Споделена история от Тинейджърски

По-малка от останалите
Здравейте, аз съм седми клас и следващата учебна година ще отивам в гимназия. Та проблемът ми е, че съм с година по-малка от всички (тоест съм родена 99). На всичко отгоре съм се родила декември, така че за някои съм с две години по-малка. Та исках да питам, понеже това създава проблеми в моето училище, как да се държа в моето, когато всички разберат, че съм по-малка. Не искам да ме отбягват, но май така ще стане моля ви да ми помогнете със съвети. Ще съм ви много благодарна. А, да аз съм момиче (не че има значение).

Коментари

1.   Хаха, няма да те отбягват споко. Днешното поколение след 93-94 набор е много по-отворено и безсрамно, тъй че споко, никой няма да те отбягва. На един акъл сте всички, сещаш ли се?

2.   Няма нищо лошо или смешно в това, че си по-малка. Аз съм 8-ми клас и съм тръгнала 1 година по-рано /98-ми набор съм/. Най-малка съм от ЦЯЛАТА гимназия, Ц-Я-Л-А-Т-А! Никой не ми е правел проблем заради това :). Аз смятам, че ще те приемат напълно нормално. Аз даже се радвам, че съм най-малка :)
*Яса

3.   Ох, да ти имам проблемите! Ми то не зависи от годините ти ами от държанието ти бе момиче! Аз съм момиче на 16 и винаги приятелите ми са били с 2, 3, 4 години по големи от мен и това не ми е било проблем... никой не ми се е подигравал или нещо такова! Смятай като съм била на 11 приятелите ми са били от 14 до 17 год възраст и съм се движила с тях винаги без проблем.

4.   Еми свършено е, ще те убият.

5.   Не мисли за това няма да отбягват. В моя клас имаше четирима по малки и не бяха по различни от останалите, това не личеше. Та спокойно.

6.   Смятам, че не трябва да се притесняваш толкова много от вързастта си. По-важно е какво отношение имаш към съучениците ти и те да те уважават и харесват заради същността ти. Завършила съм училище преди 3 години и мога да ти кажа, че по мое време това дали някой е по-голям или по-малък не оказваше влияние на отношението на другите. Може тези години ситуацията в гимназиите да се е променила, но преди и аз бях на твое място - випускът ми беше 90та аз съм родена януари 91-ва и имаше едно момиче август 91ва и никога не сме усещали някакво по-различно отношение. Не го мисли толкова и всичко ще бъде наред.
Ана

7.   О, не се притеснявай момиче! Това изобщо не е никакъв проблем! И аз съм тръгнала една година по-рано и съм раждана в края на годината, а има в класа ми две момичета, дето са по-малки и от мен и това не им създава никакъв проблем!
Ти ако си мислиш, че е кофти да си по-малка, си помисли какво е да си по-голям в по-долен клас!
Аз съм 10-ти клас и има една мацка, дето е тръгнала нормално на училище, обаче остана да повтаря и сега е на 18, а е в моя клас, вместо в 11-ти, това по-добре ли е според теб?
Дръж си се нормално, когато човек тръгне по-малък сред по-големи хора, някак си по-бързо съзрява психически, ест това е според зависи, но поне с мене примерон е така, а възрастта няма никакво, ама никакво значение!
Покажи на хората, че си умна и си имаш качествата, а после и да разберат на колко си, няма да им пука изобщо!

~sad-baby~

8.   Не мисли така, аз съм 8 клас и съм приятел с всички от 9 - 12 клас.

9.   Здравей :) Аз сега съм девети клас и също съм с почти две години по-малка от другите (септември 97ма съм). Повечето ми съученици вече навършиха 16, а аз съм още на 14. В миналото ми училище много ме закачаха заради това, още повече и защото не съм от София. Когато отидох в гимназия, нещата много се промениха - струва ми се, че хората тук са някак по-зрели (или поне в това отношение). Не мисля, че още дълго време ще имаш проблеми с това - да те отбягват, защото си по-малка, е детинска история, която не би трябвало да продължава в гимназията.
Желая ти много успех в новото училище и съм сигурна, че ще си намериш компания! :)

10.   Не са важни годините. Важно е държанието и мисленето на човек.

11.   Абе я стига с глупостите! И аз съм '97, а пък сега ще завърша 9 клас. Голям праз! Това е съвсем незначително нещо и ще ти създаде проблеми, само ако ти го позволиш. Ако хората видят, че се дразниш, когато кажат нещо за възрастта ти, ще започнат да ти правят проблеми. Дръж се сякаш ти е все тая. И наистина, какво толкова?

12.   Може би никой няма да те пита на колко си в 8 клас, защото се предполага, че ще си колкото съучениците си. Дори по-нататък да разберат на колко си може да не им пука, щото сигурно вече ще са те опознали.

13.   Не виждам какво е срамното в това, че си по-малка от останалите. Аз съм с 2 години по-голям от повечето ми съученици и чувството не е много по-хубаво.

14.   Не се тревожи аз съм по същия начин, но само ме базикат

15.   Недей бра грижа! :) В моят клас имаме хора ту с 1 година по големи от нас, ту с 1 година по малки. Те биват приемани съвсем нормално от всички. :) Не се безпокой, няма нищо страшно.

16.   В нашия клас имаше една пак декември родена но 94 и почти всички я отбягваха но след време сама се залепваше за момчетата не се притеснявай че си 99 това не е от значение рано или късно ще ти обръщат внимание каквото и да стане

17.   Възрастта няма значение, споко и аз се движа с по - големи от мен и даже мисля, че така е по - добре, това не е никакъв проблем (;

18.   От авторката : Благодаря за коментарите на всички. Дано наистина да сте прави