Споделена история от Тинейджърски

Най-лошата приятелка
Аз съм момиче в ранните тийн години. Ще ви разкажа за най-лошата приятелка. Тя не е някоя която има като моята блуза или пък да се е натискала с гаджето ми, не. Тя е умно, привлекателно, забавно и възпитано момиче. Какъв е проблема ли?

Всичко започна в началото на тази учебна година. Създадох си много добро приятелство между мен, още едно момиче ( да я наречем Ани) и 3 момчета ( да ги наречем Иван, Георги и Христо). Бяхме страхотна групичка и разбира се, другите от класа много завиждаха, не знам защо. Винаги всеки беше добре дошъл при нас. Едно момиче ( да я наречем Стилиана; това е момичето под прякор в тази история "най-лошата приятелка" ) завиждаше повече от всички. С нея бяхме доста добри приятелки всеки ден ходим и се прибираме заедно от училище, защото сме в един блок. Винаги като сме двете много се смеем, но вече я мразя много. Тя ми развали групичката направи така, че да ни скара( момичетата с момчетата ) и докато се усетя вече беше късно. Момчетата бяха вече в нейната групичка, но аз нямах нищо против защото аз си имах и други приятели, мислех си, че момчетата просто вече не ни харесват като приятелки, Пък и всички от нейната групичка се държат като деца от 2-3 клас. от време, на време пак се събираме нашата групичка и други хора и си говорим разказваме си вицове намираме нещо перверзно във всяка дума и т. н., но това е докато тъпачката Стилиана я няма в стаята или сме излезли без нея. В мига, в който тя се появи момчетата стават други. Ще дам пример- в голямото междучасие бяхме останали хора от нашата групичка и още 1 момиче, което също е много забавно и е в наш стил. Георги разказваше вицове и всички се смяхме аз и Христо говорихме глупости, а Ани и Иван се биха нищо ново.

Дойде Сиса, ние още си дрънкахме глупости и тя ми вика "Как може да говориш такива неща". Момчетата изведнъж станаха много студени и започнаха да ни обиждат и я обиколиха около чина и заедно с другите хора от тяхната групичка да си играят на някаква тъпа игра където някой си е баща друг е майка трети и син и такива глупости. Ехоо, ние сме 7 клас? !? !? ! Ето и друг пример - бяхме в парка пред училище, говорих си с Георги и Христо за госпожата по География.

Христо каза нещо, с което да се оплаче, а аз казах "Мен ме изпита на урок 3 раздела по назад след като разбра, че си знам новия урок за да ми пише 4, от къде ще помня тъпия урок". И Стилиана каза "От къде да те знам от къде ще го помниш" ( тя даже не беше включена в разговора ). Видях в изражението на Христо, някакъв странен поглед, все едно му стана неприятно. В същия миг тя се оплака колко и пекло и отиде на една пейка момчетата след нея и останалите нямаше какво да правим и ние след нея. Имам много примери за това как те са и като роботи, за това как без нея се държат толкова мило а при нея само ни обиждат, защо става това? И искам да и отмъстя, за това което направи с групичката ми, но не да си ги върна обратно примерно, много е лесно, а и нашата групичка още я има, но не е същата. Искам да направя нещо, което ще запомни дълго време, да и смажа самочувствието. Кажете някое предложение или просто споделете вашето мнение за историята и на вас дали ви се е случвало, какво направихте вие.

Коментари

1.   Само ми се струва или тази групичка е от Мездра?

2.   От авторката: Това не е измислена история съвсем реално е само реалните имана са други.

3.   Да ви имам неразрешимите проблеми.