Споделена история от Тинейджърски

Не мога да се харесам на никой :(
Здравейте, аз сам момче на 14 години и още не мога да си намеря моята половинка. Приятели са ми казвали "Спокойно, и на теб ще ти дойде времето", но аз всяка вечер като си лягам и оставам с мисълта, че никога няма да намеря моята любов, ето и причините...

"Той е грозен"
"Той не е забавен, а е тъп и т.н."

Не че ми пука, ама искам някак да накарам някой да ме хареса, а не мога, просто всички ме отбягват, аз лично си се харесвам :D. Не мога да си го позволя да се обличам с маркови дрехи, като Адидас, Пума и други. Все си повтарям, че ако носех някоя маркова дреха ще ме направи по специален. Искам някой да ми каже, как да привлека вниманието на момичетата.

Това е! :(
Моля коментирайте :(

Коментари

1.   Xaxaxa осъзнаваш ли, че си едно дете на 14? Явно не си...

2.   А ти интересуваш ли се от тези, които казват:
"Той е грозен"
"Той не е забавен, а е тъп и т.н."?
На тази възраст момичетата са ми ясни. Знам какво харесват - най - хубавото момче е това с най - хубави дрехи и прическа. Не ти трябва да се харесаш на която и да е. Приятелите ти са прави - трябва да намериш тази, която да те хареса както ти се харесваш, така ще разбереш че тя е подходяща за теб ;)

3.   Няма страшно. Колкото и гадно да се чувстваш сега - ще отмине, ОБЕЩАВАМ. Лошите мисли, които са те връхлетели идват заедно с пубертета и си отиват с тях.

А един по-практичен съвет - за да се харесаш на някое 13-14 год. момиче не трябва да се стремиш да й се харесаш. Колкото повече усилия полагаш и колкото повече се тюхкаш, толкова повече ще се "сдухваш". Забавлявай се и остави нещата сами да си дойдат на мястото. Бъди себе си и си вярвай! Позитивното мислене на никого не е навредило.
ПОЗДРАВИ

4.   Никой не е казал, че са нужни маркови дрехи, просто се обличай добре и астравагантно. А и ако се понапънеш ще се справиш и с уроците, аз съм също на 14 и знам че някой предмети наистина не са интересни, но ги уча и имам само 6. УСПЕХ.

5.   Благодаря за полезните съвети, ще ви послушам!

6.   Аз съм момиче и съм също на 14. Какъв ти е проблема
просто си малък. Момичетата на тази възраст просто харесваме по-големи момчета на 16,17,18. Ама това че те
отбягват попринцип си е притеснително. Имам един съученик който всички го избягват и това е защото не е
мн комуникативен и в единичните случаи когато казва нещо то е мн тъпо и не на място.

Относно дрехите не е важно да са маркови има мн имитации и по-евтини дрехи
които мн хора носят и по-богатите дори не могат да определят дали са скъпи или евтини. Носи нещо с което да се чувстваш комфортно (ама не всеки ден анцуг или нещо още по-абсурдно). На тази възраст само най-готините момчета имат гаджета така че като не си такъв няма да станеш за един ден. Изчакай малко да не си единствения на света дето си няма приятелка.

7.   Сп0к0 а3 съм момче също съм На 14год. и си нямам никой ;[ ... и п0вечет0 мои прияТелки са таКа ;]

8.   Тука само момчета уе :D не са важни толко дрехите дали са маркови или са на пума или на адидас просто трябва да са ..как да са изразяя .. яки ..сеш ли се ? :П

Квото е фешън, и вярно е момичетата (повечето) не харесват някакви момчета дето не вдигат главите си от учебника или не могат да те накарат да се смееш .. дори ти да си такав има и много момичета който харесват такива момчета, не се притеснявай .. (аз лично не :Д:Д)

Но и не се старай да си някой друг, бъди себе си , всеки има своя чар и чувство за хумор .. бъди себе си :)
аз харесвам момчета който са себе си не се праят на "кой съм аз" .."вижте ми кецовете, от конверс са" .."новия ми суитчър струа 100лв" и тн. .. както и приятелките ми ...
ако си падаш лудичък спокоо харесват те но се правят на недостъпни :P

9.   Напротив, 100% повече съм забавен от другите момчета които познавам. Карам ги да се напикаят от смях :P

10.   Тогава просто се правят че не те харесват .. (мое мнение :P)
Аз бих те харесала .. изглеждаш симпатичен :P
номер 8 ;p

11.   Оо я стига.. Като почнете и вие "никой не ме харесва", дрън- дрън ;D
Аз пък съм на принципа, че има поне един човек, който ти симпатизира без ти да и наясно.
Споко, за всичко си има време.

Поли

12.   До номер 11:
Права си :P
.. 100% съм сигурна че има поне 5..!
просто ти не знаеш, че те харесват .. аз пак ще ти кажа че всеки си има свойте хубави и лоши черти и всеки си има своя чар, не си мисли че поне на едно момиче не си симпатичен
сигурна съм че има поне 50 души на който си им симпатичен .. на мен ми изглеждаш симпатичен .. стига си се измъчвал
по едно време и аз си мислех офф никой не ма харесва ;(;( .. на никой не му пука за мене .. ама не е било така .. не е нужно всеки ден да ти казват "обичам те "за да се разбере че даден човек държи на теб ..
аз например без да те познаам мн добре мога да ти стана приятелка (не ф тоя смисъл дет си мислиш) .. за кой смисъл на думата си мислиш изобщо :D :D

13.   Мен ме кефиш :)

14.   ами излизаи повече

15.   Излизай повече навън с приятелки и най-важното БЪДИ СЕБЕ СИ !!! :)

16.   В едно трябва да си сигурен-няма да те харесат,заради едните дрехи,прическа или каквото и да е. Някое истинско момиче ще те "избере",защото си добър,заравен... С риск да обидя някой,ще кажа,че само кифла би харесала по-голям... сага ще ти обясня какво имам предвид.
Някои момичета си казват " ако не е поне година по-голям - не става" ,за тези момичета говоря...аз бих харесала и някой,колкото мен,но някой път,просто,се случва да си харасаш някой по-голям-стига това да не ти е приоритет.

Надявам се,че бях достатъчно ясна и тези, който имат по-големи приятели,няма да се засегнат. А и още си на 14,имаш време и време... бъди себе си и ще те харисват,бъди естествен :)
Сиво

18.   Мога да дам няколко съвета как да си свалиш гадже:
1. В продължение на две седмици по 15 мин. на ден разказвай вицове на въпросното момиче.
2. Гледай да не обикаляш около къщата и. Изглежда плашещо.
3. Като разказваш вицове гледай да не си душата на компанията около теб и момичето (ще те намрази).

Това мога да ти кажа засега.:)
Успех!

20.   пишa cи c eднo мoмичe пo skype мнoгo я xapecвaм
нeзнaм ?a? дa и гo ?aжa

дaйтe cъвeт

21.   бате и аз съм така :( много съм срамежлив и като тръгна да говоря с някое момиче и винаги оплесквам нещата и изглеждам тъпо... :Д пък и попринцип имам малък проблем с запознанствата и приятелствата ...

22.   С едно момиче трябва да се държиш както се бе си не е нужно да си с маркови дрехи или не. Ако момичето е за теб ще те хареса и с дрипи.

23.   Споко а аз на 13 и нямам гадже но не ми пука като станеш на 15 или 16 може и някое момиче да те хареса не се притеснявай.

24.   Шшшшт да не съм те чула! Ти си на 14, бе чадо, аз съм на 13- момиче. Нямам гадже, само че аз и не искам *-* :D... за какво ти е. Въобще ква ще е тая любов на 14- натискане, езичета... секс- в грешка си. Оп, чек може да си от милите- държане за ръце, прегръдки, целувки... ммм не.
Демек???
Айде дишай, хубав грозен, майната му, мен пък ме водят за забавна и нищо не се постига, освен половината свят да не те взима на сериозно, ако евентуално им кажеш нещо такова.
М/д дрехите няма да ти помогнат, пич. Повярвай ми като видя някое момченце, с 1тубичка гел на косата, парфюмиран повече от мен, в маркови дрешки (т. н. няма да изреждам че стана утре), направо ми иде да го замеря с тухла.
Кви дрехи кви 5 ллева, живей си живота, забавлявай се, излизай, ако толкова си измрял за допир на момиче отиваш до някоя и почваш със, , Здрасти! ", тя също ще каже нещо от този род, после ти може, , Кво стаа? " :D (Бъзикам се). Отпусни се и бъди себе си, не се представяй за друг, просто себе си, така поне ако те хареса ще си пада по теб, а не по измисления от теб образ.
Айде успех, мне не съм толкова луда колкото изглежда, може да ми имаш доверие.

25.   Аз съм момче на почти 18г. И досега честно казано не съм си имал гадже. Споко и твоето време ще дойде, и аз много искам да се целувам дълго и страстно, искаме ми се да прегърна на момиче което съм влюбен. И сега съм много влюбен в едно момиче което е на 14. Но незнам как да я впечетля, защото съм срамежлив. Имам и скаипа и от време на време си пишем. Ако може да ми дадете съвети.

26.   Всички коментари са вярни.. Не е нужно да си с маркови дрехи и да се правиш на такъв какъвто не си ; ) Аз съм на 14 и нямам гадже.. но не ми и много трябва ;ддд Но може да се каже, че харесвам момчета най-вече с чувство за хумор.. трябва ли да е ''прекрасен'' че да го харесам.. Ето сега например един с 2 години по-голям се навърта около мен ии се прави на готин.. а всъщност не е! Пък и наистина още си малък.. Но съм обедена че ще намериш своята половнка ; )

27.   Аз съм момиче на 16 и аз все още не съм срещнала подходящ човек, въпреки че приятелките ми вече са имали по 5-6, но не губя надежда, че един ден и аз ще открия любовта

28.   Приятелю аз ще ти дам един съвет преживян от личен опит. Аз също бях от така наречените ''балъци''. С времето ще се отракаш, момичетата ще почнат да ти обръщат внимание. Най-важното е не се влюбвай!!!

29.   1. Бъдете умни и хитри!

На сладураните им е писнало от идиоти, ползващи шаблони от типа "От баницата с късметите ми се падна "бебето". Айде след даскало у нас...? " Просто бъдете естествени, бъдете себе си и най-важното - бъдете забавни! Не е нужно да назубрите няколко вица тип "Къци" и постоянно да "тероризирате" "жертвата си". Просто бъдете уникални, оставете се на въображението си и импровизирайте. Бъдете креативни! Това е голям плюс.

2. Изслушвайте я внимателно!

Момичетата обичат да говорят най-вече за себе си! Задавайте им въпроси. Интересувайте се от това как е минал денят им, какво се е случило с тях напоследък. Разбира се, гледайте да не ставате досадни. Оставяйте ги те да поемат инициативата в разговора. Избягвайте да "дърпате" дълги речи, свързани със себе си. Не се хвалете! И не се правете на "голям герой". Винаги я изслушвайте и гледайте да й следите мисълта (колкото и да е трудно това понякога). Така тя ще разбере, че се интересувате от нея и ще ви приеме като "приятелски настроена натура". А това определено ще ви е от полза. Границите падат, ала бала, и с малко повече късмет, може и да успеете да свалите нещо...

3. Бъдете винаги положително настроен!

Не си позволявате в никакъв случай да се оплаквате пред нея! Все пак, вие сте силния пол, нали(поне в учебника по биология така пише)? Говорете за времето, за птичките, пчеличките, но не и за това как сте станали в 6 часа сутринта за училище, 30 мин. сте чакали глупавия миризлив автобус "Чавдар", приблизително от времето, когато баба ви е била ученичка, заради който си закъснели и сега ще ви водят на съвет заради натрупани 5 неизвинени отсъствия. Предварително си намислете "положителни" теми, за които можете да говорите (е, все някоя обща тема трябва да имате). Винаги бъдете реалисти, но и оптимисти!

Спазването на тези "неписани правила" гарантирано ще ви изкачи в класацията или поне ще ви "издигне" в очите на сладураната/ните.

30.   Ох, и аз съм така, само че съм момиче на 13. Никога не съм имала гадже, а сега момчето, което харесвам на ми обръща никакво внимание. Познаваме се от 6 години, излизали сме заедно, като бяхме по-малки ме харесваше /аз тогава не го/, а сега се прави, че не ме познава. Приятелките ми ми се подиграват, че никога не съм си имала гадже, но какво да направя... няма като тях да се хвана с някой, който не харесвам. Знаеш ли, за мен няма значение момчето с какви дрехи, с каква прическа е или дали е грозно или хубаво. Например, на момчето, което харесвам повечето момичета му казват, че е грозен и т. н., но за мен си е хубав. Не ходи с маркови дрехи, не използва 100 туби гел... , но аз си го харесвам. Ако момичето те харесва истински, ще те харесва и с дрипи. Голям плюс ти е, ако си забавен.

31.   Добре че скоро си заминавам от тая страна, че вече нелепата заблуда на малките деца ме плаши. :/

-Death_Blade

32.   Ами, -Death_Blade, и в другите страни децата са така...

33.   Пич, навлизаш в пубертета, нормално е да се чувстваш така. Не си насаждай излишни комплекси, защото после може да имаш проблеми в общуването. След време като станеш на 18-19, ще си кажеш "еди си кой има кола, пък аз нямам, затова не ме харесват"... нищо общо с истината. От моя приличен опит мога да ти кажа, че ако си свястно момче няма да имаш проблеми с жените, още повече на твоята възраст сигурно има и нормални момичета, за които не всичко "се върти около Мол-а". Щом се харесваш, значи проблеми нямаш... просто бъди себе си и се дръж с хората, така както искаш те да се държат с теб. Винаги е имало разслоение и без да си "върха на сладоледа" пак можеш да имаш готини приятели и хубава и точна приятелка!!! :)
Р. 22г

34.   виш аз съм момиче можеби по различна от другите но имам право на мнение нали аз съшо не сум си имала гадже и съм на 13 и мисля че просто трябва да си по уверен и не търси половинката си тя сама ще те намери ти си готин човек иначе аз харесвам високи маже с тъмни коси и тъмни очи но гледам повече характера на момчето от колкото външния вид... :Д

35.   Пич, пусни си дълга коса с бретон в стил Емо. Аз съм момиче на 12 и ти казвам, че повечето момичета си падат по такива. Отива на повечето момчета.

36.   Аз съм момиче на 14г.
Не се тревожи че нямаш гадже, не се прави на това което не си. Просто бъди себе си :) Аз лично не гледам момчетата по дрехите. Гледам ги отвътре. Всеки човек е уникален по свои собствен начин. :) Ти си едно страхотно момче, просто трябва да имаш самочувствие! И не обръщай внимание на хората, които те обиждат те го правят защото ти завиждат! :)

37.   хехех ако те познавах щях да ти уредя поне 8 7 момичета виж приятел.. не е нужно си целия с маркови дрешки и да се правиш на някакъв които всъщност не си.. я го раздаваи по скоино аз когато бях на твоята възраст даже по малка може би на 12 13 знаеш ли какво харесвах едно момче ама нямам думи колко много.. и вдна моя фр му каза и аз веднага избягаи и се скрих и ги подслушвах.. :Д и тои каза че едва ли не съм грозна и т. н и няма да се получило.. океи много плаках с страдах но знаеш ли сега съм на 17 преди 1 2 години този нещастник се срещаме случаино и краи иска да тръгнем започна да ме обича и дрън дрън.. хаха на мен ми направи густото че отидох пред всички и казах.. не няма да се получи много е грозен не от моята категория.. и тои направо ако имаше начин щеше да се гръмне ТА мисълта ми е сега не ти трябва някаква пикла която да тръгне с теб да види някои които приличА на джъстин бибър и да те остави :Д радваи се на живота защото после няма да имаш всичко което сега..

УСПЕХ!
СТАСИТО 17 :)

40.   Здравей! Аз съм на 12 години. Мисля че това което трябва да направиш е да си винаги забавен и да се забавляваш с момичетата. Не им показвай колко си силен или че си по-силен от някой друг няма значение кой. Ние момичетата поне аз и моите приятелки мразим това. Ако си забавен и винаги е интересно около теб момичетата ще са около теб. Ако си харесваш някоя се опитай:Ощипи я по дупето и виж й реакцията. Ако се намръщи или намуси й се извини и не го прави повече. Ако не продължавай ама никога не я щипи гадно така че да я заболи. Прегръщай ги или я всичките с които може да си гадже и не забравяй:Бъди себе си!

П. П. Прави си всеки ден прическа и нямаш нужда от маркови дрехи. Просто си носи в тези в които си най-сигурен! Успех!