Споделена история от Тинейджърски

Почти винаги аз плащам...
Здравейте :) Значи имам сериозен приятел от доста време, но има един проблем. Той няма много възможности и почти винаги няма пари. Като излизаме винаги аз плащам той не иска, но няма как като сме седнали някъде само аз да ям, а той да ме гледа... неудобно ми е! Не знам какво да правя... гадно ми е така, защото наще ми дават джобни и всичките си ги изхарчвам заради това. Обичам го, както и той мен и се надявам да не ме използва само за това. Какво мислите?

Коментари

1.   Зависи от теб, но ще ти разкажа една история за един приятел, на 15 сме и двамата и преди година имаше приятелка която "брутално" използва каза ми че 1000 лв. за едно лето му е дала всеки ден по около 20 лв. и от злато дето му беше дала около 400 лв. Цифрите ти звучат огромни, но е така... Затова мисли два пъти, границата е тънка между "сериозен" приятел и просто човек който те използва..

Умната!

2.   Ами... не излизайте! Не ходете на кафе, дискотека, ресторант... нека всеки си обядва и вечеря у дома. Можете да пиете едно кафе навън и това е...

3.   Чак пък използва...
Сега е лято-може спокойно да излизате и без много да се охарчвате-ходете в парка или нещо такова:)
Ако държиш на него ще намериш начин. Все пак кое е по-важно-да ядеш на ресторант или да имаш човек до теб, който те обича? :)

5.   Дано да не те използва. Поговори с него. Ако наистина те обича и не те използва няма от какво толкова да се ядосваш за парите, и ако бях на твоето място нямаше да ми пука, че все аз плащам.

6.   Просто поговорете за това ;)! Обясни му, че не можеш да харчиш всичките си джобни за това и се надявам да те разбере! Успех!

7.   Пробвай го. Спри за известно време с черпенето- примерно, кажи, че са ти намалили джобните, или спри да се храниш навън. Така ще видиш как ще реагира. Ако се обичате, да ти кажа, и по една кифла с мармалад да ядете на някоя пейка, пак ще ви е сладко :)
Ако обаче имаш съмнения, че те използва, пробвай каквото ти казах, да видиш дали ще има резултат.

8.   Той какво е виновен, че неговите родители не му дават джобни? ! Нито ти е казал "купи ми еди какво си" или "ще излезна с теб ако ми платиш сметката". Ако го обичаш, ще приемеш, че на този етап той няма възможност да ходи по заведения. След като ти е толкова голям проблем, не ходете по заведения! Ако те използва за пари, то няма да минеш само с кафе и сандвич. Явно си малка и затова не ги разбираш нещата! Успех

9.   Когато си с него не си купувай нищо и готово.

11.   Ами кофти е, ти си момичето и все ти да плащаш. Не знам, измисли нещо.

12.   Чакай малко ти момиче ли си ако е да това е смешно ти да плащаш аз съм мъж а един мъж винаги трябва да плаща на приятелката!

13.   На колко сте години? Това че няма пари на какво се дължи - помисли! Ако сте ученици и не работите, а той разчита само на родителите си и те нямат възможност, положението е малко безизходно за него - особено ако той не може да работи нещо вечер или през почивните дни.

Ако обаче му дават джобни, които той харчи за себе си и после ти го храниш - трябва да поговорите сериозно.
Ако не сте ученици, редно е той да си намери някаква работа и не е задължително да е добра и високо-платена.
Кучето скача според тоягата. Може да си намери нещо което на първо време да му осигурява джобни пари. В една двойка нещата трябва да са равно-поставени, когато възможноста е налице, но в същото време всеки трябва да е готов да прави жертви и да се лишава в името на другия - това важи и за него! Ако той има потенциал да изкарва пари е длъжен да го използва - ако няма, трябва да помисли как да развие такъв - това му е нужно независимо дали излиза с някого, който има пари или не.
"Нямам пари" е извинение само ако си ученик, чийто приоритет е образованието и времето трябва да се отделя за това. Не е реалистично да очакваш че той няма да се подготвя за училище и вмето това ще реди нощна смяна щайгите в супермарекета.

Ако се извън тази вързаст и той няма някакъв физически недъг - точно това трябва да направи на първо време - дали ще е супермаркет или пицария - няма значение.
Също така опитай се да разбереш как се чувства по въпроса - той също може да е подтиснат от това че не може да те почерпи. Ако пък го намира за нормално и не иска да се напрегне въпреки че има възможност - можеби такъв човек не ти трябва - остави някой друг да го носи на гърба си.
С толкова малко информация която си дала е трудно човек да даде съвет

15.   Не си длъжна да му плащаш нищо. Всеки си прави сметка с какво разполага и колко да харчи.

16.   Aвторката: До 12 да, момиче съм.. А относно другия въпрос и двамата сме на 17. Благодаря на всички за изразеното мнение. :)