Споделена история от Тинейджърски

Защо ме сърбят гърдите?
Здравейте, аз съм момиче на 13. Гърдите ми започнаха да растат като бях някъде на 11. Не че се развиват много бързо, даже напротив много, много, много бавно растат. На всичките ми приятелки като започнат да им растат, израстват бързо и след това спират и продължават нормално. Това малко ме тревожи но въпросът ми е друг-защо толкова много ме сърбят?

Мама ми каза, че на нея като са й растели много я болели. При мен не е така, обаче много ме сърбят. Понякога дори ме е срам да ходя с малко по-големи деколтета, защото от толкова чесане се зачервяват. Искам да попитам дали има и други с този проблем и ви моля да не пишете обидни коментари все пак ако не можеш да кажеш нещо хубаво не казвай нищо.

Коментари

1.   Може би кожата ти не издържа на растежа. Мажи за всеки случай с бебешко олио или някакво мазно кремче, за да предпазиш от стрий . На мен нямаше кой да ми каже и сега се чудя как да се отърва от стриите. А и няма да ти навреди със сигурност мазането, можеш да очакваш само положителни резултати.
Gv.

2.   Сигурно от това, че растат. А да не си алергична към нещо - препарат за пране, някакъв вид тъкан? Там кожата е доста нежна и може да е и от това. Или от някакъв лосион за тяло примерно.

3.   На 26 съм, отдавна спряха да ми растат гърдите, но също много ме сърбят. Понякога ме е срам от приятеля ми, когато съм ги разчоплила повече. Не знам на какво се дължи това, но много ще се радвам ако тук има някой който знае.

4.   Това е съвсем нормално не се притеснявай толкова ;)).. Мажи се с някъф крем и ще се оправиш!!

5.   От авторката: мерси много. Ще се радвам да чуя и други мнения

7.   Ами, ако имаш цикъл е много вероятно да те сърбят за това. Тоест ако примерно цикълът ти идва на 25 и около 21 някъде започнат да те сърбят, тогава не се притеснявай. Т. е. гледай дали постоянно те сърбят или е около цикъл.. ако е около цикъл, ще спрат спокойно, около 15-16 вече дори не помниш за сърбежите. Но има и друга възможност, просто да растеш и затова да те сърбят..

8.   Офф, къпи се ВСЕКИ ден и се мажи с лосион за тяло.
Или те сърби от пот, или от това, че кожата ти е много суха.

Хората до тук са ти го казали това за лосиона, к'во толкова не разбра, че ще си се радвала и на други мнения? !

9.   И аз съм на 13 с тази разлика че аз нямам никакви ама никакви гърди. Много ме сърбят и също така и ме болят но казват че се дължи на растежа им. Аз се притеснявам повече от това че на мен не ми растат. Но спокойно нищо ти няма :))

10.   Не се притеснявай и аз съм на 13 и мен ме сърбяха това защото растем

11.   Мила в момента още ти растът, всъшност е по - хубаво, че те сърбят отколкото болят, аз съм на 14 и ме сърбят когато съм преди цикъл, спокойно, няма нищо странно.
S. I. S.

12.   От авторката: благодаря много на всички. До номер 8: аз се къпя ВСЕКИ АМА АБСОЛЮТНО ВСЕКИ ДЕН СИ ВЗИМАМ ДУШ ДАЖЕ АКО ИМАМ ВЪЗМОЖНОСТ И ПО ДВА.

13.   Виж! Аз съм на 11 и моите гърди ме сърбят. Питах мама какво ще чувствам като ми растат. Тя ми каза също като на теб, че ще ме болят, но напротив... Мен не ме сърбят гърдите а зърната. Като ги чеша имам чувството, че започва да тече кръв.