишлявам върху такива неща >"Не се опитвай да разбереш всичко, някой неща просто не саот значение!"<

А колкото до общуването и аз бях аутсайдер и все още се мъча да се съвзема и мисля да пробвом като не си го вглабявам и просто се старая да бъда себе си, да отстоявам себе и казаното от мен (естествено ако е приказка на място а не някоя простотия), също така уча повече, гледам да печеля доверието да хората и ДА СЕ БОРЯ!

3.   Да не ти пука че нямаш гадже аз като нямам приятели какво да кажа.Всички си ме мразят и обиждат а нищо не съм им направил.

4.   Не трябва да ти пука просто бъди себе си с времето ще си намериш и свестно момиче ;)