Споделена история от Тинейджърски

Харесвам я, но е прекалено хубава
Харесвам едно момиче, но проблемът е, че е много красива и едва ли би тръгнала с някой посредствен като мен. В съседни класове сме и през междучасията често сме заедно в обща компания. От първия миг, в който я видях, не мога да мисля за друго освен за нея (демек вече 2 години е така).

От около година си пишем малко от време на време в скайп и фейсбук, а и в училище си говорим почти ден, някои дни повече, други малко или само здрасти. И от това, което съм говорил с нея разбрах, че е наистина свястна и не е надувка като другите, което ме кара оше повече да хлътвам. Но компанията, в която редовно се намира е пълна с някакви суперските яки и готини пичове, които не пропускат да я свалят, а и всички момичета въздишат по тях. И бившия й приятел, който съм виждал е като филмов актьор на външен вид. А аз... не съм нито хубавец, по който мацките въздишат, нито мускулест, нито толкова популярен. И тя едва ли би обърнала повече внимание от досегашното на някакъв си там(мен).

Такива момичета като нея, не мисля че биха се занимавали със смотльовци. Ама все пак надеждата умира последна. Чудил съм се дали да й кажа, но накрая все не ми стиска, или ще ме отреже направо или ще излезе с номера "Харесвам те, но само като приятел". И сега като завършим, цяло лято няма да я виждам и всеки ден ще се тормозя за това. Какво да правя..

Коментари

1.   Ако не пробваш няма как да разбереш, а и както си споменал, че момчетата в компанията и са "суперските яки и готини пичове" - да не си е гадже с някой от тях. Ако не е значи не я привличат, което само може да ти подскаже, че не са неин тип, а колкото до бившият и - филмовата звезда, за да и е бивш явно не се е получило и не е бил толкова готин. Почни да и пишеш по често, но гледай да са весели неща, а не -как си, какво правиш. Може да и споделиш например, че харесваш някое измислено момиче и да я питаш за съвет, примерно как да свалиш измисленото момиче и според нея какво да промениш в себе си и малко по малко ще разбереш какво мисли за теб.

2.   ти не си смотан, това че не си известен в училището ти не означава нищо, момичетата предпочитат свестните хора, може да не си красив, но ако си добър по характер може да те забележи, признай и че я харесваш като повече от приятелка, може да останеш изненадан.

3.   И аз имах нещо подобно в гимназията (мисля че повечето хора са така), смятам че субектите на хлътванията са все хора, които не можеш да имаш така да се каже, това че не си "достатъчно добър за тях” те кара да ги желаеш дори още повече подсъзнателно. Не съм й признавал, дори не бяхме приятели, а нещо като познати, с течение на времето crush-а ми намаля, но имах и периоди в който си беше откровено казано болезнен. И досега се чудя как може подобна помия да ме хване и да ме държи толкова.

Очаквам преобладаващите коментари тук да са “не е вярно, няма такова нещо като някой извън твоята лига” и прочее клишета, но и двамата знаем как стоят нещата в действителност. Все пак единственият начин да разбереш е да и го признаеш някак, но шансът ти съдейки написаното едва ли ще е много голям, това че момиче се държи приятелски с теб не значи че те харесва (потърси в гугъл за friendzone), от друга страна ако те отреже поне ще улесни това да охладнееш към нея (май), но от личен опит знам, че на думи звучи по-лесно, отколкото е в реалност. Все пак ако имаш успех, драсни някви редове тук, може да окуражиш някой карък в симуларна позиция.

4.   Първото, което ми направи впечатление (още от самото заглавие) - личи си, че имаш ниско самочувствие и съм почти сигурна, че много се подценяваш. Всеки човек има своите положителни качества. При едни това е външния вид, при други характер, при трети някакъв талант, при четвърти и пети нещо друго.

Казваш, че момичето не е поредната надута "тийн звезда", която се изживява като такава, а дори напротив. Казваш, че е нормално момиче и се държи добре. Ако приемем, че това което казваш е истина тогава не виждам защо момичето да не може да те хареса? Защо да не може?
Казваш, че не си красив. Това е твое мнение, откъде знаеш дали тя мисли като теб? За нея пък може да си красив! Другото което е, външният вид е много относително нещо. Ако момичето е свястно последното нещо, което ще гледа е дали приличаш на "филмов актьор" или пък имаш мускули..

Второто нещо - ако ти сам не се харесваш, няма как другите да те харесват. Всеки човек има недостатъци. Въпросът не е в това. Важното е следното:
1. Ако можеш да промениш това, което не харесваш в себе си - тогава работи по дадения недостатък и се опитай да го превърнеш в предимство.
2. Ако не можеш да го промениш - научи се да обичаш и несъвършенствата в себе си.

Като имай предвид, че 2-рото нещо е много по-трудно. Но пък ако успееш можеш да бъдеш сигурен, че хората ще те харесват заради това което наистина си.

5.   Ето това ни е проблема на красивите момичета.... свестните момчета се плашат и не искат да се занимават.... давай, покани я да излезете.. пък и да те отхвърли, какво ти пука? ако те отхвърли помни че ще е само и единствено за външния вид ако не й допадне... късмет и смело!

6.   Хвани я за задника

7.   Предложи й

8.   Всичко е в самочувствието!!! ;)

9.   Това, че е красива не означава, че търси супер красиви мъже. Всеки човек има различен вкус и т. н. Фактът, че си говорите и твърдението, че не е надута ме навежда на мисълта, че може би и тя те харесва!? Направи и 1-2 намека, не бъди директен, все пак не си на 100% сигурен, че няма да те отреже. С тънки намеци по скайп или по време на разговорите ви, ще е страхотна първа крачка. Когато се засичате в даскало как те гледа? Винаги можеш да прецениш дали един човек има влечение по теб от погледа му! Успех

10.   Да бе прекалено хубава,
просто яко си хлътнал.
Просто и кажи че я харесваш,
а ако те отреже поне няма да се тормозиш повече, рискувай.

11.   Ами започни да тренираш, завърти се в готина компания, отракай се, но не ставай прекалено надут. Тогава може би ще успееш, като цяло бъди с твърд характер, леко нахален и си създай свое собствено мнение. Така мисля че ще я спечелиш!

12.   Тая история или не знам как да го нарека, но ми прилича малко като някой тийн филм!! Ако пък не е измилена тази история. Ми защо не я поканиш на кафе или разходка!! Поразходете се например в някой парк или горичка. Поговорете си. питай я разни неща. Не се притеснявай!! Както каза Надеждата умира последна!! :))

13.   ВЪВ НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ Й КАЗВАЙ, ЧЕ Я ХАРЕСВАШ!

ПОКАЖИ Й ГО!
пишете си повече в скайп и във фейсбук, говори Повече в училище, собено ако я видиш да ходи сама!
ако имате някаква извънкласна работа и тя е там - непременно и ти да си!
така няколко седмици, след това може да я поканиш на кафе!
Нов никакъв случай не й казвай, че я харесваш! - може в момента ти да си обикновен за нея, но като те опознае и тя може да те хареса!

щом говориш с нея - (най-големият проблем) - няма по-трудно нещо, вече :)

успех и никога не се предавай!

14.   Най-добре я забрави и потърси някоя по-мало перфектна...

15.   Виж сега-жените мразят мъже с ниско самочувствие-мъже които се самосъжаляват губят точки-отблъскващо е. От една страна не пречи да й кажеш-все пак дори да те отреже нали няма да я виждаш цяло лято-така че ще имаш време да преодолееш срама си... и поне ще сметнеш темата за приключена иначе има да се тормозиш толкова много време... и пак по този начин стигаш до никъде!

16.   Не чакай удобния момент, а действай!Днес може те харесва, а утре може да си намери някой друг.Както виждам от написаното, нямате някаква силна връзка или приятелство, което може да развалиш - няма какво да губиш!Може пък и да си пада по теб и да станете гаджета.Давай!
След няколко месеца повече ще съжаляваш ако не си се опитал да 'и кажеш, отколкото ако си 'и казал и тя те е отрязала!Късмет! :)
- R.

17.   Интересно ми е, ако един ден напълнее, стане нехубава, сбръчка се и носи бастунче дали пак ще я харесваш. Още по детски избираш, душата е важна..

Един случай ще ти разкажа- прекрасна жена, красива като манекенка и някой злобар я пръска с киселина и става с недъг, но оцелява, обаче въпроса е мъжа до нея как е реагирал и оставил ли я е, и дали тогава душата не е по-важната за съвместен живот и семейство? Вие още сте млади, живота учи... но ако си пасвате по душа, ще ви е хубаво..

Не се подценявай, твоето лице ще се измени още сргодините. Има случаи хора невзрачни и станат много красиви.. и обратното също е вярно... Не се заблуждавай, външния вид е обвивката, а какво има под нея???? Това е загадката, която ще трябва сам да разгадаеш...